KĀ ieskrieties JAUNAJAM gadam? ATPŪTIES no vecā!

Ir klāt jaunā gada pirmais mēnesis. Laiks savilkt kopējo bilanci un izdarīt secinājumus par nupat kā aizvadīto gadu, cik veiksmīgi tev izdevies realizēt visus iecerētos plānus. Nu tā – piecdesmit uz piecdesmit, vai ne? 

Kaut kas izpildīts, kaut kas nav pagūts. Skrēji, atpakaļ neskatoties. Jaunā darbā gan esi, bet četrgraudu diētai, kurai gatavojies pievērsties jau kopš aizpagājušā gada decembra, tā arī nenobriedi un kopš tā brīža katru rītu pie spoguļa burkšķi, ievelkot un izlaižot vēderu. Viss! Ar pirmo janvāri! Tā būs pilnīgi jauna dzīve! Bet, ja tā padomā, viss gads taču pavadīts funktierējot, kā būt skaistai un vēl skaistākai, kā ietaupīt naudu, kā atsvaidzināt apdzisušo kaisli attiecībās, kā atbrīvoties no celulīta… Un tā joprojām un bez sava gala. Vai tu kādreiz atpūties no šīm nemitīgajām raizēm? Espati.lv piedāvā mazas zemā starta receptes pirms jaunās dzīves sākšanas. Kas tev būs jādara? Nekas. Tikai jāatpūšas, pirms uzņemt jaunus apgriezienus.

PATI SEV – GALVENĀ!
Jā, šodien tu būsi pati sev vissvarīgākā. Atmetīsi visus savus aizspriedumus un kompleksus. Šodien tu būsi pati. Diena pirms jaunā gada, diena pēc jaunā gada – kāda atšķirība. Izvēlies sev vispiemērotāko laiku, kad vari pabūt divatā ar sevi. Tu saki – jāsāk jauna dzīve no 1. janvāra? Diez vai. Šajā datumā tu visdrīzāk mēģināji atgūties no vētrainām Jaungada svinībām, un gājiens uz sporta zāli tev nemaz nebija prātā.

Lai pietiktu spēka nākamā gada izaicinājumiem, vajadzīgs mazs atspēriens, proti, tev tiešām jābūt sajūtai, ka esi atpūtusies un sevi palutinājusi. Ir vairāki varianti, kā tu varētu sagādāt sev prieku.

Kad tu pēdējo reizi sevi apdāvināji? Tev taču ir pazīstama vainas sajūta, kad esi iztērējusi, tavuprāt, par daudz naudas kaut kam, bez kā varēji iztikt. Bet šoreiz nejūties vainīga, vienkarši izbaudi to. Ļaujies relaksējošai masāžai ar smaržīgām eļļām un austrumniecisku mūziku vai izpeldies šokolādes vannā, par ko jau sapņo veselu gadu. Tev noteikti patiks. Krīzes laiks? Tu baidies, ko par taviem neracionālajiem tēriņiem teiks vīrs, mamma vai draudzenes? Bet tu viņiem to vienkārši nesaki. Sarunāts?

Aizej uz savu mīļāko ēstuvi vai uz vietu, kurai jau sen ej garām, bet neuzdrošinies iegriezties – sak, gardas tās zemeņu kūciņas, bet treknas gan. Izmanto iespēju, ka tavā šķīvī neraugās draudzenes modrā acs un neskaita kaloriju kalnu, ko tu pašlaik notiesā. Mielojies bez sirdsapziņas pārmetumiem.

Aizej uz kino vien! Un kāpēc ne? Izvēlies sev un tikai sev tīkamāko filmu. Varbūt gribi noskatīties kādu pilnīgi banālu un romantisku komēdiju, bet varbūt ilgojies ļaut asarām vaļu un pieraudāt kabatas lakatiņu, ko kaunies darīt citu pazīstamu cilvēku klātbūtnē.  Galu galā, ja ir iespēja, vari arī noskatīties savu mīļāko kino mājās bet bez citu klātbūtnes.

LAIKS AR DRAUGIEM – BŪTISKI!
Ja nešķiet vilinoši atpūsties vienai, aicini bariņā draugus un draudzenes. Gribas paālēties? Uz priekšu! Aizmet taču beidzot pa gaisu tās augstpapēžu kurpes un zābakus, kuros katru dienu staigā, lai izskatītos sievišķīgāka, garāka un slaidākām kājām. Uzvelc visērtākos apavus, mīļāko apģērbu un – aiziet ielās. Nospļauties, ka šodien kāds vīrietis tevi var arī neuzskatīt par pašu seksīgāko zaķi apkaimē.  Šovakar tavs mērķis nav perfekti izskatīties, bet gan labi un brīvi justies.

Atbrīvojies no saviem kompleksiem un uzdziedi karaoke. Tev nav muzikālās dzirdes? Un kas par to? Karaoke taču nav Jaunais vilnis. Droši izpaudies un padari to par jautru izklaidi.

Aizej ar draudzenēm uz jautru teātra izrādi, kur varēsiet no sirds izsmieties. Kā zināms, arī smiekli itin labi relaksē un paceļ tonusu.

Patiesībā jau dzīve ir skaista, tikai mums pašām dažreiz patīk to pārāk sarežģīt. Vai esmu pietiekami laba? Vai esmu pietiekami skaista? Pietiekami kam? Protams, sev pašai! Un citu mērķi sev nemaz neizvirzi, jo tikai tu pati jutīsi to brīdi, kad vairs negribēsi sākt jaunu dzīvi, bet būsi ļoti apmierināta ar pašreizējo. Un atceries, ka tavi tuvākie un mīļākie cilvēki diez vai tevi sver un mēra, vērtē tavu intelekta koeficientu vai zābaku ideālo saskaņu ar somiņu. Viņi mīl tevi tādu, kāda tu esi, tāpēc izvēlies labāko labsajūtas formulu – dari visu par prieku sev.

3 komentāru
  1. Baidos, ka būšu sevi jau salutinājusi atliektiem galiem, un atšķirībā varbūt no citiem, mēs ar draudzenēm “rijam” kopā un pašas par to uzjautrināmies. Bet par augstpapēžu zābīšiem – taisnība, jo ne kāpēc uz kaut kādām izklaides vietām klunkurēja ar augtiem papēžiem, kaut gan galīgi nav ērti.

  2. Domāju,jaunu gadu var sākt ar mērķu ierakstiem jaunā blociņā,lai zinām,ko gribam sasniegt,paveikt,izdarīt šogad un tad arī lēnītēm sākt to visu sasniegt un galvenais,daudzas lietas darīt savādāk,nekā iepriekšējā gadā,nepieļaut vecās kļūdas un t.t…

  3. Es tos ierakstus sāku veikt kaut kur septembrī, un decembrī sev par pārsteigumu ķekšus varēju pievilkt pie 2 trešdaļām no sarakstā minetajām lietām. Vecgada vakarā atkal sastādīju sarakstu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.