Kā vislabāk atbrīvoties no liekā apmatojuma?

Sešdesmitajos gados, kad modes tendences noteica flower power jeb hipiji, dabīgums visās tā izpausmēs bija ļoti aktuāls. Bet tie laiki sen kā garām, tagad aktuāla ir gluda āda bez apmatojuma. Tādēļ nolēmām pastāstīt par populārākajām kosmētiskajām procedūrām, kas palīdz atbrīvoties no liekā apmatojuma.

Visbiežāk gan dāmas, gan arī kungi vēlas atbrīvoties no apmatojuma, kas sastopams bikini zonā, padusēs, uz kājām un rokām. Vēl sāpīgs jautājums sievietēm ir apmatojums uz sejas. No šā apmatojuma var atbrīvoties ar epilācijas vai depilācijas palīdzību. Atšķirības starp epilāciju un depilāciju slēpjas tajā aspektā, cik dziļi matiņš tiek iznīdēts. Epilācijas gadījumā matiņš tiek iznīdēts ar visu sakni jeb sīpoliņu, bet depilācijas metodes ir maigākas (skūšana vai depilācijas krēmi un losjoni), kad tiek likvidēta tikai matiņa redzamā daļa. Šai metodei galvenais trūkums ir tas, ka procedūra jāatkārto ik pēc pāris dienām vai nedēļām, atkarībā no metodes.

Skūšana
Skūšana ir ātrs veids, kā atbrīvoties no liekā apmatojuma, bet tas noteikti nav efektīvākais, jo matiņi ļoti ātri ataug, āda kļūst asa. Skūšanās jāatkārto gandrīz katru dienu, tas gan atkarīgs no matiņu augšanas ātruma. Ar skūšanās žiletēm ir viegli gūt savainojumus, it sevišķi, ja tiek skūtas intīmās vietas. Sievietēm noteikti vajadzētu izvēlēties īpašos skuvekļus, jo tie ir vairāk piemēroti sievietes ādai un auguma līnijām, kaut gan ir vispārzināms fakts, ka sievietes tomēr labāk izvēlas vīriešiem domātus skuvekļus.

Krēmi un vaska strēmeles, kas nopērkamas veikalos
Krēmi ir maigs un nesāpīgs, veids kā atbrīvoties no liekajiem matiņiem, kā arī ir krēmi, kas paredzēti jutīgai ādai. Jārēķinās, ka šo krēmu aromāts varētu būt visai specifisks. Krēmu iedarbība ir 2 – 3 nedēļas. Lai gan reklāmas sola, ka depilācijas krēmi palīdzēs ātri un viegli atbrīvoties no apmatojuma, tas ne vienmēr tā ir. Kaut kas paliek nenoklāts, iedarbība nav pietiekami spēcīga utt.
Vaksinga speciālisti iesaka nespēlēties ar veikalā nopērkamajiem vaskiem, jo nepareizi uzklājot vasku, tas var būt gan sāpīgs pasākums, gan kaitīgs ādai – matiņi sāk ieaugt ādā, var rasties izsitumi utt. Kā arī ne visiem matiņu tipiem šie krēmi un vaski derēs – stiprāki matiņi var arī no šiem krēmiem "neciest".

Vaksings
Atbrīvoties no apmatojuma ar karstā vaska palīdzību nemaz neesot sāpīgi. Tiesa, vaksinga speciālisti izmanto dažādus materiālus, vaskus. Meistars atrod matiņu augšanas virzienu un attiecīgi klāj vasku. Procedūra ir diezgan ātra, un lai gan speciālisti solās būt saudzīgi, bez sāpēm neiztikt. Jārēķinās, ka pēc vaksinga piecas dienas nedrīkst apmeklēt solāriju, lietot smaržas uz vaksētajām vietām un apmeklēt trenažieru zāli, jo sviedri, kas izdalās var būt kairinoši ādai. Lai vaksings būtu efektīvāks, pēc piecām dienām vajadzētu apstrādāt kājas ar skurbu. Vaksinga iedarbība ir apmēram 3 nedēļas, tiesa –  padusēm iespējams atkārtots vaksings būs vajadzīgs ātrāk, bikini zonai vēlāk, tas viss ir ļoti individuāli.
Vaksings ir piemērots arī jutīgai ādai, tikai pēc šīs procedūras pāris dienas jālieto meistara ieteiktie krēmi, kas novērš kairinājumu un pumpu rašanos. 

