KĀDAS sievietes VIŅI NEATSTĀJ – stāsta vīrieši

Tas, ka vīrieši un sievietes ir atšķirīgas būtnes, ir skaidrs visiem – gan vieniem, gan otriem. Taču neskatoties ne uz ko, abas šīs atšķirīgās būtnes vienalga cenšas atrast viena otru, un apvienoties. Reizēm tas izdodas, reizēm nē. Faktoru, kas ietekmē attiecību veidošanos un noturēšanos, ir daudz un dažādu. Šoreiz espati.lv nolēma veikt vīriešu aptauju – vēlējāmies uzzināt, kas tad ir tās lietas, kas stiprā dzimuma pārstāvjiem šķiet tās vissvarīgākās un nepieciešamākās, attiecībās no daiļā dzimuma puses. Mūsu jautājums bija – no kādām sievietēm vīrieši neaiziet? Lasi tālāk un uzzini, kas no tā visa sanāca!
 
Vīriešu aptauja
Veicot šo aptauju, mūsu mērķis bija noskaidrot tās lietas, kas vīriešu acīs ir būtiskas tieši stabilās un noturīgās savstarpējās attiecībās ar sievieti. Kas ir tās sievietes īpašības, ko visaugstāk novērtē stiprais dzimums? Kas ir tās lietas, kas liek viņiem turēties pie savām sievietēm, un kā dēļ viņiem nav domu un intereses par laimes un citu labumu meklēšanas ārpus esošajām attiecībām? To visu mēs jautājām mūsu izvēlētajiem vīriešiem. Atbildes bija dažādas – gan paredzamas, gan tādas, kas raisīja izbrīnu. Rezultātā tika apkopotas piecas, vīriešu acīs svarīgākās, sievietes īpašības, kuru dēļ viņi ir gatavi palikt ar savām sievietēm un citas tos nespēj ieinteresēt. 
 
5 nepieciešamākās īpašības sievietei, kuru vīrietis neatstās
Uzticība – šī bija pirmā īpašība, kas mūsu aptaujā izkristalizējās visātrāk. Vīrietim, lai vai kas notiktu, un lai kāds arī nebūtu viņš pats, pats svarīgākais ir mīļotās sievietes uzticība. Stāsta Austris, 34 gadi: „Uzticība ir galvenais. Sajūta, ka vari uz sievieti paļauties, ir pats svarīgākais. Man tas nozīmē to, ka varu ar mierīgu sirdi doties, piemēram, darba komandējumā, un zinu, ka atgriežoties mājās, neatradīšu citu vīrieti savā gultā kopā ar savu sievu. Tas, protams, ir stiprs pārspīlējums, taču pamatā ideja ir viena – uzticēšanās attiecībās ir tas pats galvenais. Lai nav melu, kaut kādu lietu slēpšana utt. Un zini, kur ir tā galvenā doma? Tajā, ka, ja arī kas ir nogājis greizi – kāja paslīdējusi, vai taisās paslīdēt, es gribu, lai man par to atklāti izstāsta. Un arī pats cenšos šo likumu ievērot. Tas, kas notiks pēc tam – to neviens nezina, taču labāk tā, nekā darīt kaut ko aiz muguras, jo viss jau ātrāk, vai vēlāk tāpat nāk gaismā. Pēc šī principa dzīvoju, un esmu izvēlējies visas savas sievietes agrāk un arī tagadējo sievu. ”
 
