Kāpēc VIŅI izvēlas par sevi VECĀKAS sievietes: vīrieša viedoklis

Jauna tendence attiecībās – ne tikai slavenības, piemēram, tā pati Demija Mūra vai Madonna, bet arī "parastie cilvēki" izvēlas tādu attiecību modeli, kurā vīrietis ir 10 un vairāk gadus jaunāks par sievieti. Kāpēc jaunie vīrieši izvēlas par sevi vecākas sievietes? Aplūkosim sabiedrībā jau izveidojušos uzskatus, un lūgsim komentēt to kādam vīrietim, sauksim viņu par Māri, kuram ir šādu attiecību pieredze. 

KO PAR ŠĀDU ATTIECĪBU MODELI SAKA SABIEDRĪBA?
Sabiedrības viedokli raksturo tādi izteikumi kā „Vīrietis droši vien meklē sievietē „mammu”, kas nu jau paša mātes vietā viņu pabaros, apģērbs, apkops” vai „Vīrietis pirmkārt saskata attiecībās finansiālo izdevīgumu, cerot, ka gados vecākā sieviete jau ir dzīvē nostabilizējusies un uzturēs gan sevi, gan partneri”.
Neiztikt bez fatālistiski pesimistiskiem spriedumiem: „Tādām attiecībām nav nākotnes, vīrietis drīz vien aizies pie jaunākas” un replikām – „Attiecību iniciatore droši vien bija sieviete”. Kā problēma tiek piesaukta pārāk atšķirīga attieksme par labu brīvā laika pavadīšanu (tusiņi pret mierīgu vakaru divatā) un tas, ka paziņas un draugi arī ir pārāk dažāda vecuma.
Apkopojot sieviešu viedokļus, izskan tādi attiecību plusi kā „35-45 gados sievietes seksualitāte beidzot ir uzplaukusi, bet vienaudžiem jau rodas potences problēmas”. Tāpat sieviešu vienaudžiem jau izveidojušies savi sadzīves ieradumi, no kuriem grūti atteikties, bet 20-gadīgie ir kā baltas lapas, ar viņiem var vieglāk manipulēt, veidot pēc sava prāta. Turklāt kundzes ļoti ciena romantismu, smalkumu attiecībās ar vīriešiem un jaunie ir gatavi to sniegt. Vīrieši gados seksu uztver kā rutīnu, ko ikdienišķu līdz ar to ļoti aizvainojot sievieti. Jauni vīrieši arī alkst pēc romantikas līdz ar to ir vienādi ar kundzi.
Jauniešu domas par to, kas bija noteicošais par sevi vismaz 10 gadus vecākas draudzenes izvēlē nebija tik viegli uzzināt. Vairāki uzrunātie jaunekļi, kuri bija ievietojuši sludinājumus par vēlmi iepazīties ar vecākām sievietēm, vai nu negribēja neko pastāstīt vai atzinās, ka tas esot tikai eksperiments, vai kāda atsauksies, reālas pieredzes viņiem vēl neesot. Daži godīgi atzinās, ka cerot uz finansiālu atbalstu kopīgās izklaidēs vai uz seksa pieredzes apgūšanu.
Iespējams, ka šāda veida iepazīšanās parasti nenotiek internetā, bet gan citur – darbavietās vai kādos kopīgos pasākumos. Bieži vien jaunie vīrieši uzskata attiecības ar dāmām gados par daudz saturīgākām. Ar meitenēm nav interesanti, ir garlaicīgi. Viņas neko nesaprot, ir pārāk vieglprātīgas, galvā tikai iepirkšanās un tusiņi, ar vecākām sievietēm ir, par ko parunāt. Viņas prot gan klausīties, gan uzturēt sarunu un interesantāk, saturīgāk pavadīt laiku nekā jaunietes.
Meitenes grib, lai visu uzmanību pievērstu tikai viņām, bet ar dāmām arī vīrietim iespēja izbaudīt uzmanību, glāstus, rūpes. Dāmas ir mazāk emocionālas un ir prognozējamākas nekā jaunietes; zina, ko grib un to arī pasaka, vīrietim nav jāuzmin viņas vēlmes un jāpilda kaprīzes. Dāmas prot nogludināt attiecību konfliktus vai vispār līdz tādiem nenonākt, prot paslavēt un uzmundrināt vīrieti. Parasti sievietes gados ir saimnieciskas, ar sakārtotiem sadzīves apstākļiem, tai pašā laikā viņas ciena savu neatkarību, negaidīs, lai vīrietis atskaitās par katru soli un arī pašas neatskaitās. Zina, ka vīrietim nevajag kontrolējošu histēriķi, bet sievieti, kas dod brīvību vīrietim un kam pašai arī ir sava dzīve un intereses.
Mazsvarīgs nav jautājums arī par seksa pieredzes sniegšanu vīrietim, jo sievietes ir pieredzējušas, atsaucīgākas, jūtīgas. Viņas nekautrējas no savām vēlmēm, gatavas eksperimentēt un prot arī sniegt baudu. Ja jauns cilvēks ir kautrīgs vai viņam ir kādas problēmas seksa jomā, tad pieredzējusi kundze taktiski un ar izpratni palīdzēs visus šķēršļus pārvarēt.

