Kā lai ATGŪST skaistu vēderu PĒC bērniņa?

Lai atgūtu savu pirmsdzemdību formu, būs mazliet jāpiestrādā. Nedaudz vingrojumu, nedaudz citu gudrību un, visticamāk, jau pēc pāris mēnešiem no lielās riepas vēdera zonā vairs nebūs jākaunas.

Deviņus mēnešus nedēļu pēc nedēļas mainījās tavs augums un puncis auga kopā ar mazuli. Tāpēc būtu naivi cerēt, ka, tiklīdz bērniņš ieraudzīs pasauli, organisms spēs veikt milzu lēcienu atpakaļ. Tāpat kā ķermenis pamazām pielāgojas grūtniecībai, tas tikpat pamazām atgriežas labā formā. Bet, lai tā notiktu, tev mazliet jāpiestrādā.

Nelaime tā, ka pēc dzemdībām tu esi tik emocionāla kā vēl nekad, un figūras aprišu maiņa var kļūt par teju traģēdiju. Savukārt laika sevis sakārtošanai un palutināšanai palicis pavisam maz, gandrīz visas nomoda stundas aizņem rūpes par mazuli un barošana. 

Un savā ziņā tas arī ir pareizi, jo, ja vien nav kāda nopietna iemesla, kāpēc nevari barot mazuli ar krūti, dari to. Ne vien tāpēc, ka piens ir labākais zīdainim, bet arī tāpēc, ka šis process tev ļaus straujāk atgūt formu.

Pēc bērniņa piedzimšanas dzemdes muskulatūra saraujas, nedēļas laikā tai vajadzētu samazināties svarā teju divas reizes. Šo procesu tu vari sajust kā sāpes vēdera lejasdaļā (nu gluži kā mēnešreižu laikā). Tās kļūst stiprākas, kad baro mazuli. Tas saistīts ar virkni organisma pārmaiņu, kas notiek šajā brīdī – dzemde strauji samazinās un tu kļūsti slaidāka.

Lai starpenes muskulatūra un vēders pēc iespējas ātrāk atgūtu savu labo izskatu, jau nākamajā dienā pēc dzemdībām pamazām sāc vingrot.

Piestrādājot ir cerības, ka tad, kad svinēsi sava bērniņa pusgada jubileju, tavs vēders būs tikpat slaids kā pirms grūtniecības. Šis laiks nepieciešams ne tikai tauku pazušanai, bet arī tam, lai savās vietās atgrieztos iekšējie orgāni.

SĀKAM VINGROT!
Vingrošana pēc dzemdībām ir teju vienīgais līdzeklis, kā atjaunot formu. Tikai nepārspīlē. Ja agrāk neesi vingrojusi, fiziskās aktivitātes iesūc pamazām. Pārcentība kaitēs ne tikai tev, bet arī mazulim. Ja būsi pārgurusi sporta zālē, samazināsies piena daudzumus, turklāt pārpūlētos muskuļos veidojas pienskābe, kas nonāk arī pienā un padara to bērnam nebaudāmu. Arī tām māmiņām, kuras nebaro pašas, ar fizisko slodzi jāuzmanās. Pirmkārt, pēc dzemdībām organisms vēl ir novārdzis un lolojams, tāpat arī negulētās naktis un fiziskā slodze mājās jau ir pietiekami liela, bet pārlieku smagas nodarbības neuzlabos nedz pašsajūtu, nedz izskatu.

Ieteicamākie iesākumam ir vienkārši vingrinājumi turpat mājās. Gan tāpēc, ka gluži vienkārši tev var neatlikt laika doties uz sporta zāli, gan tāpēc, ka treniņnodarbības var būt pārāk intensīvas.

DAŽI LABI VINGROJUMI JAUNAJĀM MĀMIŅĀM
    •    Apgulies uz grīdas uz muguras un aizliec aiz galvas autiņu vai dvieli. Dvieļa galus satver rokās, saliec kājas ceļos un pacel ķermeņa augšdaļu. Centies turēt elkoņus paralēli augumam un neliekt zodu pie kakla, bet ar skatienu palikt kādā iedomātā punktā griestos. Tikpat lēnām, kā cēlies, veic arī atgriešanos sākuma pozīcijā. Sāc ar desmit presītes vingrinājumiem dienā, lēnām palielinot to skaitu.

