Kādēļ The Secret nedarbojas?!

Šis raksts veltīts cilvēkiem, kuri izmēģinājuši filmā The Secret redzēto un sastapušies ar šādām tādām grūtībām….

Uz šodienu ļoti daudzi no mums ir redzējuši filmu THE SECRET, kur ļoti vienkārši izskaidroti Visuma likumi, domu spēks un satriecošās iespējas mainīt savu realitāti. Tiek parādīts kā iegūt jebko ko Tu vēlies no šīs pasaules labumiem domājot pareizi un vizualizējot vēlamo. Neskatoties uz filmā apskatīto burvju mehānismu, dzīvē gadās sastapties ar grūtībām un šis tas no vēlamā nepiepildās! Kādēļ?!

Acīmredzot visā šajā procesā tiek pieļautas kādas kļūdas un turpmāk vēlos padalīties ar,manuprāt, tipiskākajām kļūdām, kuras pieļaujam:

Eh, gribētos ….

neskatoties uz to, ka filmā tiek runāts par to, cik svarīgi ir vizualizēt sevi situācijā, kad vēlamais jau ir piepildījies, turpinām sev teikt, ka gribētos man to un šito…. Man arī gribētos lielu villu okeāna krastā, bet tas nenozīmē, ka man viņa patiešām ir nepieciešama. Tātad, ļoti svarīgs ir formulējums tagadnes formā un sajūtas un ticība, ka tā tas ir. Vēlme ir jānoformulē drīzāk kā nolūks un jāpaziņo sev un Visumam attiecīgā formā.

Bilde ir, skaņas nav

Zinātnieki jau labu laiku atpakaļ ir pierādījuši, ka nav starpības vai es skrienu vai spēcīgi iztēlojos, ka skrienu – organismā fizioloģiskās reakcijas būs identiskas. Līdz ar to, vizualizācija būs daudz efektīvāka tajā gadījumā, ja tiks iesaistīts maksimums no maņu orgāniem – t.i. redzēt, dzirdēt, sajust! Jo vairāk un spilgtākas emocijas šajā bildītē, jo tā ir spēcīgāka! Tas padarīs bildīti maksimāli ticamu un smadzenes jau vairs neatšķirs iedomāto no reālā!

Uz Parīzi un tad var mirt!

Vēlme ir pārāk spēcīga! Tās ir vēlmes, kas jau robežojās ar ļoti spēcīgām emocijām, kas līdzvērtīgas dzīvot vai mirt līmenim. Psihe vienkārši šādu vēlmi bloķēs, jo tai nepiepildoties sabruks Tava pasaule, apzinātā vai neapzinātā daļa vienkārši bloķēs šādus pieprasījumus. Vienkārša likumsakarība- jo izmisīgāka vēlme, jo tālāks tās piepildījums.

Visiem nepietiks!

Paziņojot par savu nolūku balstāmies uz pārpilnības principu- tas ir, ja gribu māju, tad paziņoju Visumam, ka gribu tieši māju, nevis 2 istabu dzīvokli līdz brīdim, kad būs lielāka rocība un varēšu atļauties māju. Vizualizē māju līdz tādiem sīkumiem, kā balkona margas, suņa būdas krāsa un bērnu smiekli pagalmā, pretējā gadījumā tā arī dzīvosi 2 istabas dzīvoklī, sapņojot par māju J

Ekoloģija

Svarīgi, lai nolūks vai mērķis ir ekoloģisks attiecībā pret Tavu ārējo un iekšējo pasauli. Nolūkam ārējā pasaulē jārada kādas pozitīvas konsekvences tāpat kā iekšējā. Ko iegūs Tavi tuvie un mīļie cilvēki, ja šis nolūks piepildīsies? Ko iegūs kolēģi, draugi, valsts, kurā dzīvo, u.t.t.

Ko iegūsi Tu personīgi? Vai šis nolūks ļauj sevi attīstīt, piepildīt, padara harmoniskāku dzīvi?

Tāpat nevar vēlēties kaut ko kāda cita vietā, vai vēlēties sev kādu konkrētu cilvēku (ja iet runa par attiecībām). Arī šeit būs izjaukta ekoloģija.

Pirms nodoties fantāzijām par jau īstenoto nolūku uzdodiet sev dažus jautājumus:

Vai tas man patiešām ir vajadzīgs un rada prieku?

