Kalnciema kvartāls

Rīgā, Pārdaugavā, atrodas Kalnciema kvartāls ar savu neaprakstāmo koka mājām piemītošo šarmu. Kalnciema ielas kvartāls ir Rīgas pilsētas daļa Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā. Kas šajā kvartālā tik īpašs? Par to pastāstīsim šai rakstā, jo espati.lv bija iespēja paviesoties Kalnciema kvartālā un parunāt ar tā pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Kalnciema kvartālu mums izrādīja Kalnciema ielas projektu vadītāja Liena Kalna. Liena pastāstīja par šejienes iemītniekiem. Kalnciema ielas kvartālā viesojāmies dienu pirms gadatirgus, tādēļ visapkārt bija manāma rosība – tika uzstādīts karuselis, nepārtraukti zvanīja Kalnciema kvartāla iemītnieku telefoni, bet tas jau arī saprotams, jo gadatirgi, kas šeit tiek rīkoti ik mēnesi, ir ieguvuši popularitāti. Bet nu par visu pēc kārtas.

Kalnciema kvartāla aizsākumi

Kalnciema kvartāla koku namu atjaunošana sākās apmēram pirms septiņiem gadiem. Kalnciema kvartāla idejas autori un īpašnieki ir brāļi Kārlis un Mārtiņš Dambergi. Diemžēl abi brāļi neatradā Latvijā un mums nebija iespējams parunāties ar pašiem idejas autoriem. Koka mājas atjaunotas pakāpeniski, tajās visās ir sena piegarša, jo brāļi rūpējušies par to, lai mājas tiktu atjaunotas identiski tādas, kādas tās bijušas savos zieda laikos.

Kalnciema kvartāls ir tāda kā mākslinieku vide, sešās koka mājās savu mājvietu ir raduši gan ofisi un biroji, gan veikali – saloni. Neatkarīgi no darbības spektra, visiem šeit mītošajiem uzņēmumiem piemīt kreatīvisms, līdzīga uztvere un domāšana, kā saka Kalnciema kvartāla darbiniece Elīna – sausiņi šeit neiederas.
Kalnciema kvartālā visas telpas tiek izīrētas, nekas šeit netiek pārdots, lai saglabātu šīs vides īpašo garšu.

Mūsu pastaigu pa Kalnciema kvartālu sākām pagalmā, kas jau bija ievērības vērts – vienā pusē bija ābeļdārzs, ābeles bija pilnas sārtiem āboliem. Savukārt, otrā pusē bija novietoti vairāki žiguļi, kuru kolekcionēšana ir brāļu Dambergu aizraušanās. Tālāk Lienas pavadībā uzsākām uzņēmumu apskati, birojus diži neizpētījām, bet šeit esošos veikalus gan.

Veikals – salons INCH

Veikals ir Evijas Sīles un Janas Jaunzemes lolojums. Meitenes ir interjera dizaineres un arhitektes. Sākumā veikala vajadzībām tika ražoti tekstila izstrādājumi – gultas veļas, spilveni, bet  pakāpeniski šos izstrādājumus papildināja arī dažādi apģērbi – kleitas, svārki, šalles, kā arī rotas u.c.

Interesants stends šai veikalā ir zāļu skapītis, kur glabājas un tiek pārdotas dažādas eļļas, kas uz vietas tiek arī jauktas – ādas, matu atjaunošanai, masāžām u.c. ādas vajadzībām.
Šajā veikaliņā viss ir veikala īpašnieču un vēl divu darbinieču roku darbs, izņemot gadījumus, kad nepieciešama mikrobiologa palīdzība eļļu sajaukšanā, vai šuvēja palīdzība, kāda apģērba veidošanā.

INCH veikalā tiek pieņemtas un pārdotas arī dažādas Latvijas mākslinieku, amatnieku veidotās preces, mākslas darbi. INCH Kalnciema ielas kvartālā mitinās mazliet vairāk kā divus gadus.
Veikals – salons ir ļoti pretimnākošs klientiem un interesentiem, tas katru otro mēneša sestdienu rīko tādas kā brokastis, kurās piedalās veikala īpašnieces, kas stāsta par veikaliņu un attiecīgo brokastu tematiku, jo katrām brokastīm ir sava tēma.

Tuvākās brokastis gaidāmas 3. oktobrī
, tematika – Dizaina brokastis un jauna trikotāžas kolekcijas prezentācija. Ja esi ieinteresēta, INCH veikals atrodas Kalnciema ielā 33, ieraugot Kalnciema kvartāla atjaunotās ēkas un sakopto apkārtni – garām nepaiesi.

Interjera studija Xcelsior

Xcelsior ir viens no jaunākajiem Kalnciema kvartāla iedzīvotājiem – mitinās šeit tikai no februāra. Kalnciema kvartālā ir izvietota gan studija, kur izvietotas ekspozīcijas, gan birojs. Xcelsior vairāk nodarbojas ar interjera projektu veidošanu, bet piedāvā sadarboties arī individuāli. Šis uzņēmums jau pastāv 16 gadus un savus interjera priekšmetus un mēbeles, gan mājai, gan birojam, iegādājas no Eiropā atzītiem zīmoliem, kas nodrošina gan kvalitāti, gan talantīgus dizainerus. Dizaineri un zīmoli šo gadu laikā ir rūpīgi atlasīti – apmeklējot dažādas valstis un izstādes. Xcelsior ļoti būtiska ir piedāvāto produktu kvalitāte, ko var manīt jau ieejot studijā.

