KĀPĒC viņš aizgāja pie JAUNĀKAS – stāsta VĪRIETIS

Dzirdot vārdus „viņš aizgāja pie jaunākas”, daudziem ieslēdzas stereotipiskie uzskati, ko raksturo vārdi „sliktais”, „pameta”, „piesaistīja jaunās miesas”, „grib noķert savu aizgājušo jaunību” utt. Sociālajos portālos meklēju kādu drosmīgo, kurš pastāstītu par savu pieredzi, vai nu apgāžot šos sabiedrībā valdošos stereotipus vai varbūt – apstiprinot.

Atsaucība nebija visai liela. Kāds citēja dzejoli „No kādām sievām vīri bēg? Nu protams, ka no labām”, kāds vai nu no savas vai paziņu pieredzes bija secinājis: ”Laikam jaunākai tik bieži nesāpēja galva, kā vecajai” un „Tādu ekstru var atļauties tikai bagātie”.

Vēl dažas atziņas: „Vīrs jāliek pie darba, lai nebūtu laika un gribas, un spēka doties sānsoļos.”; „Pārmaiņas gribas. Un tad sievietes vecums nav svarīgs – galvenais, ka cita, savādāka.”; „Labāk iet un provēt, un izbaudīt nekā pēc tam nožēlot, ka negāji un neizbaudīji. Dzīve nav mūžīga, lai to tērētu ar cilvēkiem, kas vairs nevar neko dot un negrib neko saņemt.”; „Jaunajām ar to prātu pašvaki, vecās vairs ne pēc kā neizskatās, ai pie vella, iešu, ka es labāk uz krogu vai makšķerēt!”

Tomēr Raivis (51) piekrita pastāstīt ko vairāk: „Laikam jau galvenais, kas lika man izšķirties no Lauras (50), bija rutīna. Meita pārcēlās uz Rīgu pie drauga, dēls studē Maskavā. Katru vakaru viens un tas pats. Vakariņas, TV, gulta. Lai ko es teiktu vai darītu, nekas viņu neapmierināja. Man apnika klausīties par viņas jaunības piedzīvojumiem un darba kolēģu vīriem. Kad aicināju uz restorānu, atteica, ka neesot, ko vilkt mugurā. Kad pilsētas svētkos gribēju iet paklausīties koncertus, pārmeta, ka es pat brīvdienas ar viņu nepavadot, bet līdzi nākt atteicās. Atkal es satikšot kādu draugu ar ko parunāties, iešot iedzert pa aliņam un viņai būšot jāklīst apkārt vienai kā muļķei. Teica, ka ne reizi neaizvedot uz jūru, taču, kad gatavojos braukt, te diena pa karstu, te saule pa augstu, te seriāla pēdējā sērija jāskatās.

Runāt? Par ko mums vairs runāt? Viss izrunāts. Par viņas seriāliem? Jau tā esmu spiests klausīties, ko kurš tur atkal izdarījis un mīlējis. Hokeja čempionāta laiks ir viens vienīgs strīdu laiks – man gribas paskatīties spēles, bet viņai – lūk seriāli. 2001. sērija.

Ar Santu (33) kopā ne tikai pats jūtos jauns un enerģisks, bet viņai pašai ir tik daudz ideju un viņa vienmēr uzklausa manu viedokli. Mums ir neskaitāmas tēmas, par ko runāt. Vispār jau patīkami kaut kur ar viņu iziet. Kaut vai uz veikalu nopirkt viņai jaunu kleitu vai kurpes. Es jau biju piemirsis, kā ir, kad prasa manas domas, manu padomu. Jā, mūsu tagadējā dzīvoklī daudz darāmā, bet saskrūvēt jaunas mēbeles vai pielikt plauktiņu es varu bez komentāriem, pārmetumiem. Santa nepretendē uz to, ka visu zina labāk. Tieši pretēji, viņai ir interesanti. 