    •    Vēdera muskulatūru vari vingrināt arī šādi. Ieņem tādu pašu pozu kā iepriekšējā vingrinājumā, tikai kājas pirkstgalus aizāķē aiz kā smaga un stabila, piemēram, dīvāna. Pacel ķermeņa augšdaļu un izturi šo pozu pēc iespējas ilgāk. Lēnām atlaidies atpakaļ uz grīdas un nedaudz atpūties. Atkārto vingrinājumu vairākas reizes.

    •    Paliec iepriekšējā pozā, guļot uz muguras. Pacel uz augšu plecus un ar pirkstgaliem mēģini aizsniegt iedomātu vietu pie savām pēdām. Pārmaiņus uz vienu un otru pusi. Atkārto vingrinājumu desmit reizes.

    •    Turpinot gulēt uz muguras ar saliektām kājām, pacel vienu kāju un iztaisno gaisā, pirkstgalus nostiep uz sevi. Ar pēdu gaisā zīmē nelielus apļus, sākotnēji desmit reizes pulksteņa rādītāja virzienā, pēc tam pretēji. Atkārto to pašu ar otru kāju.

    •    Nostājies ar taisnu muguru pie sienas un atspied pret to plecu un jostas daļu. Atvirzi pēdas aptuveni 30 centimetrus uz priekšu un lēnām, neatraujot muguru no sienas, ieliecies ceļos (it kā ar muguru pašļūcot uz leju), līdz ceļgali un kāju pirkstgali ir vienā līmenī. Noturi pozu un lēnām atgriezies sākuma stāvoklī. Atkārto vingrinājumu 10 reizes.

    •    Trenējot vēderu, neaizmirsti arī par iegurni. Lai ātrāk atjaunotu tā muskulatūru, stāvot kājās vairākas reizes sasprindzini un atslābini starpenes muskulatūru. Tas jādara tāpat, kā urinējot procesa vidū tu mēģinātu to pārtraukt un atkal turpināt. Veic šo vingrojumu katru dienu vairākas reizes.

Neaizmirsti, ka laba vingrošana ir arī intensīva pastaiga ar ratiem vai mazuļa auklēšana!

RŪPĒJIES PAR SAVU VESELĪBU!
Saudzē muguru. Gaidot mazuli, tu esi pieņēmusies svarā, mainījusies stāja un arī mazais kunkulis dienā jācilā neskaitāmas reizes. No tā visvairāk cieš mugura, turklāt, stāvot sašķiebusies un izgāzusies, tu arī izskaties resnāka. Tāpēc, lai pasaudzētu mugurkaulu, reizēs, kad bērns jāpaceļ vai jāieliek gultiņā, dari to ar taisnu muguru, ieliecoties ceļos. Nekādā gadījumā neloki muguru un nesakumpsti.

Nepārspīlē ar diētu. Lai kā gribētos ātrāk atgūt formu, pēc dzemdībām ar diētām aizrauties nevajadzētu. Tu neesi viena, bet gan atbildīga par vēl vienu mazu un no tevis pilnībā atkarīgu cilvēku. Ja neēdīsi pilnvērtīgi un pietiekami daudz, barojot bērniņu, arī viņš nejutīsies paēdis. Un pat ja tavs mazais ēd piena aizvietotāju, tomēr ir svarīgi, lai tu pati būtu paēdusi un spēcīga. Slodze, auklējot mazuli, ir pārāk liela, lai varētu atļauties staigāt tukšu vēderu. Lai atgūtu figūru, labāk ēd reizē ar bērnu, kaut ik pēc pāris stundām, taču nelielām porcijām. Tā tu iegūsi vienmērīgu enerģiju visas dienas garumā. Vienīgi skaties, lai tas, ko ēd, būtu kvalitatīva un veselīga pārtika, nevis mazvērtīgi un kalorijām bagāti našķi.

GULĒŠANA UZ VĒDERA
Lai labāk justos un vieglāk atgūtu plakanu vēderiņu, svarīgi ir arī tādi sīkumi kā gulēšanas poza. Ja esi dzemdējusi dabiski, gulēt uz vēdera vari jau tajā pašā naktī. Pēc ķeizara gan jāpagaida nedēļa. Tas ļauj atslābināt muskuļus un arī vēderam savākties vieglāk. Vienīgais šīs pozas mīnuss ir ar pienu piedzītās krūtis. Tāpēc, ja guli uz vēdera, lūkojies, lai pārāk nenospiestu krūtis, jo tas var veicināt piena sastrēgumu veidošanos.