Saimnieciskums – zem apzīmējuma saimnieciskums mēs, izejot no aptaujas rezultātiem, sagrupējām vairākas īpašības – ēst gatavošanas prasme (izrādās, ka vīriešu mīlestība tomēr iet caur vēderu), prasme iekārtot dzīvesvietu silti un omulīgi, prasme uzturēt mājās to īpašo auru, kas sagaida atgriežoties pēc darba dienas utt. Stāsta Guntis, 39 gadi: „Sievietē, lai tā kļūtu par manu sievu, ir jābūt saimnieciskai. Ar to es saprotu viņas iesaistīšanos mājas lietās lielākā mērā, kā daru to es. Nesaku, ka viņai no rīta līdz vakaram jādarbojas pa māju un jāvāra ēst, taču man patīk, ja sieviete māk gatavot, ja māk pārsteigt ar ko jaunu un gardu – to es novērtēju ļoti atzinīgi. Ar tādu sievieti kopā ir skaidrs, ka varēs ne tikai uz balli aiziet, bet arī kopīgi ģimeni veidot. Varbūt man ir novecojuši uzskatu, taču domāju, ka tieši sieviete ir tā, kas rūpējas par māju, par siltumu tajā, par ģimeniskumu, par mājas sajūtu kopumā – mana tagadējā draudzene tāda ir. Vienmēr atnākot mājās, es jūtu to īpašo gaisotni, ko viņa ir radījusi. Viņa to dara visādi – gan pati šiverē pa māju, gan visādas sveces dedzina, gan ēst gatavo, gan pērk dizaina lietiņas utt. Man patīk, ka viņai ir svarīgs šis mājīgums, jo tas ir būtisks arī man.”
 
Jūsmošana par vīrieti – vīrieši vēlas būt novērtēti, vēlas sagaidīt atzinību no savas sievietes. To mūsu aptaujā atzina lielākā daļa stiprā dzimuma pārstāvju. Un te lielā mērā izkristalizējās tieši tas, ka svarīga ir sievietes atzinība par vīrieša paveiktajiem darbiem, nevis ārējo izskatu, vai piederošajām lietām. Stāsta Rinalds, 30 gadi: „Man ir svarīgi, lai mani novērtē un domāju, ka tas tā ir lielākajai daļai vīriešu. Sevišķi tas attiecas uz lietām un darbiem, ko daru savas sievietes labā. Sievietes bieži vien aizmirst, ka vīrieši jāpaslavē, tā vietā viņas nemitīgi gaida atzinīgus vārdus par sevi no vīriešu puses. Taču ar mums ir tāpat – ja esmu ko sasniedzis, vai paveicis, tad man, protams, ir vēlēšanās padižoties savas sievietes acīs un ir patīkami, ja viņa to pamana un novērtē. Man šķiet, ka bieži vien attiecības izjūk tieši tādēļ, ka pazūd savstarpējā interese vienam par otru, vienam par otra panākumiem. Katrs ierokas savos darbos un sāk justies viens. Ne velti saka, ka ar komplimentiem un labiem vārdiem nedrīkst skopoties, jo tie dod spēku iet uz priekšu arī tad, ja reāli to izdarīt nemaz nav tik viegli. ”
 
Seksualitāte – protams, arī šī īpašība mūsu aptaujā tika atzīta kā viena no vissvarīgākajām un būtiskākajām teju visu aptaujāto skatījumā. Taču zem apzīmējuma seksualitāte mēs sarindojām vairākas būtiskas lietas – vīrieši minēja gan seksīgu izskatu, gan sievietes rūpēšanos par sevi, gan vēl jo vairāk tieši seksuālās apetītes saglabāšanu, vēlmi izmēģināt ko jaunu un nebijušu, vēlmi atsvaidzināt seksuālo dzīvi u.c. Stāsta Raivis, 42 gadi: „Lai vīrietis noturētos pie sievietes, galvenais ir šaura gulta. Ar to es domāju seksuālo dzīvi, kas neizsīkst. Tas taču ir galvenais iemesls, kādēļ vīrieši un arī sievietes meklē ko citu ārpus mājas un ģimenes. Protams, ka ar laiku viss sāk šķist pazīstams un pat apnicīgs, tieši tādēļ arī ir jācenšas to visu pasākumu atsvaidzināt. Un te nu ir uzteicami, ja iniciatīva nāk tieši no dāmas puses. Būt iekārojamai sava vīra acīs, manuprāt, ir sievietes pienākums. Un vīrieša, starp citu, arī. Man patīk, ja sieviete rūpējas par sevi, kopj sevi, piedomā pie sava apģērba, arī tā, ar ko staigā pa mājām. Man patīk, ja sieviete spēj saglabāt kaut kādu noslēpumainību un to sajūtu, ka es viņu iekāroju. Patiesībā nav nekā labāka par to, ka zini – tevi mājās gaida lieliska sieviete, kura ir tava un tikai tava. Tad arī neko citu nav iemesla meklēt – ja visa ir gana, tad pat tādu domu galvā nav.”
 
