Kā IZBAUDĪT savu darbu?

Pat pašu smagāko darbu var pārvērst baudā, ja ievēro vairākus padomus, ko piedāvā nevis psihologi, bet gan izdevuma „The Times” žurnālisti. Cik nu šie padomi ir noderīgi, spriediet pašas!

 1. Laime pastāv un tai vajag ticēt. Līdz ko tu apzināsies šo faktu, elpot kļūs vieglāk.
 2. Brīdī, kad šķiet, ka darbs tiešām tevi ir piebeidzis, pamēģini uzskaitīt visas tās labās lietas, kādas tu tur vēl vari atrast. Varbūt savā darbā tu iegūsti vērtīgas zināšanas, kuras, savukārt, palīdzēs atrast tev jaunu amatu. Iespējams, tu esi iepazinusies ar interesantiem un noderīgiem cilvēkiem.
 3. Pamēģini pozitīvi attiekties pret apkārtējiem, un šī labvēlīgā gaisotne uzlabos kopējo atmosfēru darba kolektīvā, pārvēršot darba kolēģus par draugiem, vai vismaz ļoti labiem paziņām.
 4. Ja iespēja nomainīt darbu šobrīd nepastāv, pārstāj uztraukties, pagaidām tu tāpat neko nespēj mainīt.
 5. Centies labi un kvalitatīvi izpildīt savu darbu. Tas spēj sagādāt lielāku baudu nekā tu domā.
 6. Rūpīgi plāno savus spēkus un laiku. Ja pārāk sevi pārslogosi, panākumu vietā iegūsi nervu sabrukumu, un tas nevienam nav vajadzīgs.
 7. Atpūties. Ja atvaļinājumam nav laika, derēs arī pāris dienu ilga paslimošana.
 8. Iespējams tavā darbā kāds konkrēts traucējošs faktors, kas ietekmē tavu garastāvokli un darba spējas. Tādā gadījumā atliek to atrast un novērst, nevis ilgstoši pieciest tā radītās sekas.
 9. Beigu beigās, ja tavs darbs ir kļuvis pilnīgi neciešams, varbūt tiešām nav jēgas vairs bendēt savus nervus un meklēt ko piemērotāku.

Iespējams, ir pienācis laiks pārmaiņām. Piesakies koučinga sarunai par karjeras maiņu www.mazkalnina.lv!

2 komentāru
 1. Nu jā, doma jau laba, bet kā šo vienīgo traucējošo faktoru – nejauko kolēģi, lai “likvidē”?:) Atliek vienīgi pašai bēgt uz labākiem laukiem, ko arī daru 🙂

 2. Man ar darbiem ir tā paradoksāli, esmu kāpusi pa tādām kā ienākumu kāpnēm, tikai līdz ar manu algas pieaugumu (ne vienā, bet dažādos darbos), mainās arī laiki, proti tagad es saņemu algu, kas pirms pāris gadiem bija var teikt mana sapņu alga, tagad nu tā – dzīvoju gandrīz vai no – līdz. Bet no darba baudu gūstu, tādā ziņā man paveicies, ja tik vēl varētu sevi tā kārtīgi nodrošināt…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.