Gulta? Jā, saskan. Kā nu bez tā. Tas ir svarīgi. Arī šai ziņā varu padalīties pieredzē. Izmēģināt ko jaunu. Jā, viņai patīk skatīties arī tādas filmas, par ko Laura rauca degunu un apgalvoja, ka tajās ir tikai palaistuves. Sauca mani par izvirtuli.

Skaistule? Nē, Santa nav modele, taču pietiekami simpātiska. Agrāk, kad ieteicos, ka Laura varētu uzvilkt svētdienā arī mājās ko skaistu, viņa atteica, ka neesot vērts. Jauna frizūra vai tērps bija tikai tad, kad darbā bija kāds pasākums. Santa gan sapucējas, arī, ja tikai man par prieku.

Jā, tiesa, Santai ir dēliņš. Viņam trīs gadiņi. Nu, un? Pirmkārt, tas ir viņas bērns. Bērna tēvs nav pat dzimšanas apliecībā ierakstīts. Otrkārt, mazajam esmu vajadzīgs. Viņš mani jau sauc par tēti. Neiebilstu. Viņš priecājās par mani. Viņam vajag mani, nevis manu naudu. Ja reiz par to runa, tad Santa arī strādā. Viņai ir ļoti labs darbs un laba alga. Tiesa, ne tik liela kā man. Nav Santa nekādas svilpaste, viņai ir augstākā izglītība, maģistra grāds.

Kopumā galvenais, ka man vairs nav jāklausās par to, ka drīz (pēc n-tajiem gadiem) pienāks pensija, no kā tad dzīvosim. Ka viss paliek arvien dārgāks utt. Man patīk, kā Santa smejas. Tā jautri, no sirds. Santai ir laba humora izjūta. Mani vakarā nesagaida jautājumi "Kur biji? Kāpēc aizkavējies?" Bieži kopā kur izbraucam – gan uz jūru, gan ciemos pie viņas vecākiem. Ar viņas tēvu saprotos ļoti labi. Viņas māte gan iesākumā skatījās tā aizdomīgi, taču tagad jau pieņēmusi, ka mums kopā ir labi. Tā kā viņi dzīvo patālu no mums, tad mūsu dzīvē nejaucas.”

22 komentāru
 1. Milo viriet Tu jau pats nupat ar to visu paskaidroji ka aizgaji tikai tapec ka nobijies no sava vecuma.

 2. raksta jēga? es sapratu, ka uzzināt, kāpēc to dara. un uzzināju jau arī – rutīna iepriekšējās attiecībās. ir par ko padomāt. kamēr nav par vēlu.

 3. Izklausās labi. Vīrietis tagad dzīvo tā, kā normāli ģimenē vajadzētu būt. Abiem ir labi. Abiem ir interesanti . Un abi ir viens otram nepieciešami. Tā nav tāda “vecas mēbeles”īpašnieka sajūta kā iepriekšējā laulībā.

 4. Nu skaidrs kapēc aizgāja – jo sieva bija neciešama. Tas parāda, ka jādomā ir arī sievietei, jo te labi redzams – vecis mēģināja ko darīt lietas labā, bet sieva izlikās, ka uz viņu tas neattiecas. Nu lūk – rezultāts.

 5. Viss jau būtu skaidrs, bet publicēts tikai vienas puses viedoklis. Vīrietis “atmazgājas”. Laura tāda un šāda… Par sevi tik labo. Diezin vai tāds eņģelītis vis ir.

 6. Cik cilvēku, tik variantu. … nācās novērot situāciju – pārīs uz gadiem 50 -desmit iepērkas. Maka turētāja ir sieviete. Vīrietim tika izsniegts 1 eiro. Kungs iegādājās kāroto lietu, sieviete pierasīja naudas atlikumu, vīrietis taisnojās, ka prece maksāja dārgāk un pārdevēja atlaida iztrūkstosšo naudiņu…Morāle ? Nu spriežiet paši. Es jutos neērti, jo arī esmu sieviete…

 7. …a kāpēc viesim ” Es ” rūp, ko viņi darīs kad viņam būs 71, bet viņai 53 !! ??…..ta ir viņu dzīve !!!!….man gan patiess prieks, ka Raivis un Santa jūtās laimīgi un mīlēti !!!