PIEREDZĒ DALĀS VĪRIETIS AR ŠĀDU ATTIECĪBU PIEREDZI
Mārim šādas attiecību pieredzes ir pat vairākas. Divas no tām: civillaulība ar par sevi 17 gadus vecāku sievieti 15 gadu garumā, kas izjuka dēļ sievas nāves, un pašreizējā laulība ar 8 gadus vecāku sievieti. Bet bijuši ļoti daudz īstermiņa sakari arī ar vecākām dāmām.
„Kāpēc vecākām? Nav man nekādu būtisku kritēriju pēc kādiem vadītos, jo tāpat kā bijušas vecākas, tāpat arī bezmaz tikpat proporcionāli jaunākas. Bet tā dzīvē ir laikam iekārtots, ka tikai sievietes virs 30 sevi pilnībā apzinās kā seksuālas būtnes, ir nobriedušas dzīvei un precīzāk apzinās savas seksuālās vēlmes. Viņas ir arī nobriedušākas kā personības, ar ko ir interesanti arī sadzīvē, ne tikai intīmajā sfērā vien.
Par cik pašam nav intereses par tusiņiem, klubiem un tamlīdzīgiem laika pavadīšanas veidiem, tad attiecīgi arī labāk saskan ar nobriedušākām sievietēm, kam arī procentuāli mazāk interesē naktsklubi. Piemēram, mēs ar sievu vispār nekad nekur neejam tusēt, jo neviens no mums nav kārs uz dejošanu, un arī neviens no mums abiem nelieto alkoholu, bet ko gan klubā darīt skaidrā prātā?
Man grūti spriest, kā veidojas attiecības ar vecākām 20 gados, jo pašam šobrīd jau 43, līdz ar to arī pats jau esmu tajā vecuma grupā, kad pat kārojas kaut ko ar jaunākām saveidot. Bet pirmās nopietnās attiecības ar vecāku (savu iepriekšējo) izveidojās, kad man bija aptuveni 25 gadi. Un izveidojās tieši emocionālās/psiholoģiskās saderības dēļ. Arī sekss bija dievīgs un kaislīgs. Pateicoties tam, ka biju 17 gadus jaunāks, uzplauka arī šī sieviete. Tas taču ir vispārzināms fakts, ka sievietes, kurām vīri ir krietni vecāki arī pašas "savīst" ātrāk…
Pats esmu visai patstāvīgs, tāpēc man viennozīmīgi nav nepieciešama vecāka (un vispār ne jaunāka ne vecāka, nekāda) sieviete kā MĀTE. Ģimeni vadīt esmu pieradis tieši es pats, gan finansiāli, gan arī saimniecības jomā. Taču personības izaugsmē manas iepriekšējās sievas loma ir visai nozīmīga – vīrietim ir svarīgi vienmēr būt NOVĒRTĒTAM, ja viņš ko dara (ja vien tas, protams, nav pilnīgi aplami). Šis novērtējums netrūka, tad attiecīgi veidojās un nostabilizējās pašapziņa. Te nu gan jāsaka, ka ne jau nu visas nobriedušās sievietes to tā spēj, līdz ar to šis apgalvojums ir vairāk tikai manā gadījumā individuāls, nevis kopējā tendence.
Manā gadījumā vecākām sievietēm un manai seksuālajai pieredzei nekādu būtisku saistību NAV. Drīzāk es ar saviem brīvajiem uzskatiem esmu atraisījis viņās jaunas prasmes un pieredzes, nevis viņas būtu mācījušas mani”…

14 komentārs
 1. Ja vecums ir būtiski atšķirīgs, tad man tomēr liekas, ka tur “kaut kas nav kārtībā”.

