Kā izveidot plaukstošu uzņēmumu. Pirmā daļa

Rakstu sērija “Kā izveidot plaukstošu uzņēmumu” radīta, lai palīdzētu ikvienai no jums saprast, kā norisinās uzņēmuma izveidošanas process, un kā jārīkojas, lai šis process noritētu veiksmīgi. Nebaidieties no skaitļiem, kas minēti rakstātie domāti uzņēmumiem, kas orientējas uz ASV un globālo tirgu; Latvijas gadījumā tie, protams, būs stipri mazāki. Ir vērts šo rakstu sēriju saglabāt kā teorētisku rokasgrāmatu savu nākotnes plānu realizēšanai.
1. Jūsu idejas spriedzes tests. Mērķis – uziet un novērst jūsu idejas defektus.
Mērķis – radīt tirgus karti un noskaidrot, kā jūs tajā iederaties.
Biznesa plāns nav nedz pamatlīdzeklis, nedz svētais teksts. Tas ir tikai līdzeklis, kas palīdz atklāt jūsu idejas un koncepciju, lai izskaidrotu to potenciālajiem investoriem, padomdevējiem un darbiniekiem. Biznesa plāns pārdod jūsu vīziju un izskaidro, kādēļ tā ir dzīvotspējīga, labāka par citām un kādēļ tieši jūsu komanda ir tā, kas spēj to īstenot. Plānam būtu arī jāskaidro svarīgākie ar uzņēmumu saistītie aspekti – tirgus, uzņēmuma mērķi, produkta īpašības, paredzētie ieņēmumi, konkurences atšķirības un dibinātāju iepriekšējā pieredze.
Apmeklējiet derīgas tīkla lapas (www.sba.com, www.bplans.com), kurās demonstrēta plāna struktūra un svarīgākās sastāvdaļas, kā arī plānu paraugi. Tomēr vissvarīgākā plāna sastāvdaļa ir labi izstrādāts kopsavilkums (ne vairāk kā trīs lappuses garš). Un vēl – neiemīlieties savā plānā, jo to vēl daudzreiz nāksies mainīt.
PADOMS. Četras tipiskākās biznesa plānu kļūdas:
[BANNER2] 4. Izdomājiet nosaukumu. Mērķis – radiet paši sev spēcīgu atbalstu.
PADOMS. Izveidojiet savu tīkla lapu. Katru mēnesi tiek reģistrēti apmēram 30 miljoni jaunu mājas lapu. Tātad izredzes, ka jūsu izraudzītais vārds vēl nav aizņemts, nav visai lielas. Ar www.instantdomainsearch.com pārbaudiet, vai šis vārds ir brīvs. Ja nav, jums ir trīs iespējas:
5. Reģistrējiet uzņēmumu.
Nākamajos sērijas rakstos –turpmākie soļi sava uzņēmuma attīstīšanā.
* Raksts pārpublicēts no žurnāla “Kapitāls” 2006. gada jūlija numura ar redakcijas laipnu atļauju.

6 komentāru
  1. 😀 😀 😀 pilnīgi st**bs raksts.

    Var maksāt gan naudā, gan ar uzņēmuma daļām, bet nemaksājiet vairāk kā 25 000 dolāru.

    😀 😀 par domēna vārdu maksāt – ar uzņēmuma daļām? tad jau sanāk, ka beigās visu iegādājoties – tas uzņēmums nepiederēs tev pašam 😀

    domēna vārds – [cenzēts]TavsVārds.lv – maksā 8.70 Ls

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.