Kā sagatavot skolēnu jaunajam mācību gadam?

https://www.istockphoto.com/

1.Septembris ir jau tepat aiz stūra – ir atlikusi nepilna nedēļa, lai mēs – vecāki sagatavotu savas atvases skolas gaitām. Ņemot vērā to, ka šogad mācības notiks klātienē, nepieciešamas būs ne tikai dažādas kancelejas preces, bet arī skolas soma, apavi un apģērbs. Lai pēdējā brīdī vecākiem nebūtu stresa par to vai bērns ir pienācīgi sagatavojies skolai, espati.lv ir nācis palīgā ar pāris vērtīgiem ieteikumiem, lai pirmā skolas diena un viss turpmākais mācību gads tiktu pavadīts organizēti un bez liekiem uztraukumiem.

Nepieciešamo lietu saraksts

Pirms dodaties uz veikalu, sastādiet sarakstu ar lietām, kuras jums nepieciešamas, sadalot sarakstu daļās, piemēram, kancelejas preces, grāmatas, apģērbs u.c. Iespējams jums e-pastā bērna klases audzinātāja jau ir nosūtījusi sarakstu ar to, kas vajadzīgs. Tomēr pirms tam pārbaudiet vai gadījumā kaut kas no šī saraksta jums jau ir. Iespējams kāda tīra klade un burtnīcas bērnam ir saglabājušās no iepriekšējā mācību gada, tāpat arī zīmuļi, pildspalvas un citi piederumi. Veltiet laiku arī tam, lai kopā ar bērnu pārskatītu esošo apģērbu un apavus. Iespējams būs nepieciešami vien pāris sporta krekliņi un jaunas zeķes.

Iepirkšanās

Iesaistiet savus bērnus iepirkšanās procesā un tas nešķitīs tik grūts darbs. Nosakiet tēriņu ierobežojumus tādām precēm kā apģērbs, apavi un mugursomas un ļaujiet viņiem tiešsaistē vai veikalā izvēlēties to, kas viņiem patīk vislabāk. Darot to laicīgi, jūs izvairīsities no garām rindām pie veikaliem un nemiera mājās, pēdējā dienā pirms nodarbību sākuma. Nekautrējaties pirkt lietotas preces. Dažkārt internetā ir iespējams iegādāties jaunu vai mazlietotu apģērbu un apavus, kā arī grāmatas un mēbeles, kas kādam nav derējušas, bet ir tādā vizuālā un tehniskā stāvoklī, ka būs izmantojamas vēl ilgu laiku. Tādā veidā jūs varēsiet ietaupīt līdzekļus, lai iegādātos citas preces.

Sienas kalendārs ar darāmo darbu sarakstu

Mācību gada laikā dzīve var būt diezgan haotiska, ņemot vērā visus mājasdarbus, sporta treniņus un citas nodarbības. Izveidojiet savas ģimenes ziņojumu centru jeb lielformāta kalendāru ar darāmajiem darbiem, lai visi ģimenes locekļi varētu sekot līdzi grafikiem un visām ikdienas aktivitātēm. Esiet radoši! Izmantojiet lielformāta sienas kalendārus, korķa tāfeles vai planšetes, papildinot tos ar krāsainiem marķieriem, līmlapiņām un citiem uzmanību piesaistošiem priekšmetiem, piemēram, dažādām krāsainām saspraudēm un magnētiņiem. Tādā veidā ikviens būs informēts par gaidāmajiem notikumiem un jums būs vieglāk plānot laiku.

Mājas mācību galds

Laicīgi sagatavojiet ērtu galdu, krēslu un visus nepieciešamos priekšmetus mājasdarbu pildīšanai. Pārliecinieties vai skolēnam ir ērti sēdēt, darba vieta ir pietiekami apgaismota, kā arī viss vajadzīgais atrodas rokas stiepiena attālumā. Kopā sakārtojiet visus plauktus un atvilktnes, organizējot grāmatas, klades, rakstāmpiederumus un citus sīkumus tā, lai viss būtu pārskatāms, ērti pieejams un katrs priekšmets atrastos tam paredzētā vietā. Ja gadījumā skolēnam būs nepieciešamība atkal pārslēgties uz online režīmu, jūs bez raizēm varēsiet doties uz darbu apzinoties, ka jūsu bērnam ir ergonomiska un sakārtota darba vieta arī mājās.

Sagatavošanās steidzīgajiem rītiem

Pieradiniet sevi un bērnu laicīgi doties gulēt, pirms tam sagatavojoties nākamajai darba dienai. Ir vērts iepriekšējā vakarā sakārtot drēbes, somas un pagatavot pat pusdienas, lai no rīta pieceļoties viss jau būtu gatavs un nenāktos steigā uzvilkt netīru kreklu vai aizmirst kādu no mācību grāmatām. Tāpat iepriekš variet sagatavot arī brokastis, kuras no rīta būs tikai jāuzsilda. Piemēram, pankūkas, biezpiena plācenīši vai sviestmaizes.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.