Kas būs, ja man tas būs?

Kas būs, ja man tas nebūs?

Neiedomājies rozā ziloni

Joprojām par to mērķa formulējumu pozitīvi- it kā zināms, bet tomēr –

It kā jau šis pozitīvā formulējuma princips tiek apskatīts visur, pat vienkāršu mērķu uzstādīšanā, tomēr, arī šeit mēdz būt savs „āķīts”. Vieglāk būs, ja apskatīsim piemēru: atnāk cilvēks un saka: „negribu vairs pīpēt”. „Tas ir skaidrs, bet ko Tu gribi? Vai vari noformulēt pozitīvi?”. Cilvēks padomā un priecīgs saka: „Jā, gribu atmest smēķēšanu!”. It kā varētu padomāt, ka tagad ar mērķi vai nolūku viss ir OK, bet…. paskatīsimies shematiski:

Ja man ir mērķis, tad no šī brīža 0———->x; (piemēram, gribu jaunu mašīnu, 0———->mašīna)

Ja man ir mērķis atmest smēķēšanu, tad 0 ————>?

Jāsaprot, kādēļ man ir svarīgi atmest smēķēšanu? Kas man būs tā vietā? Ko iegūšu un kā zināšu, ka tas man ir? (veselība, skaists smaids, svaiga elpa u.c.). Ja gribam no kaut kā atbrīvoties, kaut kas ir jāliek vietā, pie tam- gana vērtīgs.

Mamma teica, ka nedrīkst

Dažreiz Tavam nolūkam dziļi bezapziņā ir iesakņojušies ļoti spēcīgi pretnolūki, kas var būtiski traucēt. Ja vēlaties gada laikā nopelnīt savu pirmo miljonu, bet dziļi bezapziņā no bērnības vai no foršajiem 90tajiem iepotējies, ka visi bagātie vai „biezie” ir nagumaucēji, nekrietni, negodīgi cilvēki, kuri naudu pelna apkrāpjot citus vai jebkādas citas negatīvas pārliecības, kuras snauž kaut kur dziļi un pa retam pabāž savu degunteli, tad nav ko brīnīties, ka bezapziņa mēģinās nobloķēt pārtapšanu „biezajā”.

Šajā gadījumā smalki jāseko sev līdzi un šīs pārliecības jāķer aiz astes tajos īsajos brīžos, kad viņas uzpeld apziņas līmenī. Un jā, kad viņas ir noķertas, ar viņām ir kaut kas jādara, nevis jāpalaiž atpakaļ bezapziņas dzīlēs….

Ak, es nabaga upuris

Pilnīga un galīga atbildības uzņemšanās par savu dzīvi! Visu savā dzīvē es radu pats/pati! Pietiek vainot kaimiņus, briesmīgos dzīves apstākļus, krīzi, nosodīt un aizvainoties! Ne jūs, ne kāds cits nav vainīgs, ka jums kaut kā nav. Pārstāj būt upuris un izjūti sevi kā savas dzīves noteicēju!

Kad nolūkā ir ielikts jūsu dvēseles spēks un sirds siltums, Visuma spēks strādā jūsu labā!

7 komentāru
 1. Paldies! Ļoti interesanti un saprotami uzrakstīts raksts, kas lika aizdomāties par vispārzināmajām patiesībam, ko tik bieži aizmirstam diemžēl…

 2. ļoti jauka filma!!!!
  jā man arī pagāja kāds krietns laiciņš, kamēr sapratu kā tad īsti darbojās NOSLEPUMS!!! bet kad dzīve mani iesvieda dziļā stūrī, tad šī filma man ļoti palīdzēja…. sāku vairāk domāt pozitīvi, vairāk sliecos uz to: ko es pa tiešām vēlos, gribu… un vēl tagat, gada garumā, skatos šad un tad. man ļoti patīk!!!

 3. Filmā viss ir parāk visparīgi un vienkārši.
  Lasīju pēc tam grāmatu ”Mūks, kurš pārdeva savu ferrari” Tur es uzķēru lietas, kas ir no filmas The Secret, taču pamatīgāk un smalkāk aprakstītas. Tas bija kā ieraudzīt mērki un ka to sasniegt.

  Jautājums
  Vai kāds zin vēl kādu literatūru, kas smalkāk un precīzāk apraksta to kā pielietot filmā redzēto un ne tikai filmā redzētās lietas?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.