KĀ RŪPĒTIES PAR ROKĀM AUKSTAJOS GADA MĒNEŠOS

https://www.bigstockphoto.com/

Bieža roku mazgāšana un dezinficēšana, kas šobrīd ir tik ārkārtīgi nepieciešama, lai cīnītos ar apkārt esošajiem vīrusiem un mikroorganismiem, diemžēl noārda dabīgo eļļas slānīti, kas atrodas ādas virspusē, izraisot roku ādas un nagu kutikulu sausumu, kā arī kairinājumu. Lai cīnītos ar šo nevēlamo blakusefektu, der ievērot pāris ieteikumus, kuri palīdzēs rokām būt mīkstām un koptām.

Noņem gredzenus

Pirms roku mazgāšanas ieteicams noņemt visas roku rotaslietas, tajā skaitā gredzenus un rokassprādzes, jo zem šīm lietām var sakrāties ziepes, kuras izraisīs sausumu un kairinājumu. Gredzeni un rokaspulksteņi iespējams ir lielākie mikrobu avoti cilvēkam, kuram ikdienā patīk tos nēsāt, jo tie tiek no rīta uzlikti un tikai vakarā noņemti nost, tas nozīmē, ka dienas laikā tie visdrīzāk ir saskārušies ar daudzām virsmām un citu cilvēku rokām, lai arī tagad draudzīgais rokasspiediens bieži vien sasveicinoties tiek izlaists. Rudens vīrusu laikā nebūtu ieteicama pārāk liela rotāšanās, turklāt kopējais izskats būs gaumīgāks, ja rokas rotās tikai laulības gredzens un vēl kāds neliels, neuzkrītošs gredzentiņš vai smalka zelta ķēdīte.

Kārtīga roku noskalošana

Vienmēr jāpārliecinās vai ziepes ir kārtīgi noskalotas, jo to paliekas uz rokām un pirkstiem var izraisīt alerģisku reakciju un kairinājumu, līdz ar to arī sausu un sasprēgājušu roku ādu, jo īpaši tad, ja rokas netiek kārtīgi nožāvētas pirms došanās ārā. Liela nozīme ir arī ūdens temperatūrai ar ko tiek mazgātas rokas. Dermatologi iesaka rokas mazgāt siltā nevis karstā ūdenī, jo ne tikai ziepes un dezinfekcijas līdzekļi, bet arī karsts ūdens ir par iemeslu ādas virskārtas dabīgā tauku slānīšana noārdīšanās procesam. Ir nepareizi domāt, ka karsts ūdens likvidēs visus mikroorganismus, šo uzdevumu veic ziepes, kuras tikpat labi var noskalot arī siltā vai pat remdenā ūdenī.

Pīlings un mitrināšana

Regulāra, maiga roku skrubja lietošana ir tikpat svarīga kā ķermeņa pīlings, lai atbrīvotos no atmirušajām ādas šūnām un uzlabotu tās tekstūru. Āda pēc roku skrubju lietošanas paliek gluda un maiga. Tikpat svarīga ir arī mitrinoša un barojoša roku krēma lietošana. Atkarībā no vēlamā efekta, veikalos ir pieejami dažādi roku krēmi gan sausai un sasprēgājušai ādai gan normālai ādai, tomēr aukstajā gada periodā būtu nepieciešams lietot pēc iespējas treknāku roku krēmu, ņemot vērā to, ka aukstā un vējainā laikā roku āda paliek sausa un mēdz sasprēgāt. Lielisks veids kā mitrināt roku ādu ir arī parafīna vanniņas. Tā ir dziļi mitrinoša procedūra ar sildošu efektu, kuras sākumā tiek veikts roku pīlings un uzklāta dziļi mitrinoša emulsija, tad rokas iegremdē karstā parafīna vannā, ievieto cimdos un tad ļauj emulsijai kādu laiku iesūkties ādā.

Cimdi pat tad, ja nesalst

Daudziem no mums rokas nepārtraukti ir vēsas, turpretī citiem tās gandrīz vienmēr ir siltas. Lai gan varētu likties, ka cimdi nav nepieciešami, jo rokas nesalst, vēsajā laikā tomēr būtu vēlams, ejot ārā un uzturoties svaigā gaisā, vilkt cimdus. Roku ādu ietekmē ne tikai zemā temperatūra, bet arī citi ārējie apstākļi, piemēram, vējš un lietus. Cimdi ne tikai pasargās rokas no ārējo faktoru ietekmes, bet arī būs kā moderns aksesuārs. Vislabāk, ja tie būs izgatavoti no ūdens necaurlaidīga un elpojoša materiāla, jo tad rokas nesvīdīs un lietus laikā paliks sausas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.