Neaizmirsti par kontrastdušām. Jo tauki un lielā dzemde nav vēdera skaistuma vienīgās problēmas. Raizes sagādā arī nokarenā, izstaipītā āda. Kontrastduša uzlabo asinsriti, līdz ar to ir cerības, ka āda kļūs tvirtāka. Tā palīdz mazināt arī kāju nogurumu un celulītu. Ja tev bijušas dabiskas dzemdības, vēderu var arī viegli pamasēt ar dušas sūklīti pulksteņa rādītāju virzienā. Tikai nespied pārāk stipri. Un pēc mazgāšanās norīvējies ar frotē dvieli.

Pēc pāris dienām pēc dzemdībām vari sākt nēsāt elastīgās biksītes vai speciālas zeķbikses, kas atbalsta vēdera muskuļus. Ar dvieli vēderu gan siet nevajadzētu, jo tas neveic atbalstu, bet gan drīzāk samazina ādas apasiņošanos un atrofē vēdera muskuļus.

No kosmētikas līdzekļu klāsta ādas tvirtumam izvēlies dabiskus līdzekļus. Pirmās nedēļas pēc dzemdībām ārsti ierastā krēma vai cita līdzekļa vietā iesaka vēdera ādu palutināt ar dabisku eļļu. Uzklāj to tūlīt pēc dušas vēl uz mitras ādas un ļauj iesūkties. Pāris nedēļu vēlāk vari atsākt izmantot līdzšinējo kosmētiku ādas kopšanai, tikai izvairies no līdzekļiem, kas satur kofeīnu.

20 komentārs
  1. Ak dievs, kur jūs gadiņu ātrāk bijāt!! Es joprojām netieku galā ar sekām, kad pirmo pusgadu pēc dzemdībām vienkārši gaidīju, kad riepa pati pazudīs.

  2. Var jau būt, ka sākot vingrot pēc dzemdībām viss nostājas savās vietās, bet es silti iesaku ar sportu nodarboties pirms dzemdībām un gaidīšanas laikā. Tad jau pats organisms zina, kur un kā viņam jāagriezas un ko no viņa īsti gadia saimniece.

  3. dikti labi atceros to laiku pēc mazā dzimšanas, kad kādu pusgadu sktaījos uz sav vēderu un domāju, ka viņš nekad atkal nebūs normāls. Bet – pagāja vē mazliet laiks un viss ir tā kā bija.

  4. Es tā arī apjuku inforācija ‘par pēcdzemdību elastīgās jostas nēsāšanu. Viena info to atbalsīta un ieteica kā obligāju, je negribi visu mūžu staigāt ar nokarenu vēderu – otra info – tieši pretēji – apgalvoja, ka tas padara vēdeļa muskurus kūtrus un neaktīvus. Tā arī nenēsāju, bet metai jau tūlīt pieci mēnesī, bet vēders izksatās dikti bēdīgi:( Kad sanāk laiks, pavingroju, bet tas neko daudz nedod.

  5. Man kaut kā šķiet, ka pilnīgi tādu, kāds bija, atgūt nav iespējams, jo kaut vai naba, kas agrāk bija glīta un pilnīgi uz iekšu, pēc dzemdībām ir tāda puspaslēpta un daudz nesmukāka nekā bija. Bet pati vēdera forma parasti jau atgriežas tāda pat kā bija. Tik tas prasa pacietību, jo nenotiek ātri.

  6. ai, da viss notiek pats no sevis. es i neko nevingroju – vēders pēc gada bija pavisam plakans. pat vēl plakanāks, nekā bija agrāk.

  7. Ļoti pacietīgi gaidu, kad notiks tā atgriešanās vecajā izskatā un pilnīgi kā bļodiņu ķiršu apdēdu rakstu. Ļielu daļu jau daru, bet uz vēdera, piemēram, neguļu un nevingroju katru dienu. Varbūt ir vērts, jo dikti bail, ka tas vēders tāds arī paliks – liels un nekāds:(

  8. Vo, mīļās, kad jums būs trešais un ceturtais, tad vairs šitādi gudri raksti maz ko līdzēs. Būs jānopūlas ne pa jokam, lai a’tgūtu formu. No viena spuses – ir liels prieks – četri bērni, bet nu figūra, šķiet, ar to ir neatgriezeniski zudusi. Laikam vissvarīgākais tomēr, lai vīrs mīl un pieņem tādu, kāda esmu, bet’kreņķis, ka nav kā bija, tik un tā man ir.

  9. Starp citu arī daudz staigāšanas ar ratiem ļoti nāk par labu. Ar psotu nekas neemsu aizrāvusies, jo īpāsi tagad, kad esmu ar mazo mājās. Bet staigāju riktīgi daudz. Kādas 4 stundas dienā noteikti. Šķiet – forma pamazām atgriežas vecā labā.