Ticība vīrietim – un kā pēdējā īpašība, kurai bija visvairāk piekritēju mūsu aptaujā izvirzījās tieši spēja ticēt vīram un iedvesmot viņu. Stāsta Ervīns, 37 gadi: „Īpašība, kas spēj noturēt vīrieti pie sievietes ir sievietes ticība šim vīrietim. Tā ir ticība gan tam, ka šis vīrietis ir tas īstais, gan tam, ka tieši šis vīrietis var parūpēties par sievieti un ģimeni kopumā, gan vispār ticība, ka viss, ko šis vīrietis dara, tam izdosies. Vīrietim ir svarīgi justies novērtētam, un kurš gan vēl labāk varētu to parādīt, kā mīļotā sieviete? Ja vīrietis jūt, ka viņa darbiem un panākumiem tic, tad viņam ir dubulta motivācija darboties tālāk un panākt vēl vairāk. Sievietei, esot kopā ar vīrieti, ir jābūt tai sajūtai, ka tieši šis cilvēks ir tas īstais viņai. Ja tā nav, vīrieši to jūt, un nekas īstu tur sanākt nevar, vismaz ilgstošs un nopietns ne. Mana sieva man tic. Viņa tic, ka viss ko es daru, spēs sasniegt rezultātu, viņa ir tā, kas mani iedrošina un dod spēku visvairāk. Manuprāt, īstā ģimenē tā tam būtu jābūt. ”
 

22 komentāru
 1. Interesants raksts, vispār ļoti patīk šāda veida tēmas, kurās jāizpaužas vīriešim…it kā jau neko jaunu neatklāja, bet tikai atsvaidzināja tās pamata lietas, pie, kurām jāpieturas esot attiecībās…acīmredzot iepriekšējās attiecībās otrs cilvēks nenovērtēja tāda kāda biju, nu, nekas…nāks, kas novērtēs un , kura dēļ būs vērts censties vēl vairāk =) smaidam 🙂

 2. īstenībā kaut kas diezgan stulbs. iedvesmot, radīt ticību, rūpēties par māju, taisīt ēst, rūpēties par seksuālo dzīvi tas vispār bija kronis visam. Nē, nu es jau saprotu – ja šitas viss būs, tad droši vien, ka viņš tādu drostaliņu nepametīs. Vēl varētu ielikt tādu punktu, kā uzturēt sevi un ģimeni un dot naudu arī viņam, kad ir beigusies. Nu normāls saprotams punkts, ne? Tipa – būšu kopā gan priekos, gan bēdās

 3. Ideja rakstam laba, bet gribētos zināt arī to vīriešu domas, kuriem ir vairāk par 30 gadiem.

 4. Runājot vairāk par to saimniecisko un praktisko pusi (ne par uzticību un emocijām, kas attiecībās ir nepieciešamas pašas par sevi) – tas viss ir iespējams un lielakjam vairumam sieviešu arī ir tāda vēlme – veidot mājīgumu, rūpēties, būt sievišķīgai, bet….rakstā ir azimirsts par to, ka lielais vairums sieviešu arī strādā vismaz 8 h dienā, studē, vai apvieno studijas ar mācībām. Pēc tādas darba dienas reti kura no visas sirds, ar patiesu vēlmi un iedvesmu spēs būt ideālā majsaimniece un mīļotā sieva, varbūt vēl arī māte vienā personā…Jāsaprot, ka, ja, ir vēlme pēc tādas sievietes, tad vai nu viņa ir tā, kas karjeru atstāj otrajā plānā/saimnieko pa mājām. Pretējā gadījumā šiem darbiņiem jābūt sadalītiem vienlīdzīgi. Jo citādi – ko gan, izņemot savu materiālo ieguldījumu rēķinu apmaksu dod vīrietis? Sanāk neienlīdzīgi – sieviete arī strādā, bet visas sainieciskās rūpes tikai tāpēc, ka gadsimtu laikā tā ir iegājies, ir uz viņas pleciem. Nu padomājam taču, vīrieši! Ja gribat līdzās patiesis laimīgu sievieti, kas spēj jūs uzmundrināt, iedvesmot un mīlēt, atbalstiet sievietes arī praktiskajā dzīves daļā (ne tikai materiāli), bet ar reāliem darbiņiem un palīdzības piedāvāšanu un sniegšanu.
  Veiksmes!

