Kā PRODUKTĪVI izmantot savu laiku?

Katru rītu mūsu darba diena sākas ar to, ka mums jāveic kādi svarīgi darbi, jāsatiek cilvēki vai jāiesāk kāda ilgtermiņa projekta realizācija. Bet darba dienas beigās mēs pēkšņi nonākam pie secinājuma, ka izpildījām tikai nelielu daļu no ieplānotajiem darbiem. Tā rezultātā mums bieži nākas palikt darbā ilgāk, agri celties vai pat strādāt brīvdienās. Lai izvairītos no šāda likteņa, espati tev piedāvā dažus vienkāršus padomus, kā iemācīties racionāli izmantot savu laiku.

Atrodi laiku pati sev
Katru dienu atvēli sev 30, 60 vai 90 minūtes. Šis laiks palīdzēs tev sakoncentrēties darbam, kas jāpaveic nekavējoties. Aiztaisi durvis, atslēdz telefonu, koncentrējies un domā tikai par to, kas un kad tev ir jāizdara.

Izvēlies laiku, kad izpildīt svarīgākos darbus
Dienas gaitā attiecīgā laika periodā (no rīta, pusdienlaikā vai vakarā) mēs jūtam enerģijas pieplūdumu. Tieši šajā laikā mūsu darba spējas ir vislielākās. Nosaki, kurā dienas daļā tev ir vislielākā enerģija, un svarīgākās lietas dari tieši tad.

Izvairies no neplānotas tikšanās
Tieši šādas tikšanās bieži pārtrauc tavu pamatdarbu. Tās ir neproduktīvas un atrauj tevi no pašreizējā darba. Nākošreiz, kad kāds bez brīdinājuma ierodas pie tevis vizītē, nebaidies atteikt un pārcel sarunu uz sev ērtāku brīdi.

Plāno savas telefona sarunas
Dažkārt telefona zvani var ļoti traucēt izpildīt paredzēto. It sevišķi, ja esam aizņemti ar kādu svarīgu darbu, un steidzamies to ātrāk pabeigt. Gadījumos, kad darbs tiešām ir ļoti svarīgs un prasa lielu koncentrēšanos, atslēdz savu telefonu. Vienmēr centies iepriekš ieplānot laiku nepieciešamajām telefonsarunām.

Ieplāno laiku kolēģiem, draugiem un paziņām
Vienmēr centies iepriekš sarunāt tikšanās datumu, laiku un vietu. Tas ļaus tev produktīvi izmantot gan savu, gan savu draugu laiku. Paveicot vairāk no ieplānotajiem pienākumiem, tev vairs nevajadzēs ziedot savas brīvdienas neizdarīto darbu pabeigšanai.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.