  10. Nav svarīgi cik bērnu,vajag lietot veselīgu pārtiku,pavingrot un galvenais sevi mīlēt un kopt.

  11. Kas tās par muļķībām, kad mīlēs kāda esi.pirms bērna tieva,pēc apaļa.nu mīļās pacentieties ja ne sevis,tad vīra vai džeka dēļ atgūt formu.nu patik tiem vīriešiem kur acis piesiet un ja ne pie JUMS, tad ar laiku pie citas skaistules

  12. Kas tās par muļķībām, kad mīlēs kāda esi.pirms bērna tieva,pēc apaļa.nu mīļās pacentieties ja ne sevis,tad vīra vai džeka dēļ atgūt formu.nu patik tiem vīriešiem kur acis piesiet un ja ne pie JUMS, tad ar laiku pie citas skaistules

  13. A ja nu vīrietim patik, ka ir apaļa? Ne jau visiem tās kārnās un izstīdzējušās iet pie sirds. Ir vīrieši, kas ir sajūsmā par “rafaela” stila dāmām, kuram visa ir daudz un viss ir kupls.

  14. Bet, zuze, kas tā par pilnīgi wrong pieeju??? “Ja tu necentīsies, nepsihosi par saviem liekajiem kg, vecis aizies pie citas – smukākas…” Man jau šķiet, ka, ja mēs vispŗ kaut kā dēļ cenšamies, tad sevis dēļ. Pretējā gadījumā varēs vaimanāt – es viņam visu, a viņš aizgāja pie citas. Attiecībām nav garantiju. Un, ja tās šķietami irst tikai tāēc, ka sievai pēc 3 bērna ir drusku vairāk tauku un elulīta, tad tas toč nav īstais iemesls. Es nerunāju par to, ka vispār ir labi par savu veselību rūpēties, bet to ir vērts darīt tikai un tikai sevis dēļ, nevis tādēļ, ka šitā var piešķorēt kādu tēviņu. Un nevajag sevi taisīt par kalponi, uz vēdera līdēju večiem. Mēs ne dēļ viņiem pasaulē dzīvojam un ne dēļ viņiem esam attiecībās. Bet sevis pašu dēļ, jo mums tur ir labi (ja ir, protams)

  15. A tu, mīļā, zini, ka daudzi vīrieši pēc liesuma nema nedzenas? Mums ir samasētas smadzenes, ka tikai tievās patik, bet patiesībā nemaz tā ar visme nav. Tā, ka katram savs. Un varu piekrist tikai Kalrai, ka ir jādara tā, lai patiktu sev. Nu nevar būt attiecībās drusku viarāk lielā svara kritērjs jūtu stirprunam. Attiecībās (īstās) ir drusku citi kritēriji.

  16. Katru reizi, kad mēģinu uzsākt kontrastdušas procedūras tāda vispārīga ādas tonusa uzturēšanai, man tas vienmēr pēc pirmās nedēļas beidzās ar iesnām. Kādai vēl tā nav? A stāsta, ka ār kontrastdušu var atbrīvoties no celulīta un vēl visādus labumus panākt:(

  17. Nav ko attaisnot nobarošanos un sevis nekopšanu! Varbūt attiecību beigšanās iemesls arī nav resnums, bet arī večiem tās smadzenes ir samasētas ne sliktāk kā mums, ka leikais svars sievietei nerullē. Viņi taču mīl ar acīm. Un ja acīm dienu no dienas ir vilšanās, tad viens svarīgs pamats pazūd.

  18. Man izskatās, ka te valda Ottomāra ietekme. Ko ņemties, kad grib, tas savu vēderu tjūnē, a kas jūtas skaista tāpat, lai nedara nekā. Būs veči kas aizskries ar no perfektajām, bet citam arī saļumusī ir pati seksīgākā. Ņekā universāla nav!

  19. Patiesībā vīrs varētu būt tik jauks un izbrīvēt savai sieviņai pāris stundas dienā, lai viņa varētu to laiku veltīt sev – nav visi pienākumi jāuzgrūž tikai māmiņai. Ja tam puisim sava meitene rūp – atbalstīs viņu un kopīgiem spēkiem (tieši tā – par bērnu un arī grūtniecību atbildīgi abi) ij riepu nodzīs, ij sīko uzaudzinās.

  20. pec pirma berninja formu atguvu ar uzviju nu pirms menesha piedzim velviens un atkal atsaku treninjus.
    ceru ka ari pec otra mazulja viss sanaks ka iecerets. varbut nebus 100% ka bija bet jebkura gadijuma labak 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.