Kā sievietei PAŠAI nopirkt savu AUTO?

Ir ierasts, ka auto lietas uz mums, sievietēm, diez ko daudz neattiecas. Jā, mēs braucam, jā mēs zinām, ar kādu degvielu auto darbojas, nu labi, kāda varbūt arī spēj noteikt eļļas līmeni vai apmainīt stiklu šķidrumu. Taču, vai sieviete pati var nopirkt savu auto? Saki – grūti? Izrādās – tagad tas nemaz vairs nav tik sarežģīti – uzzini, kādēļ!

SAREŽĢĪTI VAI NE TIK ĻOTI?
Iegādāties jaunu auto nemaz nav TIK sarežģīti. Galvenais ir pārzināt galvenos soļus, kurus secīgi veicot, ir iespējams no visiem piedāvājumiem atlasīt to, kas tev der vislabāk. Pats pirmais un galvenais, protams, ir kaut vai aptuveni saprast, kāda veida auto tu vēlies – lielu, mazu, vecāku, jaunāku, marku, aptuvenās summas, kuras esi gatava maksāt. Izejot no šiem kritērijiem, notiek iespējamo automobiļu atlase.
Lai būtu droša, ka tiks atrastas vislabākās iespējas, ir vērts padomāt par kāda uzticama konsultanta piesaisti šim procesam. Mēs, raksta tapšanā profesionāļu viedokli jautājām www.baltie.lv, uzņēmuma, kas nodarboja ar auto piegādi no Rietumeiropas, speciālistei Sanitai Mietiņai.

UZTICAMS KONSULTANTS
Laba un uzticama konsultanta piesaiste auto izvēles, atrašanas un pašas pirkšanas procesā, ir iespēja nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu. Pirmkārt, tādējādi tu jau no paša sākuma būsi droša par to, ka tiksi pie tieši tādas mašīnas, kā vēlies. Otrkārt – tu ietaupīsi savu laiku, jo, lai cik zinoša tu pati nebūtu, un, lai cik rūpīgu uzmanību nepievērstu visām, ar automašīnas iegādi saistītajām detaļām, vienmēr pastāv risks, ka kaut ko iespējams palaist garām. Auto ražošana attīstās ļoti strauji, modeļu tirgū ir ļoti daudz, un to salīdzināšana ne vienmēr ir vienkārša. Vēl jo vairāk tas attiecas tieši uz premium klases automašīnām. Ja vēlies iegūt vislabāko rezultātu, ir vērts lūgt palīdzību kādam profesionālim, kurš ir eksperts šajā jomā.

Taču, lai saprastu, kā vispār notiek auto iegādes process, lūk, 5 galvenie soļi, kas tiek sperti, iegādājoties jaunu auto.

KĀ TIEK IEGĀDĀTS JAUNS AUTO – 5 GALVENIE SOĻI
Ar ko jāsāk?
Pirmais – jāsāk ar to, kur tad vispār tiek meklēti jauni auto. Ir divi varianti – pirkt auto pa tiešo no tā iepriekšējiem saimniekiem vai pirkt auto no pārdevēja – juridiskas personas. Turklāt – abi šie varianti pastāv gan iegādājoties auto, kas iepriekš ripojis tepat pa Latvijas ceļiem, gan pērkot automašīnu no ārzemēm. Speciālisti apgalvo, ka ārzemēs (t.i. Rietumeiropas valstīs) iegādāta automašīna praktiski vienmēr ir daudz labākā stāvoklī, kā tikpat veca, tāda pati automašīna, kas ripojusi tepat pa Latvijas ceļiem.

Tirgotājs jāizvēlas rūpīgi. Kam jāpievērš galvenā uzmanība? Pirmkārt, pārdevēja, ja tā ir juridiska persona, reputācijai – cik zināms/nezināms tas ir. Būtiski ir pārliecināties, vai šāds uzņēmums tiešām eksistē, pārbaudīt atsauksmes par to. Daudz par tirgotāju pasaka mašīnas izskats – cik kopta vai nekopta tā ir. Un, protams – jāpievērš uzmanība tam, ko pārdevējs saka. Gan par to, cik īpašnieku bijis mašīnai, par to, vai mašīna nav bijusi iesaistīta avārijās, gan par iespējamajām tehniskajām problēmām.

