KĀ lai uzticās AUKLĪTEI?

Laiks, kad mazais paaudzies un pati mamma atkal var atsākt darba gaitas, var būt rūpju un raižu pilns. Uz darbu jāiet, bet kurš pieskatīs bērniņu? Šajos gadījumos vecāki bieži ķeras pie varianta – auklīte. Tomēr, kā lai uztic savu bērnu citam cilvēkam? Kā mamma var būt droša, ka var auklītei uzticēties?

3 SVARĪGĀKĀS LIETAS, MEKLĒJOT AUKLĪTI
Pārbaudi informāciju.
Ideālā variantā auklīte ir tev zināma, taču tādu atrast ne vienmēr ir iespējams. Meklējot auklīti pēc sludinājumiem, noteikti ieraksti auklītes vārdu interneta meklētājā. Pārbaudi visu pieejamo informāciju. Varbūt par šo cilvēku jau būs kādas atsauksmes, kuras varēsi pārbaudīt sīkāk. Pirms pieņemšanas darbā, noteikti uzdod vairākus svarīgus jautājumu – kur strādājusi iepriekš, kāpēc tur vairs nestrādā utt. Varbūt ir iespējams dabūt kontaktus no auklītes iepriekšējiem darba devējiem, lai vari noskaidrot atsauksmes! Šajā ziņā nepaslinko – kas meklē, tas atrod labāko!

Pavadi laiku kopā ar aukli. Ja laiks to atļauj, tad pirms dienas, kad auklīte jau tiks atstāta viena ar bērniņu, uzaicini topošo aukli uz kādu kopīgu pastaigu vai rotaļu kopā ar bērnu. Tu redzēsi, kā viņa saprotas ar tavu mazo un, kā bērnam patīk topošā auklīte. Ja bērns jau no sākuma izrāda nepatiku, tad varbūt ir vērts turpināt meklēt citu aukli? Pirmajam iespaidam un sapratnei ar bērnu ir milzu loma arī turpmākajās tavās, tava bērna un aukles attiecībās.

Slēptā kamera – vai drīkst? Ļoti strīdīgs jautājums, vai ne? Tā, protams, ir vecāku pašu izvēle, tomēr aizvien lielāka daļa jauno vecāku, pirmās dienas, atstājot auklīti kopā ar bērnu, izvēlas mājās izvietot slēptās kameras, lai varētu pārliecināties, kā auklīte tiek gala ar saviem pienākumiem. Pēc likuma, tas ir atļauts un savā privātīpašumā drīkst filmēt, par to iepriekš nebrīdinot. Mamma un tētis to droši var izmēģināt, lai iegūtu sirdsmieru. Varbūt ir vērts?

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.