Kā aprecēties, bet palikt vecpuisī

Espati.lv iesaka filmas nedēļas nogalei.

Nedēļas filma

Svētdien, 22. novembrī plkst. 16.00

TV XXI   16.00

KĀ APPRECĒTIES, BET PALIKT VECPUISĪ

Režisors – Ēriks Lartigo.
Lomās: Šarlote Geinsbūra, Alēns Šaba, Bernadete Lafona, Vladimirs Jordanofs, Greguārs Ostermans.
Šī nu ir visjaukākā filma sestdienas atslodzei. Lai arī galveno sievietes partiju izpilda Šarlote Geinsbūra, šī vienmēr tik ļoti nopietnā, īpatnējā meitene šoreiz izspēlē rotaļīgu mīlas dēku ar tādu vieglumu un šarmu, ka pavisam aizmirstas nesenās Larsa fon Trīra “Antikrista” šaušalas. Bet filmas intriga saistās vien ar to, ka Alēna Šaba atveidotais Luiss, vecpuisis ar stāžu, izdomājis, kā apmuļķot uzmācīgās savas ģimenes sievietes – māti un piecas māsas, kas apņēmušās viņu izdot pie sievas. Ha, apmuļķot attiecībās pieredzējušas sievietes!     

Trešdien, 18. novembrī

TV 1000 Kino   18.00

NIRVĀNA

Teikšu uzreiz un tieši – filma ir par narkomāniem. Pag, tikai nevajag uzreiz sabīties! Tikpat labi to taču var skatīties kā filmu par citplanētiešiem, vai tad ne? Kaut arī “Nirvāna” provocē ne tikai ar nosaukumu – te patiešām nav ne mazākās tēmas romantizācijas un pēc Denija Boila satriecošās “Trainspotting” (1996.g.) daudz diskutētā “Nirvāna” ir visriskantākā un pilnīgi noteikti visspilgtākā filma, kas veltīta narkomānijas tēmai, tai ir vērts pievērst uzmanību. Vispirms jau filmas oriģinālās stilistikas, neprātīgi krāšņā vizuālā noformējuma dēļ – tās varoņi izskatās kā uz karnevālu tērpti gotiskas pasakas varoņi, mutanti-kiberpanki! Žans Pols Gotjē var atpūsties, patiešām. Otrkārt – izteiksmīgās, neparastās un nepieradinātās aktrises Marijas Šalajevas dēļ. Ceru, ka paspēji viņas talantu ievērot un varbūt pat iemīlēt filmā “Nāriņa” (Русалка, 2008.g.). “Nirvānā” viņa atveido pilnīgi ko citu, kaut pati aktrise stāsta, ka abas lomas vienojot nelaimīgas mīlestības tēma, abas viņas varones esot ļoti līdzīgas, jo spējīgas uz īstu mīlestību bez nosacījumiem. Režisors Igors Vološins gan ir debitants pilnmetrāžas spēlfilmu lauciņā, tomēr jau atzīts dokumentālists.   
Filmas oficiālā mājaslapa – http://www.nirvana-film.ru/

Režisors:Igors Vološins   Lomās: Olga Sutulova, Marija Šalajeva, Artūrs Smoļjaņinovs.
     

