Kā izdzīvot desmit centimetru augstumā?

Sievietes uz papēžiem un sievietes bez papēžiem – tās ir divas pilnīgi atšķirīgas sievietes. Tomēr par visu jāmaksā – 10 cm papildu skaistumam var izvērsties nopietnās veselības problēmās.

Slavenais fotogrāfs Helmuts Ņūtons, kurš uz savu modeļu skaistajiem augumiem necieš nekā lieka, augstpapēžu kurpes tomēr uzskata par obligātu aksesuāru. "Kad modele ierodas pludmalē peldkostīmā un tenisa čībās, uz viņu neviens nepalūkosies divas reizies. Savukārt, ja viņa ir uz augstiem papēžiem, tad visas acis būs pievērstas viņas virzienā. Tas tāpēc, ka augsti papēži pilnībā maina sievietes figūru." Un mēs arī bez slavenā "’Ņūtona lieliski zinām, ka augstpapēžu kurpēs mēs izskatāmies simtreiz labāk nekā ērtās čībiņās (pat ja tās būtu darinātas no krokodilādas!). Kuru gan tas uztrauc, ka uz desmitcentimetrīgiem paēžiem, maigi izsakoties, nav visai ērtipārvietoties, ja runa ir par skaistumu? Skaistums prasa upurus – šī patiesība mums katrai ielikta jau šūpulī.
Kā liecina socioloģiskās aptaujas, vairāk nekā 40% vīriešu atzīst, ka sievietes uz augstiem papēžiem viņiem patīk vairāk nekā sievietes zempapēžu apavos. tikai 4% aptaujāto atzina, ka viņiem nav īpaši tīkamas augstpapēžu kurpes. Atlikušie 55% par šādām lietām, iespējams, vispār nekad nav aizdomājušies, bet tieši viņi ir tā auditorija, ar kuru tu rēķinies, apaudama uz ballīti kristāla kurpītes uz padsmitcentimetrīga papēža. Līganums un nedrošība, ko mūsu gaitai piešķir apavi uz augsta, smaila papēža, ir svarīga seksualitātes sastāvdaļa. Vīriešiem šāda gaita asociējas ar nedrošību, bet skaista sieviete, kurai nepieciešams drošs balsts (reizēm tas jāsaprot burtiski) un aizstāvība, viniem šķiet kārdinošāks medījums nekā pašpārliecināta sieviete sporta apavos un nedod dievs, vēl ar beisbola nūju rokā.
Tomēr arī par šādu debešķīgu skaistumu nākas maksāt tepat uz zemes. Vēršoties pie ārsta pēc palīdzības, tu bieži vien pat nenojaut, ka tavu problēmu vaininieki ir tie papēži, un kuriem tu esi atklibojusi līdz ārsta kabinetam.

No nulles līdz pieci.
Patiesībā papēdis ir svarīga apavu dateļa. Pilnībā plakana zole maina cilvēka pēdas dabisko stāvokli un uzliek papildu slodzi kājām. Lai novērstu, ir vajadzīgs papēdis, bet neliels. Par optimālo tiek uzskatīts 3-4 cm austs papēdis, Ja šāds papēža augstums tev izraisa spēčigas skumjas un depresiju – vari atļauties arī nedaudz augstāku. Robeža strap "kaitīgi" un "nekaitīgi" ir apmēram 5 cm. ja papēdis ausgtāks par 5 cm, tad jārēķinās, ka Tevi var piemeklēt dažādas veselības problēmas, jo pēda pārstāj pildīt tās funkcijas, kādas daba tai ir paredzējusi. Varbūt tu domā, ka veselībai kaitīgi ir tikai spici papēži ? Daudzas sievietes uzskata, ka plats un stabils papēdis ir daudz nekaitīgāks par smailu, bet patiesībā tam nav lielas nozīmes.
Apaujot ausgtapēžu kurpes, tev jābūt gatavai cīnīties ar sekām – sākot no kāju pirkstiem līdz pat matu galiņiem.

Pēdas un pirksti.
Augstpapēžu kurpes maina cilvēka smaguma centru, līdz ar to slodze uz pēdas priekšējo daļu un spilventiņiem palielinās vair;akas reizes. Starp visiem mazajiem pēdas kauliņiem atrodas sarežģīts nervu un asinsvadu tīkls, un ja šie vadiņi ilgstoši atrodas saspiestā stāvoklī, var izveidoties pēdu neiropātija, ko pavada stipras sāpes un tūska pēdās. Vissliktākā šajā gadījumā ir statiskā sodze – stāvēšana. Augsti papēži un ļoti šauri apavi var izraisīt arī pēdas deformāciju, kas ir neatgriezeniksks process, ar kuru pēc tam būs jāsadzīvo visu mūžu.

Ceļi un ikri.
Stāvot uz augstiem papēžiem, kāju muskuļi atrodas nemitīgā saspringumā, un tas var traucēt venozo atteci no kājām, izraisīt ikru muskuļu deformāciju un Ahilleja cīpslas saīsināšanos. Palielinās arī slodze uz ceļa locītavu, un ar laiku var veidoties artrīts. "Venozās atteces traucējumi nav joka lieta, tas var būt cēlonis ne tikai daudzām nopietnām slimībām, bet arī briesm;igajam bubulim celulītam." Uzskata, ka ausgti paēži nevar nodarīt īpaši lielu kaitējumu sievietēm, kuras ir pilnīgi veselas un pie 10 cm ir pieradušas jau kopš agras jaunības. Tomēr ausgtus papēžu no savas garderobes būtu jāizslēdz tām sievietēm, kuras ir sajutušas kaut mazākās veselības problēmas. No augstpapēžu apaviem vajadzētu atteikties ne tikai tām sievietēm, kurām jau ir varikozas vēnas, bet arī tām, kurām ir pretdispozīcija un tām (tas ir, ja mammai vai vecmāmiņai ir bijušas šādas problēmas).

Mugurkauls.
Visiem ir labi zināms, ka mugurkaulam ir savs fizioloģiskais izliekums. Augstiem papēžiem ir tendences iztaisnot šo fozioloģisko izliekumu, galvenokārt jostasvietā un krustos. Īpaši kaitīgi tas ir sievietēmar nenostiprinātu muguras muskulatūru. Var veidoties mugurjaula disku izslīdējums un trūcītes, tam seko muguras sāpēs, tirpšana un tūska. Jāteic, ka tas jau ir diegzan nopietni.

Iekšējie orgāni.
Iekšējie orgāni cieš tās pašas venozās atteces traucējumu dēļ, kad asinis normāli neatplūst no kājām uz augšu. Šie asinsrites traucējumi var izraisīt spēcīgas menstruāciju sāpes un stipru asiņošanu, bet nopietnākos gadījumos muskuļu spiediena rezultātā var mainīties arī dzemdes stāvoklis.

Galva.
Norvēģijas zinātnieki 2003. gadā atklājuši, ka regulāra augstpapēžu apavu nesāšana var novest pie atmiņas traucējumiem un palēlināt domāšanu, jo smadzenes netiek pietiekami apasiņotas. Lūk, cik ļauni var izrādīties pāpēži, kad tiek pārkāpta liktenīgā 5 cm robeža!

P.S. Iespējams, kādai tas noderēs. Materiāli iegūti dažādi.

1 komentārs
  1. Vislabākais bija :”Norvēģijas zinātnieki 2003. gadā atklājuši, ka regulāra augstpapēžu apavu nesāšana var novest pie atmiņas traucējumiem un palēlināt domāšanu, jo smadzenes netiek pietiekami apasiņotas” 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.