Kalifornijā nākuši pasaulē astoņīši

ASV pasaulē nākuši astoņīši, kuri ir tikai otrie astoņi vienlaicīgi dzīvi piedzimušie mazuļi vēsturē.

Turklāt mediķu komanda bija rēķinājusies ar septiņiem mazuļiem, astoto nemaz nepamanot mātes vēderā.

Seši puikas un divas meitenes ir stabilā stāvoklī pirmstermiņa dzimušo mazuļu aprūpes nodaļā Losandželosas Kaizera medicīnas centrā, pavēstīja doktore Karena Meiplsa.

Diviem mazuļiem palīdz elpot aparāts, bet pārēji elpo paši. Jaundzimušo svars ir no 680 gramiem līdz 1,47 kilogramiem.
Bērni nāca pasaulē piecu minūšu laikā ar ķeizargrieziena palīdzību deviņas nedēļas pirms laika, pārsteidzot dzemdības pieņēmušo 46 mediķu komandu, kas gaidīja ieraudzīt tikai septiņus mazuļus.

"Mēs nolēmām sākt dzemdību procesu, gaidot septiņus mazuļus. Mēs bijām veikuši mācības un iepriekšējus izmēģinājumus," stāstīja Meiplsa.

Dzemdību pieņemšanas procesā mediķi bērnus apzīmēja ar alfabēta burtiem, lai viņus nesajauktu.

"Kad mēs izņēmām mazuli G, ko mēs gaidījām, mūs pārsteidza mazulis H. Tas bija mazliet šoks," pavēstīja Meiplsa, kas pacientes grūtniecību uzraudzīja no pirmā trimestra.

Mediķu komandas ārsts Harolds Henrijs skaidroja, ka ir ultrasonoskopijas veikšana daudzskaitlīgas grūtniecības gadījumā ir samērā sarežģīta, tāpēc ir vienkārši nepamanīt kādu no mazuļiem.

Norādot uz pacienta konfidencialitāti, slimnīca atteicās izpaust, vai mātes grūtniecība iestājusies ar auglības terapiju, kas palielina vairāku mazuļu iespēju.

Jaunās mātes veselības stāvoklis ir labs, taču viņa aizvien jūtas pārāk vārga, lai vienkop apskatītu visus savus astoņus mazuļus.

Pēc ārstu sacītā, visi jaundzimušie dūšīgi kliedz un spārdās, tomēr viņiem vēl vismaz sešas nedēļas būs jāpavada inkubatoros.

Pasaulē pirmie dzīvi piedzimušie astoņīši – sešas meitenes un divi puikas – nāca pasaulē 1998.gadā Hjūstonā, Teksasas štatā. Viena meitenīte nomira nedēļu pēc dzemdībām, bet pārējie mazuļi decembrī svinēja savu desmito dzimšanas dienu.

Interviju ar ārstiem, kuri pieņēma šīs dzemdības, skaties šeit:

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.