Kā lai saudzīgāk pasaka, ka šovakar seksu NEVĒLOS?

Sekss ir ļoti svarīga, kā arī patīkama divu mīlošu cilvēku attiecību sastāvdaļa, bet katra esam nonākušas situācijā, kad īsti neesam pareizajā garastāvoklī, lai nodotos mīlas priekiem. Kā saudzīgāk pateikt, ka šovakar mīlēties nevēlies?

Paziņojums “šovakar nē” tavam  vīrietim var šķist diezgan nežēlīgs un galvenais jau nesaprotams – kāpēc? Vai viņa mani vairs negrib? Esmu apnicis? Kaut kas atgadījies? Viņai ir CITS???

Labi, neieslīgsim galējībās, un, atklāti runājot, ar mēs, sievietes, no vīriešiem šad tad mēdzam saņemt atteikumu. Tāpēc ļoti labi zinām, ka vienkāršs un strups “nē” nav piemērotākais un izsmeļošākais atteikuma variants – sliktākajā gadījumā, rūgtums saglabāsies uz ilgāku laiku. Kā saudzīgāk pavēstīt, ka šovakar seksa nebūs, jautājām pieciem vīriešiem.

Ēriks: Manuprāt, pateikt var tiešā tekstā – negribu šovakar, piedod. Ilgstošās attiecībās tas ir normāli. Nevajag arī uzskatīt, ka vīrietis visu laiku ir “nogribējies”. Arī viņam būs dienas, kad negribēsies, normāls vīrietis sapratīs. Man ar to nav problēmu. Es drīzāk varētu pateikt, kā nevajadzētu pamatot seksa nebūšanu. Mani tracina, ja seksa iztrūkumu man paskaidro ar to, ka “es tagad skatos Bīstamās mājsaimnieces”. Šādā gadījumā tu varēsi skatīties savas mājsaimnieces vēl divas nedēļas. Arī kaut kāda tur vakara maska vai krēms man šķiet idiotiski traucēkļi. Es taču nemīlējos pēc grafika un pulksteņlaika. Kad ir garastāvoklis, tad arī to gribu darīt, nevis pēc filmas, pēc stundas vai kad dāma parunās pa telefonu.


Gints: Es mazliet tomēr apvainotos jebkurā gadījumā, bet droši vien, ka neizrādītu. Protams, ir svarīgi, kā to pasaka. Nederēs kaut kāds aizkaitināts, noguris vai noraidošs tonis ķipa “tu man esi apnicis”. Atteikumam jāskan mīļi. Bet, ja man atklāti pasaka iemeslu, es mēģinu saprast un īpaši par to nepārdzīvot. Nu, nav šodien tas sekss – būs rīt. Sāktu iespringt tikai tad, ja negribēšana parādītos pārāk bieži.

Roberts: Manai draudzenei jau amats rokā, jo zina, uz ko es visvairāk reaģēšu. Ja viņai nav iekāriena uz seksu, viņa man tā arī pasaka: “Piedod, bet šovakar galīgi prāts nenesas uz seksu, rīt gan apsolu tev pilnu komplektu.” Tad es nomierinos un domāju jau par pilno “komplektu”. Uzskatu, ka pliks atteikums radīs tikai nejauku pēcgaršu, sievietei vajadzētu paskaidrot, kāpēc, vienalga – nogurusi, slima, nepatikšanas darbā, bērni neklausa, tas viss ir iemesls. Un man, galu galā, nevajag, lai kāds ar saksotiem zobiem mīļā miera labad ar mani liekas gultā. Nedod Dievs vēl pēc nedēļas iemetīs acīs: “Redz, es tevis dēļ tad un tad ziedojos, bet tu manis dēļ nevari.” Tad jau labāk pagaidu.

Anrijs: Man nav pastāvīgu attiecību. Ir pāris sievietes, ar kurām uzturu intīmas attiecības, tāpēc man “atteikums” vispār nav aktuāla lieta. Satiekamies tikai tad, kad gribas abiem. Ja viņa atnāktu un pateiktu: “Piedod – šovakar nē”, tad man rodas jautājums – ko tad tu te vispār šovakar dari? Man patīk būt pašam savas dzīves saimniekam, tāpēc arī seksu saņemu tad, kad vēlos. Mani šādas attiecības apmierina, abas puses saprot, kas ir kas. Problēmas ar negribēšanu var risināt sieva un vīrs.

Edmunds: Tas ir normāli, ja kādam no partneriem šad tad negribas seksu. Nezinu īpašu veidu, kā to vajadzētu teikt, droši vien  – jo cilvēciskāk, jo labāk. Jautājums, cik bieži tiek saņemts atteikums. Pirmo reizi to dzirdēt nav patīkami. Tad tu saproti, ka nu jau iestājusies kaut kāda rutīna vai pieradums, vairs netiek izmantota katra iespēja mesties gultā vai, tur atrodoties, uzreiz negribas mīlēties. Es teiktu, ka atteikt nedrīkstētu pārāk bieži. Es kā vīrietis apvainotos, ja vairākas reizes mēnesī dzirdētu “nē”. Sāktu domāt – kas notiek, kāpēc viņai vairs tik ļoti nepatīku. Ja tas notiek ilgstoši, protams, sāktu štukot par blakus variantiem kaut vai pašapliecināšanās dēļ. Un galu galā, ja ir nopietns iemesls vai problēma, vajag runāt. Tāpēc jau divi ir kopā, ka viens otru puslīdz saprot un respektē. Ja nē, katram jāiet savs ceļš. Un kāds gan var būt prieks no ķeksīša seksa?

