Kā gardi paēst, bet NEpārēsties svētkos?

Šķiet, ka nepārēsties svētkos (principā vienalga – kādos) – tā varētu būt neiespējamā misija, tāpēc jāsagatavojas jau laikus. Lūk, daži padomi, kā mammas gatavotajai kūkai un omes ceptajam cepetim pievērsties racionāli, un ko darīt, lai arī pēc svētku mielasta, tu varētu uzvilkt savu jauno, tikko pirkto kleitu bez grūtībām! 
Aizmirsti diētu! Ja plāno pilnībā atturēties no ēšanas (tas gan neattiecas uz pārēšanos) pirms svētkiem un svētkos, ir tikai divi varianti, kā tas var izvērsties – vai nu tu būsi neapmierināta, jo izsalkusi, vai arī apēdīsi daudz vairāk nekā vajadzētu, jo būsi badojusies jau visu iepriekšējo nedēļu, bet te galdā tiks celti tādi gardumi, no kuriem noteikti nespēsi atturēties… Nemoki sevi! Lai diēta labāk kļūst par tavu pēcsvētku apņemšanos, nevis bojā noskaņojumu svētkos!

Paēdušai pelītei miltiņi rūgti!
Lai svētku galdā liktais liktos mazāk kārdinošs, pirms došanās ciemos, mājās paēd veselīgas vakariņas vai pusdienas. Līdz ar to vēders būs pilns, un varēsi vēsāku prātu izvērtēt priekšā celtos kārumus. Svētku laikā vēl vairāk nekā parasti jāievēro likums par regulārām, bet mazām ēdienreizēm – lai visu laiku justos paēdusi, bet ne pārēdusies.

Svētki nav tikai viena diena!
Atceries, ka ar svētku vakaru nekas vēl nav beidzies. Reizēm svētkos iekrīt daudz brīvu dienu, kurās apciemot radus, un līdz ar to arī apēst pāri palikušo rasolu un citus gardumus, tāpēc neaizmirsti, un katru dienu sev atgādini, ka ēd, lai dzīvotu, nevis dzīvo, lai ēstu!

Neko sev neliedz!
Jā, bet visu atļaujies ar mēru – no katra ēdiena pagaršo pa druskai, lai apvainojušās nejūtas ne garšas kārpiņas, ne kuņģis. Kas par daudz, tas par skādi, bet ēšana tomēr arī ir viena no dzīves baudām!

Gatavo pati!
Pats labākais variants būtu rīkot svētku vakariņas vai pusdienas pie sevis, un līdz ar to pašai izvēlēties, kas tiks likts galdā, un cik treknu vai saldu ēdienu gatavosi. Tikai pašā gatavošanas procesā atceries, ka pagaršot nenozīmē paēst, un ka izceptie cepumi ir daudz garšīgāki par to mīklu…

Aktivitātes!
Tas nekas, ja tev nav mazu bērnu vai fiziskā forma nav gluži tāda, kā tu vēlētos. Ja svētku brīvdienās dosies uz dzimto pilsētu, jau laikus sazvani bērnības draugus, un sarunā pavadīt vienu no brīvdienām kādās fiziskās aktivitātēs. Tas apvienos patīkamo ar lietderīgo – lieliska izklaide kopā ar kaloriju dedzināšanu. Ja esi rūdīta pilsētniece, saorganizē izbraucienu uz kādu no citām Latvijas pilsētām. Pie reizes apskatīsi dzimto zemi un saelposies svaigu gaisu!

3 komentāru
  1. Labi jau labi, centīsimies turēt sevi pie apziņas un mērenības, bet tas nāks ļoti grūti, jo jāsēž taču būs pie mammas galda, nu un kā to visu tā kārtīgī nepagaršosi, jo no kripatiņas taču neko nevar saprast ;).

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.