Kāpēc vīrieši AIZMIRST mums SVARĪGUS datumus?

Tu ar nepacietību un sirds satraukumu gaidi kādu nozīmīgu datumu (dzimšanas dienu, attiecību vai kāzu gadadienu), nemitīgi domā, kādu pārsteigumu mīļotais tev būs sagādājis. Pienāk lielā diena, bet nekas neliecina par ko īpašu. Tu sevi mierini, – gan jau pašā vakarā būs ilgi gaidītais pārsteigums. Taču nekā – klusums. Vai tiešām viņš jau atkal ir aizmirsis svarīgo datumu? Kur palikušas rūpes un vēlme iepriecināt? Vai mīlestība ir zudusi, un attiecības ir uz izjukšanas robežas?

ZINĀTNE IR VIŅU PUSĒ. Vīriešu un sieviešu ģenētiskās atšķirības apstiprina to, cik ļoti dažādi katrā no mums norit atmiņu (it sevišķi ilgtermiņu) veidošanās procesi. Turklāt zinātniskie pētījumi pierāda, ka sievietēm tik tiešām ir labāka atmiņa, kura uz vecumu pat uzlabojas, taču vīriešiem tā ar katru gadu pasliktinās vēl vairāk. Viens no provizoriskajiem pamatojumiem paredz, ka atmiņas kvalitāte varētu būt atkarīga no sievišķā hormona estrogēna. Vīriešos vairāk novērojama taktiskā domāšana, piemēram, viņi daudz labāk atcerēsies ceļojuma maršrutus, kamēr sieviešu domu virzība ir vairāk tendēta uz emocionālajām atmiņām un sajūtām.

 
AUDZINĀŠANAS IETEKME. Gan prāts, gan ķermenis ir dzimuma noteikts, taču tikpat būtiska nozīme ir arī audzināšanai, kas noteikto ievirzi spēj vēl vairāk pastiprināt. Vecāki, izglītojot savus bērnus – dēlu un meitu – dara to salīdzinoši atšķirīgi, sniedzot pietiekami spēcīgu informāciju, kas iesakņojas viņos un veido neapzinātus uzskatus par dzimumu lomu atšķirībām. Jau kopš pašas bērnības zēnos tiek audzināts sacensību gars un cīņas spars, bet meitenēs – emocionālais un uz rūpēm bāzētais aspekts.
 
FOKUSA MAIŅA. Tas, ka attiecību sākumā mīļotais daudz biežāk atcerējās svētku datumus un sentimentālas nianses, bet pēc vairākiem gadiem tas ir zudis, – neliecina, ka mīlestība ir mazinājusies, vienkārši ir mainījies vīrieša fokuss uz apkārt notiekošo. Iekarošanas periods ir beidzies, un, ja attiecību mikroklimatā viss ir mierīgi un harmoniski, viņš vairāk koncentrējas uz darbu, sportu un hobijiem. Tā nav vienaldzība, bet gan vīriešu dabiskā loģika.
 
SIEVIETES – ESIET SAPROTOŠAS! Ja attiecības ir prieka un saticības pilnas, tad nevajadzētu satraukties par aizmirstu datumu, kur nu vēl uzsākt konfliktu. Tā vietā esi atklāta un atvērta – stāsti par savām atmiņām, sajūtām un vēlmēm savam vīrietim, lai viņš saprot, ko tieši vēlies un kas tev ir svarīgi. Turklāt viens no muļķīgākajiem sieviešu paradumiem ir vīriešu pārbaudīšana – atcerēsies vai neatcerēsies. Esi pārliecinošāka – izsaki savas vēlmes skaļi vai arī dod spēcīgus un skaidrus mājienus.

5 padomi, kā palīdzēt mīļotajam atcerēties būtiskus notikumus:
Sienas kalendārs.
Atzīmē svarīgus datumus sienas kalendārā. Ja tāds vēl nav, iegādājies un pieliec ar magnētiņu pie ledusskapja vai citā ērti pieejamā un redzamā vietā. Apvelc ar spilgti sarkanu marķieri svinīgos datumus.
Elektroniskais kalendārs.
Palīdzi sirdsāķītim un nosauc būtiskākos datumus, lai viņš var tos saglabāt savā telefonā vai datora kalendārā.
Iesaki restorānu.
Pāris nedēļas pirms svinīgā notikuma pajautā savam vīrietim, kur viņš vēlētos vakariņot svētku dienā. Tādā veidā parādīsi, ka tev ir svarīgs viņa viedoklis, turklāt atgādināsi par būtisko dienu.
E-pasts.
Nosūti e-pastu ar iespējamām vietām, kur pavadīt zīmīgo datumu – restorāni, viesu namiņi, pludmales, piknika vetas utt.
Dāvanu idejas.
Dažas nedēļas pirms būtiskā notikuma, piemēram, kāzu gadadienas, pajautā savam vīrietim, vai ir kas īpašs, ko viņš vēlētos saņemt dāvanā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.