Auto vizuālā apskate – pasaka daudz. Auto vizuālo apskati vēlams veikt gaišā dienas laikā, ideāli, ja spīd saule, jo tad var redzēt visas nepilnības. Kam jāpievērš uzmanība Pirmais – tīri vizuāli jāaplūko, vai nav kādi manāmi defekti. Otrais – krāsa. Ja kāda auto daļa krāsas ziņā nedaudz, bet atšķiras, iespējams, ka tā bijusi labota (tātad ir bijis kāds satiksmes negadījums). Trešais – diski un riepas. Arī tiem būtu jābūt labā stāvoklī. Nekad nedrīkst aizmirst, ka auto ir jāaplūko arī no iekšpuses! Galvenais – cik labā stāvoklī ir salons? Tam vajadzētu būt solīdā stāvoklī – koptam.

Demonstrācijas brauciens – vissvarīgākais. Kam jāpievērš uzmanība? Pirmais – lampiņas uz displeja. Nevajadzētu degt kādām nesaprotamām, liekām lampiņām, kas signalizē par kādām problēmām. Otrais – jāpārbauda stūres un ātrumkārbas darbība. Trešais – elektroaprīkojuma pārbaude – kondicionieri, logu pacēlājus, ārējo apgaismojumu, stiklu apsildi, logu tīrītājus utt. Nekad nevajag baidīties izspaidīt visas pogas un sviras, lai pārliecinātos, ka tās darbojas. Tad seko pati braukšana. Te galvenais ir uzticēties intuīcijai – ja šķiet, ka kaut kur kaut kas nav labi, tajā noteikti jāieklausās. Noteikti vajag lūgt pabraukt lielāku gabalu, piemēram, pa šoseju, lai ir iespēja attīstīt lielāku ātrumu, tādējādi labāk var saprast, kā un cik labi auto darbojas.

Auto pārbaude servisā. Ja līdz šim punktam ar auto viss šķiet kārtībā, ir pienācis laiks pārliecināties par auto tehnisko stāvokli, pārbaudot to servisā. Pēc šādas diagnostikas iespējams uzzināt par svarīgāko – vai ar dzinēju, elektroniku, ātrumkārbu, ritošo daļu viss ir/nav kārtībā. Ja viss ir pieņemami un atbilstoši izvēlētajai automašīnai, pircēja prasībām un pārējiem faktoriem, tad var teikt – jaunais auto ir gandrīz jau rokā!

Tātad – atrast, izvēlēties, un galu galā iegādāties savu jauno automašīnu, nemaz nav tik sarežģīti. Galvenais – zināt, ko vēlies un saprast, kā auto iegādes process notiek. Taču, ja uzskati, ka auto iegādes procesu vēlies uzticēt ekspertiem, meklē uzticumu partneri!

www.baltie.lv – premium un mazlietotu auto ar garantiju piegāde no Rietumeiropas, iemaksājot 20% no mašīnas vērtības, ar tiesībām, no konkrētā auto, tā neatbilstības gadījumā, atteikties.

PASAKI KĀDU AUTO VĒLIES – AIZPILDI BALTIE ANKETU ar vēlamās mašīnas parametriem un saņemsi piedāvājumu 24 stundu laikā!

 
 
 
 
8 komentāru
  1. Lūk šis “ar tiesībām, no konkrētā auto, tā neatbilstības gadījumā, atteikties” izklausās labi. Uzticību viesošs kantoris.

  2. jā, uzticamu auto pārdevēju ir ļoooooti grūti atrast, tādēļ ja auto nav jauns, bet ir ar garantiju, tad tā ir baigā veiksme, savādāk ej nu ķer vēju

  3. Sievietei nopirkt pašai auto ir ļoti sarežģīti, es pat teiktu neiespējami, nu vienīgi tikai tad, ja auto ir ar garantiju, tad tirgotājs nav ieinteresēts kaut ko iesmērēt.

  4. Drosmīgajām pieder pasaule un tāds auto kādu pati grib, nevis vīrs piespieda nopirkt :)!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.