 8. …ko Jūs te peraties ar tiem komentāriem ! …..vienkārši PRIECĀJIETIES , ka kāds IR LAIMĪGS !!!!

 9. Nu varbūt to jauno kleitu varēja arī sievai piedāvāt nopirkt, varbūt arī viņa priecātos 🙂 Attiecības tas ir darbs, protams arī sievietei par to ir jādomā un nevajag skatīties uz vīru kā uz vecu skapi. Tik vien jāatcerās ka jaunās attiecībās parasti tā centība ir pavisma cita, ja tā censtos ar sievu atrast kontaktu, gan jau ka arī izdotos. Tikai negribējās, vienkaršāk atrast vientuļo izmisušo trīsdesmitgadnieci, kuras mums kā zināms LV netrūkst.

 10. Tā jau ir latviešu sieviešu problēma, kā dabon vīrišķi pie sāniem, tā palaižas. Vai arī vīrietis paliek pēdējā vietā. Ne visas protams tādas, bet vairākums. Un nav nemaz jābūt sievietei ap vai pēc 40. Tagad arī jaunās tādas. Ir draugos tāds pāris, džeks priekš ģimenes visu, bet sieva pat nejaudā ēst uztaisīt.

 11. Mans vīriņš tikās ar vecāku sievieti, bet tik un tā atgriezās pie manīm. Esam tagad precējušies, bijām kāzu ceļojumā. Nav ko vīriešiem pīties ar vecākām sievietēm.

 12. Nav svarīgs vecums, ir cita attieksme ! Un dzīvē tas nemaz nav tik viegli, nodzīvot 25 gadus kopā ar vienu un to pašu cilvēku, zināt viņa ieradumus, niķus un kašķus un mācēt priecāties par to, ka viņš ir blakus….sniegt to, kas abiem nepieciešams!

 13. Ziniet, es tik un tā uzskatu, ka tas ir kaut kā pikanta meklēšana. Es ļoti esmu pret sevi kritiska, bet laikam droši varu teikt, ka esmu gana simpātiska būtne ar labu izglītību, ar labu karjeru, ar kopā izaudzinātiem bērniem, ar vēlmi iet kaut kur izklaidēties, dziedu, sportoju, labprāt brauktu līdzi vīram, arī seksā mums ir saskaņa, bet…nu viņam ir attiecības ar savu grāmatvedi…jaunāka, bet kad es prasīju, kāpēc tas tā sanācis, viena atbilde-tu mani nesaproti. Varbūt…, bet esmu vienmēr centusies to darīt, ak, jā brokastis un pusdienas arī vienmēr ir bijušas mājās gatavotas un krekli izgludināti. Man ir 49, ko tālāk?….

 14. Ak, un sievai jaunu kleitu vai kurpes nevarējāt aiziet nopirkt, ja reiz teica, ka nav ko vilkt mugurā, lai izietu? Tiku līdz šim teikumam un tālāk vairs negribējās lasīt.

 15. Viss jau ir pareizi, bet tikai sievietēm jau arī gribas reizēm kaut ko citu.
  Laikam jāmeklē vecāks……
  Iznāks kā Limuzīnā- ko darīsi kad būsi vecs ar pliku pļešu……

 16. Stāsts vecs kā tā pasaule…Iekāpsim tā cilvēka apavos un izstaigāsim viņa ceļus,un tad spriedīsim.Bet piekrītu…jāuzklausa abas puses.Tad var vērtēt:labi,slikti..Un kurš vispār zin,kā ir pareizi

 17. Kāds rakstīja “Izklausās labi. Vīrietis tagad dzīvo tā, kā normāli ģimenē vajadzētu būt. Abiem ir labi. Abiem ir interesanti . Un abi ir viens otram nepieciešami. Tā nav tāda “vecas mēbeles”īpašnieka sajūta kā iepriekšējā laulībā. “, BET pēc brīža būs tā pati rutīna. Lai nebūtu rutīna arī pašam ir jārīkojas

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.