25 komentāru
 1. Stulbie vīrieši! Ak tad mums, sievietēm jāiesniedz referātu, kāpēc kurā brīdi negribas. Un mums jāgrib tieši tad, kad viņiem gribas. Kaut kāds sviests.

 2. Man šķiet, ka vīrietim vienkārši jāmāk sieviete uzkurināt, ja nu vienīgi viņa patiešām nav slima vai slikti jūtas. Ja sieviete atsaka, varbūt viņai vienkārši vairāk gribas gulēt nevis kārtējo reizi darīt vienu un to pašu, kur tēviņš apmierināsies, bet viņai no tā nekas. Ja ir foršs sekss un abi gūst baudu, kāpēc jāsaka nē?

 3. Interesanti, vienkŗši un godīgi viedokļi. To gan maz var attiecināt uz mūsu katras tuvajiem vīriešiem, bet viens ir skaidrs – nevienam nepatīk, ja saka “nē”, tad, kad ir noskaņojums. Kā izkļūt no situācijas feini – ir katra paša ziņa. Parasti jau, ja viensam ļooti gribās, impulsi gaisā ir tik stipri un pieskārieni tādi, ka arī it kā negribētājam, sagribās. A ja tas tā – ķeksīša pēc, vai vienkārši kā viens no variantiem – tip – ko darīt – filmu paksatīties, vai pamīlēties, tad arī atteikums nav nekāda traģēdija.

 4. Man jau kādu laiku ir tā, ka negribas ar draugu mīlēties. Ne rīt, ne šovakar, ne brīvdienās. Es izdomaju visādus iemeslus, bet tā šiti nesaprotu, kas ar mani notiek. Un tādi solījumi “rīt, bet tad pilns komplekts” – arī ir manis iecienīti. Tikai, kad rītdiena pienāk – ir sajūta, ka jādara smags darbs. Un es tiešām nesaprotu, kas ir ar mani, jo draugs ir miļš, kopā būts jau divus gadus.

 5. Mjā, sievietei jābūt gatavai jebkurā laikā – skaties filmu vai veic kosmētisku procedūru – 1 minūtes laikā jāizslēdz TV un jānomazgā maska un jābūt seksīgā noskaņojumā….

 6. sasmējos 😀 Jā, un man , sarp citu, arī negribas tad, kad vīrietis nemaz nepapūlas, piemēram pēc darba vai treniņa sakopties, bet jau pieprasa savu. Es laikam esmu baigā puritāne, citas varbūt nesapratīs, bet man patīk tīri vīrieši, bet viņiem dažreiz šķiet, ka viņi var būt pilnīgi no meža iznākuši neandertālieši, sievietei jābūt trakai pēc viņa.

 7. oi, kā es uzjautrinājos tavu nikno komentāru lasot! Nu kāpēc stulbie? Vieņiem žurnāliste apvaicājās, kā viņi jūtas, ja viņiem sieviete atsaka? Džaki godīgi pastāstīja, ka nepatīk. Ja tev būtu prasījuši, vai patīk, ja atsaka vienalga kādā lietā, tu taču arī’būtu teikusi, ka nepatīk. Bet tā – katrs gadījums un katras attiecības ir gluži individuā padarīšana. Un katrs jau tiek ar tādu situāciju galā pa savam. Nav nekādu universālu recepšu. Un raksts arī tādas nepiedāvā.

 8. Bet, ja tas ir uzbudinošs, tavs vīrietis – vai nav pofig, ko tu tur tobrīd dari? Ja partneris zina kā tevi paņemt un kā likt aizmirst par seriālu vai vēl tur ko un viņam taisni tādu tevi gribās, par ko vispār ir runa?… Lai mīlētos tācu nav jāizgludina gultas veļa, jānoberžas vannā, jāizpucē zobi, jāizķmmē mati, jānoguļas nteiktā pozā un tad kaut kas aiziet. Mīlēšanās taču ir spontāni radušās vēlēšanās rezultāts, ne? Jeb pienākums, kuru veica ar grāmatvedības atskaites precizitāti?

 9. Jā, man ariii ingucim gribeejas pajautaat, vai kaadu citu gribaas? Jo, ja tik izteikti negribas to tavu chali, mosh nevajag sev puudereet acis, ka vinsh miilsh un vispar labs cilveeks? Varbuut vinsj nemaz nemaak ar tevi apieties? Un tev vienkaarshi ekad nav pticis sekss ar vinju?