Diemžēl, par to kāpēc tika izvēlēts tieši Kalnciema kvartāls nevarēsim pastāstīt, jo veikala īpašnieks mūsu ciemošanās reizē nebija uz vietas.
Ieskaties šeit: http://www.xcelsior.lv

Salons – studija Lolot

Lolot mūs sagaida ar īpaši siltu un mājīgu atmosfēru. Lolot nodarbojas ar interjera veidošanu un dažādu dizaina lietu, mēbeļu, lampu un citu preču pārdošanu. Lolot Kalnciema kvartālā ir jau pusotru gadu
Lolot ir īpašs latviešu gals, kurā ir dažādi latviešu produkti, kuri ir apskatāmi un pasūtāmi uz vietas šai salonā. Šeit pieejamie latviešu izstrādājumi ir interesanti, ar savu garšu, un kvalitatīvi. Kā pastāstīja Lolot direktore un īpašniece Linda Šaldere latviešu prece šai salonā savu vietu ieņēmusi nacionālisma vārdā. Lolot meitenes vēlas parādīt, ka arī latvieši var paveikt daudz, un, ka kvalitatīvas dizaina mēbeles, lampas un citas lietas droši var atrasties blakus jau pasaulē atzītiem zīmoliem. Jo, protams, Lolot plašā klāstā tiek piedāvātas arī ārzemju dizaineru, zīmolu preces, piemēram, no Beļģijas, Vācijas, Igaunijas u.c.
Lolot pamatā ir divi darbības virzieni – interjera veidošana un mēbeļu tirdzniecība.
Salonā ir prezentācijas daļa, kurā ir redzama četru šeit darbojošos dāmu skats uz interesantām, kvalitatīvām interjera precēm un mēbelēm.

Lolot savu mājvietu Kalnciema kvartālā atraduši pozitīvās vides un jauko koka māju dēļ. Vide, cilvēki un īpašā aura ir bijis noteicošais salona izveidei tieši šeit.
Ieskaties šeit: http://www.lolot.lv

Personāla attīstības treniņkompānija JARDI
2009. gadā dibināts uzņēmums, kurā apvienojušies profesionāļi ar vairāk kā desmit gadu praktisku pieredzi uzņēmumu un biznesa treniņu vadībā. Uzņēmuma līdzdibinātāji un partneri ir Arnolds Brūders, Māra Špicberga un Andris Šillers.
Visi kopā satikušies, lai savu pieredzi, praktiskās un teorētiskās zināšanas liktu lietā, palīdzot uzņēmumu vadības komandām orientēties un izdzīvot šodienas situācijā, stingri balstoties vērtībās, kas ir būtiskas un svarīgas vienmēr visos laikos.

Kalnciema kvartāla nākotnes perspektīvas

Kalnciema kvartāls aug un attīstās, tuvākajā laikā ir gaidāmi daži jaunumi. Oktobrī tiks atvērta kafejnīca/restorāns. Kā arī apskatījām bijušās garāžas, kas šobrīd tiek pārbūvētas un kur pēc kāda laika, ļoti iespējams, atradīsies izstāžu zāles vai biroja, veikala telpas. Tāpat arī pabijām zilganā mājā, kur pagaidām pirmajā stāvā tiek organizētas izstādes, bet, iespējams, ar laiku arī šīs telpas atradīs pastāvīgus iedzīvotājus.

Visi Kalnciema kvartālā sastaptie cilvēki bija smaidoši un ļoti pretimnākoši, pozitīvisms un kreatīvisms ir jūtams pat gaisā, tā ka domājam, ka šī vieta vēl sniegs ne vienu vien patīkamu pārsteigumu sabiedrībai. Jo kā stāstīja Liena, Kalnciema kvartāla iemītnieki un īpašnieki vēlas būt atvērti sabiedrībai un dažādām aktivitātēm. 

Kalnciema kvartāla gadatirgi

Kalnciema kvartāla koka ēku pagalmā reizi mēnesī tiek organizēts gadatirgus, kurā piedalās gan pastāvīgie iedzīvotāji, gan dažādi citi tirgotāji –  mākslinieki, amatnieki, zemnieki u.c. Gadatirgū pamatā tiek pārdota Latvijā ražota prece – dažādi pārtikas produkti (dārzeņi, gaļas, zivis u.c. ), rotas, apģērbi, dizaina preces utt. Gadatirgū tiek domāts arī par bērniem – piedāvājot viņiem dažādas aktivitātes, rotaļas, radošās darbnīcas. Par ēdināšanu šajos gadatirgos šobrīd rūpējas Mārtiņš Rītiņš.

Tuvākais pasākums – 3. oktobrī, un tā nosaukums ir DIZAINA DIENAS Kalnciema kvartālā. Ja ieinteresēja šis savdabīgais kvartāls, noteikti dodies ciemos!
Sīkāka informācija: http://kalnciemaiela.lv

2 komentāru
  1. Patīk, ka tajos tirzdiņos ar iegādāties arī dažādas ēdamas lietiņas. Pavasarī sapirkāmies bērzu sulas, šausmīgi garšīgus sierus. Varētu tāpat vien tur pavadīt laiku, arī neko nepērkot. Forši.

  2. Tamāra(viesis),2009g.26.sept.11;46
    Paldies par tādu iepēju apciemot istādi es nejauši no draugiem uzzināju par šo rīkojumu,ceru ka tas būs interesanti.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.