Kā tikt galā ar PAĢIRĀM?

Dzied radio, un tā vien gribas pievienoties. Nemitīgo ballīšu un svinību mieles ir visai nepatīkams pārdzīvojums. Tāpēc vērts papūlēties, lai padarītu tās saldākas.
Svētku kņadā, satraukumā un priekā ir tik viegli zaudēt mēra sajūtu. Nedaudz pāršaut pār strīpu – apēdot, izdzerot un aizmirstot, ka otrā rītā šī aizmāršība nāks pār galvu nelabsajūtas veidā. Īpaši smagi sit alkohols.

PIRMS

 • Pirms dodies uz svinību vietu, paēd kārtīgas pusdienas (vai vismaz notiesā salātiņus). Tukšā dūšā draud iespēja pārēsties. Turklāt arī reibst daudz ātrāk.
 •  Padzeries. Ballītēs mēdz gadīties, ka piedāvā tikai grādīgos dzērienus – vīnu, šampanieti vai kokteiļus. Ja būsi izslāpusi, pat nemanīsi, kā, dzesējot slāpes, esi nepieklājīgi noreibusi.

BALLĪTES LAIKĀ

 • Ballītes ir domātas, lai atpūstos. Tomēr dari to saprātīgi, jo, kas par daudz, tas par skādi. It sevišķi uzmanies ar dzeršanu. Daiļā dzimuma pārstāvēm vienā vakarā nevajadzētu pārsniegt četras alkohola devas (4 glāzes vīna vai 4 mazās (pa 50 g) liķiera, vai 2 pudelītes (0,3 l) sidra).
 • Baudot grādīgos dzērienus, neaizmirsti arī par ūdeni vai sulām. Dzeršanas zelta likums varētu skanēt šādi – cik daudz alkohola, vismaz tikpat daudz ūdens.
 • Izvēlies savu vakara dzērienu un ieturi līniju. Viens no paģiru iemesliem ir dažādu dzērienu miksēšana. Īstas dziļumbumbas tavai veselībai ir visādi cukuraini kokteilīši – no tiem prātīgāk atteikties. Bet, ja esi nolēmusi izbaudīt gan vīnu, gan kaut ko stiprāku, dari to pareizā secībā. Sāc ar mazāk grādīgajiem dzērieniem, vēlāk pārejot uz stiprākajiem.

PĒC
Ja, atgriežoties mājās, jūti, ka esi mazliet par daudz iedzērusi, noliec pie gultas ūdens pudeli un ik pa laikam iemalko no tās. Jo vairāk tev izdosies izdzert, jo vieglāks būs rīts. 
Nākamās dienas rītā, ja esi pāršāvusi pār strīpu, galvenais ir izdzīvot. Vislabākās zāles pret paģirām ir laiks.
Ja dzer reti un parasti nepiedzeries, slavenā salāpīšanās metode visdrīzāk tev nederēs, jo pat alkohola smaka izraisīs nelabumu. Tiesa, pēc draudzības ar balto keramikas izstrādājumu parasti kļūst vieglāk.
Viens no paģiru neiztrūkstošiem pavadoņiem ir galvassāpes. Palūdz līdzjūtīgai dvēselei izšķīdināt ūdensglāzē šķīstošo paracetamola tableti. Vispār nebaltai dienai ieteicams aptieciņā glabāt Alkazeltzer tabletes.
Ja jūties pietiekami spēcīga, lai pieceltos vertikāli, noteikti izbaudi brokastis. Te nu katrs iemīļojis ko citu – kādam atgūties palīdz ceptas olas ar desiņām, citam pikanta gaspačo zupiņa vai kefīrs ar garšaugiem un pipariņiem, bet es pazīstu kādu, kurš nespēj atgūties bez… ananasu jogurta.
•    Vari izmēģināt arī kādu no nacionālajām paģiru pārvarēšanās receptēm – latvieši par iedarbīgāko atzinuši glāzi skābētu kāpostu sulas, bet norvēģi, piemēram, uz paģirām mēdz rīt veselas sālītas siļķes. 
•    Un nemokies pašpārmetumos. Kaut reizi mūžā piedzerties ir gadījies teju vai katram. Gan jau draugi sapratīs… Tikai neatkārto to pārāk bieži.

Iz dzīves
Katram ir savs veids, kā pārdzīvot nepatīkamus brīžus dzīvē – viens no tādiem ir nākamais rīts pēc baļļuka, kurā esi ieķērusi pār mēru. Lai tev palīdz apziņa, ka savās ciešanās neesi vientuļa. Un mācies no citu pieredzes.

 • Dace: ”Mana brīnumrecepte – mierīgā garā no rīta izdzerts litrs Borjomi minerālūdens (citas markas neder) un Actimel bez piedevām. Ja gājis patiešām traki, īsts brīnumlīdzeklis ir Ibumetin. Parasti pietiek ar stundu, lai atkal būtu labi.”
 • Anna: ”Ja tā gadās, jūtos vienkārši briesmīgi. Un nelīdz nekas, tomēr cenšos rīkoties, lai ātrāk tiktu uz pekām. Vēl īsti acis neatvērusi, sniedzos pēc ūdens pudeles. Sāku pa vienam mazam malciņam. Tiklīdz spēju piecelties, dodos aukstā dušā, kas palīdz atgūties, un pēc tam pastaigā, jo vislabāk atrasties svaigā gaisā. Te lielisks palīgs ir mans suns, kas gatavs mani pavadīt pat šādā krusta gājienā. Cenšos soļot naskā solī, un ar to šoreiz pietiek, lai pamatīgi izsvīstu. Un, protams, dodoties uz parku, līdzi ir glābējs – ūdens pudele. Mājās vēlreiz duša, lai visu to nejaucību aizskalotu.”
 • Maruta: ”Man ļoti nepatīk reibuma sajūta, tāpēc paģiras esmu piedzīvojusi vien pāris reižu mūžā. Tomēr ir gadījies šo nepatīkamo agregātstāvokli palīdzēt pārvarēt vīram. Šādos rītos viņš ilgi nespēj saņemties uzsākt dienu. Ļauju, lai paguļ, bet pati sāku burties virtuvē. Ap pusdienlaiku modinu savu pakritušo lauleni, lai pabarotu ar savu rīta brūvējumu. Mūsu ģimenē to iesaukuši par paģiru zupu – tomātu sulā iegriež svaigu gurķi, tomātu, papriku, čili piparus un daudz, daudz zaļumu. Pievienoju sulu no puscitrona, šķipsniņu sāls un naža galu Kajēnas piparu. Samaisu un ielieku ledusskapī, lai ievelkas un kļūst auksta. Parasti pēc izgulēšanās un zupas es atgūstu savu omulīgo vīrieti. Un jāatzīst, ka viņš prot novērtēt manas rūpes. Bet tas jau ir cits stāsts.”

Protams, mēs neaizrausimies ar mātišķu padomu sniegšanu, ka tā varbūt nevajadzēja. Labāk gaidīsim tavas receptes un padomus, kā atgūties.

1 komentārs
 1. Man gan parasti (ja ir bijis par daudz) visu dienu jāpavada pie tā keramiskā drauga wc.Nekas tādos brīžos nepalīdz 🙁 .
  Bet,ja ir tāda veselīgā pohiņa,tad ļoti labi palīdz kefīrs+tomātu sula+garšvielas.Un visu dienu ir NENORMĀLA apetīte,kad gribas visu:soļanku,lazanju utt…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.