Fotoepilācija
Fotoepilācija ir nesāpīgākā un efektīvākā matiņu likvidēšanas metode. Tiek solīts, ka pēc šīs procedūras matiņi vairs neataug. Lieko apmatojumu likvidē ar dažāda viļņa garuma gaismas stariem. Mata pigments, kas koncentrāts mata stiebrā un sīpoliņā, absorbē gaismas enerģiju, kas rada termisku bojājumu. Siltuma iedarbība iznīcina mata folikulu. Viena seansa laika likvidē līdz 90% matu, kas ir aktīvajā augšanas fāzē. Noturīgam un ilglaicīgam efektam parasti vajag 3 – 6 procedūras ar 1 – 2 līdz 6 mēnešu intervālu. Taču rezultāti ir redzami jau pēc pirmā seansa. Gaismas stara enerģiju un impulsa garumu izvēlas atkarībā no pacienta ādas un matu individuālajam īpašībām.

Lāzerepilācija
Lāzerepilācija ir efektīva cilvēkiem ar gaišu ādu un tumšiem matiņiem, jo lāzera stars koncentrējas un tumšajiem matiem, nav iespējams atbrīvoties no gaišajiem un sirmajiem matiem, kā arī nav iespējams veikt lāzerepilāciju nosauļotai ādai. Redzams rezultāts ir jau pēc pirmajiem seansiem, bet vēlamā rezultāta iegūšanai nepieciešami 3-6 seansi 4-9 mēnešu laikā.

13 komentārs
  1. Nu nezinu, man personīgi ar fotoepilāciju nekas prātīgs nesanāca Mēģināju uz padusēm. Pirmkārt, tā nebūt nav nesāpīga procedūra. Sajūta tāda, it kā ar uzkarsētu adatu iedur ādā un tā vairākas reizes. Pēc tam vairākas stundas sūrst. Otrkārt, izgāju šo procedūru 10 reizes, bet efekta nekāda, tikai nauda izmesta 🙁

  2. Esmu bijusi 2 reizes uz fotoepilāciju padusēm. Izkrita daļa matiņu. Piekrītu, ka ir diezgan sāpīgi. Man pirmajā reizē rokas nosvīda no nepatīkamā pārsteiguma. Biju izlasījusi, ka pilnīgi bezsāpīga padarīšana, aizgāju uz salonu, apgūlos kā pludmalē, bet, pēc pirmā fotozibšņa sapratu, ka nesāpīgi tas nav. Otrajā reizē, kad zināju, kā tas notiek, rokas nesvīda 🙂 Nepiekrītu, ka fotoepilācija ir dārga. Ilgtermiņā sanāk lētāk, kā vaksācija. Man viena reize abām padusēm izmaksāja Ls 32,50. Cenu salonā aprēķina pēc zibšņu skaita. Viens foto zibsnis maksā Ls2.50 un aptver 2 kvadrātcentimetru laukumu.

  3. njaa,man arii taa fotoepil.ne visai-peec kursa matini saaka augt tikai vietaam(dariiju bikini),izskatiijaas ,ka man buutu kaada slimiba vai….
    un jaatdziist,ka saapiigi tomeer ir-it iipasi ja brazil bikini.

  4. mati un nagi pat mironjiem aug!
    kur tad nu veel dziivam cilveekam grib aptureet to augshanu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.