Kā izveidot plaukstošu uzņēmumu. Trešā daļa

Rakstu sērija “Kā izveidot plaukstošu uzņēmumu” radīta, lai palīdzētu ikvienai no jums saprast, kā norisinās uzņēmuma izveidošanas process, un kā jārīkojas, lai šis process noritētu veiksmīgi. Nebaidieties no skaitļiem, kas minēti rakstātie domāti uzņēmumiem, kas orientējas uz ASV un globālo tirgu; Latvijas gadījumā tie, protams, būs stipri mazāki. Ir vērts šo rakstu sēriju saglabāt kā teorētisku rokasgrāmatu savu nākotnes plānu realizēšanai.
2. Sāciet veidot uzņēmuma personālu
.
3. Izveidojiet savu biroju
.
Šajā fāzē jūsu uzdevums ir iegūt maksimāli daudz komentāru par savu produktu, atbildēt uz katru ierosinājumu un ātri ieviest nepieciešamās izmaiņas produktā. Programmatūras industrijā tas ir vienkāršāk, tiem kas ražo kaut ko taustāmu – grūtāk. Atcerieties, ka faktori, kas atšķir veiksmīgu produktu no neveiksmes, ne vienmēr ir viegli pamanāmi.
Visu, ko jūs ražojat, dodiet pārbaudīt cilvēkiem, tiem, kuri vēlāk būs šī produkta pircēji nevis tāpēc, ka viņiem tas patīk, bet gan tāpēc, ka viņiem to vajag. Atrodiet viņus kafejnīcās, bibliotēkās un augstskolu auditorijās. Samaksājiet viņiem 20 dolāru par pusstundas darbu, un jums tas atmaksāsies simtkārtīgi.
5. Pārskatiet biznesa plānu.
PADOMS. Ko riska kapitālisti vēlas saskatīt jūsu uzņēmumā? Vairums riska kapitālistu teiks, ka iegulda naudu nevis biznesa plānos, bet gan cilvēkos. Viņiem patīk pieredzējuši uzņēmēji, ar kuriem viņi agrāk ir strādājuši kopā. Ja ir paveicies – jums viens tāds ir, varbūt pat direktora postenī. Ja nav – nenokariet galvu, bet turpiniet meklēt.
Šādā agrīnā uzņēmuma attīstības stadijā riska kapitālisti par savām investīcijām pieprasīs vismaz 40% no jūsu uzņēmuma. Riska kapitālistu prasības ir bēdīgi slavenas ar to, ka ir grūti izpildāmas, taču uzņēmēji visvairāk cieš no tiem līguma punktiem, kuri saistīti ar riska kapitāla fondiem piederošo uzņēmuma daļu pārdošanu. Lasiet tās uzmanīgi!
Nākamajos sērijas rakstos –turpmākie soļi sava uzņēmuma attīstīšanā.
* Raksts pārpublicēts no žurnāla “Kapitāls” 2006. gada jūlija numura ar redakcijas laipnu atļauju.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.