Kā NEPIEĻAUT matu ŠĶELŠANOS

Mati pavisam noteikti ir sievietes viena no galvenajām rotām. Par tiem ir jārūpējas un jākopj. Tomēr, viena no visbiežāk sastopamajām problēmam, ir matu šķelšanās. Lūk, kas tev būtu jāzina, lai to nepieļautu!

Izķemmē matus pirms to mazgāšanas. Tādā veidā varēsi izvairīties no tā, ka mati ūdenī sapinkājas un tos nevar izķemmēt. Pēc mātu mazgāšanas, matu gali būs vieglāk izķemmējami un mazāk lūzīs.

Izvēlies atbilstošus līdzekļus. Ne tikai šampūnam un matu kondicionierim ir jābūt tieši taviem matiem piemērotiem, bet arī līdzeklim pirms matu žāvēšanas. Vienalga, izsmidzināmu vai iesmērējamu, bet pirms matu žāvēšanas lieto līdzekli pret karstumu. Tieši dēļ biežas žāvēšanas un matu taisnošanas, tie bojājas visvairāk.

Nemazgā matus katru dienu. Tas nemaz nav vajadzīgs. Pietiks, ja matus mazgāsi katru otro dienu. Ļauj tiem atpūsties.

Apgriez matu galus. Centies regulāri apmeklēt frizieri, lai mati izskatītos kopti un veselīgi. Pietiks, ja apgriezīsi vien pāris centimetrus, toties darīt to vajadzētu ik pēc diviem-trīs mēnešiem.

Saudzē matus. Ar tiem jāapietas ļoti uzmanīgi. Pēc mazgāšanas, strauji nebužini tos, lai tikai ātrāk izžūtu. Aptin ap matiem dvieli un ļauj tiem pašiem žūt. Tāpat, neķemmē matus strauji, ar spēku, bet dari to maigi un uzmanīgi. Atceries, ka mati ir ļoti trausli.

Lieto maskas. Veikalos ir nopērkamas tik daudz un dažādas matu maskas! Palūdz veikala pārdevējam, lai iesaka tev piemērotāko. Tāpat, arī mājās gatavotas matu maskas ir ļoti labas un matiem veselīgas. Pameklē internetā matu masku receptes! Varbūt tavs frizieris var ieteikt kādu, kas būs īpaši piemērota tieši tavam matu tipam.

Piemērotas frizūras. Izvairies no matu nēsāšanas astē. Īpaši tad, ja mati ir slapji. Tāpat, izvēlies piemērotas galvas rotas. Izvairies arī no ļoti tievām matu gumijām, kas stirpi sažņaudz matus, jo tā iespējams, ka mati lūzīs ne tikai galos.

Lasi arī:
Kā tikt galā ar matu problēmām?

Interesanti fakti par matiem

6 vienkāršas receptes SKAISTIEM un VESELIEM matiem

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.