Kā padarīt SEVI par neaizvietojamu darbinieci?

Kā radīt savam darbam pievienoto vērtību? Cel sava darba kvalitāti un radi pārliecību, ka esi uzņēmumam nepieciešama.

Izrādi ieinteresētību
Dari savu darbu ar entuziasmu un izrādi ieinteresētību ne tikai savā darbā, bet visā uzņēmumā kā vienotā veselumā. Interesējies kā uzņēmuma sokas, kas jauns, kas gaidāms nākotnē. Neklusē sapulcēs, lai tevi redz un pamana.

Cel savu kvalifikāciju
Ja darbā ir piedāvājums celt savu kvalifikāciju – dari to. Nereti kvalifikācijas celšanas kursi, dažādas apmācības norisinās ārpus tava darba laika, bet neraizējies par to, jo tas uzlabos tavu konkurētspēju, cels tavu un tava darba vērtību. Un atceries, ja darba devējs sūta tevi uz apmācībām, tas nozīmē, ka tavs darbs un tava izaugsme uzņēmumam ir svarīga.

Esi aizņemta
Nebaidies darba, uzņemies tik daudz, cik vari izdarīt. Neiznieko darba dienu. Lai tava priekšniecība redz tavas darba spējas, tad tu attiecīgi tiksi arī novērtēta. Jo atceries, ka darbā esi pieņemta, lai strādātu.

Piedāvā savas idejas
Darot savu darbu, nāc klajā ar jaunām idejām, pieej darbam radoši, lai arī kāds būtu tavs darbs, izvērtē savu darba stilu – varbūt ir nepieciešamas izmaiņas? Tas būs saistoši gan tev, gan tavam darba devējam. Jo tad darbs nekļūs par rutīnu, un tavs darba rezultāts arī būs mainīgs.

Parādi, ka tu strādā
Kaut reizi nedēļā atnāc uz darbu stundiņu ātrāk un ja nepieciešams, paliec ilgāk. Protams, nav īpaši viegli piespiest sevi strādāt vairāk par tādu pašu atalgojumu, bet šī uzcītība padarīs tevi redzamāku gan kolektīva, gan priekšniecības acīs un norādīs, ka tev nav vienalga attiecībā uz savu darbu. Ja tev šīs liekās darba stundas šķiet pārlieku liela uzcītība, tad atceries, ka, pieņemsim, štatu samazināšanas gadījumā, iespējams, tas būs pluss tavā labā.

Esi enerģiska
Esi enerģiska, dari savu darbu un neaizmirsti arī uzsmaidīt. Enerģiskie darbinieki ir uzņēmuma pamats, un mūsdienās enerģija un apņēmība ir tavs lielais pluss, neviens negrib klausīties nemitīgo gaušanos par lielo darba slodzi, kolēģiem, kas īsti nav pa prātam utt.

Paplašini savu darba lauku
Ja tev piedāvā paveikt kādu darbu, ko līdz šim neesi darījusi – ķeries tam klāt ar entuziasmu. Un, kad darbs būs padarīts – parādi rezultātus savam bosam. Tas tikai cels tavu vērtību un padarīs tevi par elastīgu darbinieku, kuram var uzticēt dažādus darbus, kas būs tavs lielais pluss tava darba devēja acīs.

2 komentāru
  1. Tā jau var palikt par nodzītu zirgu 🙂
    Bišķi jāizliekās ir, jo priekšnieki ne vienmēr novērtē padarīto.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.