 2. ĻOTI interesants raksts… bet man šķiet traki – vīrietim sieva 17 gadus vecāka, viņš viņu apglabā un atkal apprec vecāku…

 3. Hm, tas laikam tiešām atkarīgs no gaumes. Man, piemēram, pat uz 7 gadus jaunākiem skatoties paliek tā.. nu bērns vēl. (Es runāju par pilngadīgiem vīriešiem).

 4. man tāpat kā Slampai. nu nepatīk vēl pagaidām jaunāki. varbūt vēlāk :)) tad zināšu, ka vecums klāt :))

 5. Man jaunāki puiši patikuši jau no sākta gala arī tad, kad man bija 18, tas nozīmē, uzstādījums nav saistīts ar konkrēto vecumu. Viņi ir aktīvāki, bezbēdīgāki, atvērtāki un tas fascinē. Arī mans vīrs ir par 4 gadiem jaunāks par mani.

 6. Man arī vīrs jaunāks par mani, man patīk tieši tas, kas bija rakstīts par to balto lapu – precīzi! Mani vecāki vīrieši nesaista, jo viņiem ir viena nelaime (varbūt pat veselas paaudzes problēma?) – nenormāla varas apziņa pār sievieti, vēlme manipulēt ar viņu, privātīpašnieciskums un par slima greizsirdība. Jaunāki vīrieši ir foršāki, atvērtāki un viņos sieviete var ielikt milzīgu potenciālu, bīdīt pa karjeras kāpnēm utt. P.S. Un tas palīdz justies jaunākai :)))

 7. Paaudzes minētā problēma šķiet pat ļoti saprotama. It īpaši privātīpašnieciskums. Bet man šķiet, ka tas atkarīgs no katra konkrēta indivīda, tiesa nobriedušākām paaudzēm tas ir raksturīgāk.

 8. Jau vairākus gadus mani mīļākie ir par mani jaunāki vismaz 15 gadus; tiesa gan, tikai daži, jo nemainu tos kā cimdus un katru vakaru nav cits. Varu teikt, ka tikai 40+ vīrieši uzskata, ka jaunos vajag pamācīt un tml., kā tas ir minēts te. Realitātē vīrieti, kam ir vismaz 24 gadi, mācīt nevajag… pats viņš var 40-gadniekiem kursus vadīt. Tā vnk ir cita paaudze.
  Kas man patīk viņos? Enerģija un mirdzums acīs, nevis burkšķēšana un apātija pret visu; protams, tas ir katram indivīdam atšķirīgi. Bet es vēlos baudīt dzīvi un aktīvu seksu, vēlos, lai vīrietis uzvelkas no manām idejām un ar prieku piedalās, lai pats ierosina kaut kur doties vai ko jaunu izmēģināt gultā… nevis noburkšķ par agru celšanos, sāk atcerēties morāles normas un vnk aizbēg.
  Pateicoties tam, ka jau 5 gadus tiekos ar jaunajiem, es jūtos lieliski un izskatos vismaz 7 gadus jaunāka, nekā patiesībā.
  Ceru, protams, satikt atbilstošu sava vecuma vīrieti…nu, vismaz tikai 5 gadus jaunāku. Varbūt, ka izdosies 🙂

 9. Dažkārt jaunāki (~25+) ir mietplsoniskāki un kūtrāki nekā stipri (~20 gadus) vecāki, pie tam visās jomās.

 10. man ir dazi jautajumi kpc vecaks virietis izturas tik pretigi taka ka virietis nekur negrib iet, dzirdet ko pasaka nedoma pilnigi neko tika pie mates [cenzēts] jasez nedoma nekur kur dzivot savu dzives adresi mana situacija ar virieti ir ar katru dienu pazemojos ir domas par skirsanos no vina man ar katru dienu ir ar vinu neciesami domaju gulet katrs atseviski vinam ir 34,gadi bet man pasai ir 16 es nespeju cinities ar kautkadu jefinunu kas neko negrib saprast kaut gan man jau sak sis apnikt varbut ieteicami skirties no vina nezinu ko iesakt

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.