 5. Nu bet te jau ir vīriešu viedoklis … un nevienam jau nav aizliegts sapņot! Mēs sievietes arī ideālo vīrieti noteikti iedomājamies tādu, kāds viņš reāli nevar būt dažādu apkārtējo apstākļu dēļ – darba stundas utt! Bet raksts labs – vairāk tādus!

 6. Vīrieši definējuši ideālo sievieti, bet, kad tādu sastop, ņem kājas pār pleciem 😀 Prātā jau visi uzbur tādas ideālās ainas. Piedzīvojot ainu dzīvē, izrādās, ka ainiņa pagalam aplama un biedējoša.

 7. Nez man gan šķiet, ka nebēg gan! Nesaku, ka esmu perfekta, bet daļa no šiem punktiem man piemīt un manējais i nedomā bēgt!

 8. nu nekas nereāls UN NEPAVEICAMS attiecībā pret vīriešiem te nav minets…. ta arii ir… ja ir istas jutas , tad visas šīs lietas no sievietes nāk pašas no sevis ārā….. es cenšos tāda būt un šis tas arī sanāk…. kas nesanāk , to turpmāk jāpieslīpē…. :)))

 9. Gribētu zināt, ko domā tiešām vīrieši, ne, atvainojiet, puišeļi. Kur 30gadnieku, 40gadnieku, 50gadnieku viedoklis?
  20gadnieki mēs esam vien īsu brīdi, kad attiecības vairums tikai veido. Bet kā tās uzturēt, kopt? Kas ir svarīgs tad, kad 10 gadi būts kopā?

 10. Man arī pēdējā laikā sanāk intervēt daudz vīriešus, un jāsaka, ka viņi visi apgalvo to pašu, ko šajā rakstā. Var jau aizkaitināti klaigāt, ka viņi jau paši nav nekādi labie, bet statistika ir tāda kāda ir. Vīrieši parasti ir tie, kas pamet sievietes un aiziet pie jaunākam, labākām, koptākām utt. Nu skataties pašas, dāmas. Varat cīnieties par sieviešu tiesībām un būt vienas, vai arī ievērot spēles noteikumus… Galu galā, gudra sieviete mācēs vīrieti arī kustināt pēc sava prāta.

 11. memmesdeelinju dinastija izaugusi—man ir 5 berni un lai es vel cubinatos ap PIEAUGUSU BERNU…Isti viiri laikam netiks shini gadsimtaa izaudzinati….Zel gan…

 12. Da kurai vajag auklējamu džeku, kurš vīrieša vārdu iegūst tikai fizisko atšķirību dēļ? To viņi tik grib – mājigu sajūtu, attiecību siltumu, sapratni, ēst, seksu, un vēl pusi no kopējiem izdevumiem apmaksātu. Un paši domā, ka var izlīdzēties ar salkanām frāzēm un pāris puķu kātiem. Bet mūsu gosniņas tik skrien.. un pēcāk brīnās, kāpēc slimo, nav spēka, ģimenes dzīve ne tāda kā vēlētos, jaunība pagājusi..
  un vecis pēc tam aiziet pie jaunākas, smukākas, vienvārdsakot jaunas aitiņas, kas gatava skriet..

 13. arī jaunas un smukas un saimnieciskas pamet.. vīriešu daba reizēm nav saprotama. kas ir skraidītāji, tie skries. un zinu pārus, kur sieva ne tuvu nav rakstā minētajai, bet vīrs godīgi sēž blakus.

 14. mh 28 gados ir paši viedākie “vīrieši”, kuri “statistiski” sniedz “objektīvāko” informāciju no savām joprojām bērnišķīgu kompleksu pārņemtajām galviņām 🙂

 15. mulkibas un stulbums! Ja latviesu viriesi butu ar atbildibas sajutu un rupetos par gimeni un sievieti tad ari vinai to gribetos biezi!!!!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.