 10. Pilnīgi nesapratu, kāpēc beibes jāmāca teikt “nē”. Ja zakim negribās savu virieti, tad tā lielā mērā ir vīrieša vaina. Nu pat ne vīrieša līdz galam. Varbūt viņš pūlās un noņemās, bet tur nav nekādas ķīmijas, kas saslēgtos galvā? Un tad jāapgūst visādas “nē” teikšanas tehnikas:) Da veci jānomaina, tas arī viss. Un sevi labāk jāiepazīst.

 11. Nē, es neesmu kādā citā iemīlējusies. Bet tas, ka mīlēties ar draugu man nekad nav licies kaut kas ļoti aizraujošs tas tiesa. Vienīgi man arī nekad nav licies, ka mīlēšanās ir galvenais. Vienkārši šobrīd ir grūti – viņam gribās, viņš dusmojas un saka, ka laikam salaižu ar kādu citu, bet man tas viss tikai vel mazāk rada vēlēšanos mīlēties.

 12. Tad ja jāpiekrīt tam Anrijam. Nafig pastāvīgas attiecības, ja tik daudz problēmu. ieviest 2 vīriešus un seksot, kad gribas. Vienam no viņiem jau noteikti gribēsies.

 13. Ai, man kaut kas lidzigs ka Ingucim. Tikai tad, kad vina nav, man gribas, bet kad vins ir, tad negribas. Pati brinos, kas notiek. Vienigais, ko iedomajos, ka vins ipasi mani neiekardina un man tomer gribas tikt pavedinatai.
  Es jau vairakas reizes esmu izradijusi iniciativu, jo var just, ka vins to gaida. Bet visu laiku….. neee, nav man!

 14. taam kuraam negribas jau ilgstosi…jautaajums?Juus lietojat kontracepcijas tabletes?zinu,ka so noliedz vairums ginekologu,bet manaa gadiijumaa taa ir pilniiga taisniiba..seksu paacietu kaa zobusaapes ilgstosu laiku kaut gan loooti miilu savu puisi..negribeejaas vispaar..nju ok varbuut vienreiz meenesii..paartraucu lietot tabletes un beidzot saprotu ko noziimee sekss!!!

 15. Izklausās baigi traki! Nu es tādu kospakaru neesmu novērojusi. Lietoju orālās kontracepcijas jau gadus 10. Laikam katram kaut kādas savas reakcijas. A varbūt tavs organisms vienkārši ļoooti tev signalizēja, ka vēlas palikt stāvoklī?:))))) Un tikko tika pie reāla, nedroša seksa, vai palēcās aiz laimes:))))

 16. Mans draugs vienmēr paliek īgns un neapmierināts, kad man seksu negribas. piemēram 3 dienas pirms mēnešreizēm-nu sorry, nav man tās gribēšanas, tad viņš iebilst, ka mr būs vēl 4,5dienas, un seksa nebūs nedēļu kopumā.
  Bet man nav tāpēc jākāpj sev pāri, un piedodiet, jāļauj viņam sevi paņemt priekšā, ja man no procesa nav nekādas labsajūtas, bet nevaru sagaidīt, kad viņš beigs, un liks mani mierā. Es tā arī psaku, atvaino, šovakar seksa nebūs, un viņš dazŗeiz saprot, dažreiz mani bezjēdzīgi mēģina pierunāt.

 17. mjā, a ko darīt, ja sievietei gribas, bet vīrietim nē? Aizbildinājums, vajag romantiku utt, bet pats nevēlas to nodrošināt.. Agrāk bija ok, tagad tie starpposmi arvien ilgāki.. negribas baigi gruzīt cilvēku, bet man arī ir savas vajadzības.. 🙂

 18. Miilaa miera labad ” noslauciet” vinju… i vinjsh buus apmierinaats… i maajas klusums… Nu, cik tur taa darba…:)? beigu beigaas pieciiti paprasiet…:)

 19. Es kā vīrietis varu pateikt, ka atteikums ir saprotama lieta, protams, atkarībā cik tas ir bieži. Lai nu kā – es tomēr līdz galam nespēju saprast, kā sekss var būt tikai sestdienās (un tad vēl ne katrā), jo jebkurš apstāklis, sākot ar miegu un beidzot ar pārāk sātīgām vakariņām darba dienās ir nepārvarams šķerslis. Varbūt man nav paveicies?

 20. Man arī ir reizes, kad negribas.Tad vīrs sāk pierunāt, jokojoties piedāvā naudu, 10-20Ls, vienreiz pat 50, tad ir cita runa:)) Ko tik aiz mīlestības neizdarīsi:)))

 21. man liekas normāli, ka reizi pa reizei negribas. Un nav svarīgi, viņai vai viņam. Ja es negribu, es to arī pasaku- negribu. Un man nav jāieslīgst attaisnojumos un paskaidrojumos. Un mans vīrietis arī man pasaka, ja negrib. Tas ir normāli. Raksts, šķiet, uzcepts, raksta dēļ, ne satura. Ilgstošās attiecībās vairs nav tāda jautājuma- kā pateikt. Pasaki un viss.

 22. jā, izdomājiet šiem gribulīšiem pēc iespējas saudzīgāku atteikumu – lai iet d****. globāla problēma, atteikumu saņēma. gan pārdzīvos.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.