Kāpēc VIŅŠ pēc seksa UZREIZ aizmieg?

Nepārmet savam partnerim, kad pēc vētrainām mīlas rotaļām, tā vietā, lai čukstētu tev austiņā romantiskus vārdus, viņš pagriežas uz sāniem un iemieg. Tas ir pilnīgi normāli. Proti, cilvēkam, gluži tapāt kā dzīvniekam, sekss un miegs ir cieši saistīti savā starpā.

80% vīriešu pēc seksa jūtas pilnīgi nokausēti un tūlīt pēc orgasma var iemigt dažu minūšu laikā. Sievietes ir daudz izturīgākas par stipro dzimumu. Tikai 46% dāmu pēc aktīviem gultas priekiem izvēlas aizmigt murkšķa miegā.

Šīs izplatītās likumsakarības iemesls slēpjas cilvēka fizioloģijā. Pēc orgasma cilvēka asinīs strauji krītas glikogēna līmenis. Glikogēns dzīvnieku ciete — polisaharīds, kas sastāv no glikozes molekulām un atrodas visās dzīvnieku un cilvēku šūnās. Visvairāk tā ir aknās un muskuļos. Glikogēns ir glikozes rezerves forma, jo, tam šķeļoties, rodas glikoze, kurai noārdoties vielmaiņas procesos atbrīvojas enerģija. Glikogēna līmenim strauji krītoties, cilvēks jūtas nokausēts un noguris. Tā kā vīriešu fiziskā slodze seksa laikā bieži ir lielāka un muskuļu masa pārsniedz sieviešu muskuļu masu, viņi nogurst vairāk.

7 komentāru
  1. Drausmīgi jau nu sarežģīts skaidrojumums, bet es ietilpstu tajā aizmiegošo sieviešu četrdesmitsešprocentniekā. Laikam esmu uzaudzējusi baigo muskuļu masu.

  2. njaaa – laikam esmu tajos 20% neaizmiegosho virieshu – bus jaiet uz zāli pēc muskuļu masas 😀

  3. …tātad, ja sievietes fiziskā slodze seksa laikā būs lielāka un muskuļu masa pārsniegs vīrieša muskuļu masu, viņa aizmigs pirmā 😀

  4. manam virietim muskulu masa ir tada kaa man,bet sis atsledzas atrak…
    skaidrojums ir labs….

  5. laikam mans vīrietis neatbilst šim raksturojumam tā līdz galam,jo pēc visa viņš spēj man pateikt pāris skaistas frāzes,mēs mīļi parunājam un tad abi kopa aizmiegam:)) lkm izklausījās pārāk romantiski:D

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.