Trešdien, 18. novembrī

LNT   23.00

KAILUMS

Filma “Kailums” ir pagājušā gada lielais pārsteigums latviešu kino vidē – absolūti nevienam nepazīstama režisora pavisam negaidīta flma. Jau tas fakts vien, ka Amerikā dzīvojošais Jānis Rutmanis paveicis neiespējamo – uzfilmējis pilnmetrāžas spēlfilmu par saviem līdzekļiem bez valsts atbalsta, turklāt nevis kaut kādu paša sacerētu pastāstiņu, bet pirms 27 gadiem kino meistara Arvīda Krieva jau ekranizēto Zigmunda Skujiņa romānu “Spēle” – pelna vismaz uzmanību. Vai atzinību? Vai par tieši Agneses Zeltiņas izvēli naivas, attiecībās nepieredzējušas meitenes apmēram viņas meitas vecumā lomai, kaut turpat ir Jana Čivžele, Dana Lāce, Kristīne Beļicka? Kas varbūt pat būtu nieks, salīdzinot ar Agnesei Zeltiņai kā partnera bezcerīgi nepiemērotā neprofesionāļa Paula Dombrovska izvēli galvenajai lomai. Filmu izmisīgi cenšas glābt Rūdolfs Plēpis kā atgādinājums par Arvīda Krieva filmu, un… portāls “draugiem.lv” – visiem pazīstams un katram aktuāls – piešķirot stāstam aktualitāti ar virtuālo attiecību veidošanas tēmu. Pats filmas autors uzsver komisko savā darbā. Nu, varbūt tev izdosies to saskatīt… 
Režisors:Jānis Rutmanis   Lomās: Agnese Zeltiņa, Pauls Dombrovskis, Rūdolfs Plēpis, Dana Čerņecova, Artuss Kaimiņš, Santa Didžus, Jana Čivžele, Regnārs Vaivars, Juris Žagars, Normunds Laizāns, Dana Lāce, Natālija Grebņeva, Kristīne Beļicka, Andris Bulis u.c.

TV3    21.15

NAKTS MUZEJĀ /Night at the Museum/

Piedzīvojumu komēdija prāta atpūtai, kas padarījusi pasaulē garlaicīgākās vietas – vēstures muzejus – par pasaulē aizraujošākajām! Tur (bet tikai naktīs!) atdzīvojas itin viss – sākot no mazmazītiņiem karavīru maketiem Ouena Vilsona izskatā, beidzot ar dinozauru skeletiem un prezidentu vaska figūrām, kam Robina Viljamsa veidols. Savu slaveno vecāku – reiz Amerikā ļoti populāru komiķu – talanta pārmantotājs Bens Stillers un Holivudas visprasmīgākie specefektu meistari dauzās uz nebēdu, sagādājot raitu un jautru izklaidi arī skatītājiem.

Režisors: Šons Levijs   Lomās: Bens Stillers, Diks van Daiks, Mikijs Rūnijs, Robins Viljamss, Ouens Vilsons. 

Piektdien, 20. novembrī

TV XXI   19.35

ĶIEĢELIS /Brick/

Šī nav plaša patēriņa filma, tomēr ļoti interesanta. Un novērtēta neatkarīgo filmu veidotāju Mekā – Sandēnsas kinofestivālā. Noteikti patiks, ja tev tuvs ir Holivudas Zelta laikmeta klasisko film noir stils – uz to šeit ir neskaitāmas un smalkas atsauces, kaut filmas darbība norisinās mūsdienās un tās galvenajam varonim ārēji ir maz līdzīga ar Hamfrija Bogārta atveidotajiem skarbajiem detektīviem.       
Visdrīzāk galvenās lomas iemiesotāja Džozefa Gordona-Levita vārdu neesi ievērojusi, kaut Savienotajās Valstīs šis vēl jauniņais aktieris ir slavens jau krietni sen – kopš bērnības, tomēr viņš noteikti liksies vismaz redzēts. Filmu izvēle liecina, ka Džozefs Gordons-Levits vēlas būt ne tikai populārs, bet arī ļoti labs aktieris. Viņa vārdu ir vērts paturēt prātā, gluži tāpat kā filmas režisora Raiena Džonsona vārdu – mēs par viņiem vēl daudz laba dzirdēsim. Un filma “Ķieģelis” liek ar nepacietību gaidīt abu nākamos projektus.  
Režisors – Raiens Džonsons  Lomās: Džozefs Gordons –Levits, Nora Zihetnere, Lūkass Hāss, Noa Flaiss.

Sestdien, 21.novembrī

TV3    21.20

Dzīvais slazds

Ir nozagta ļoti vērtīga glezna. Viss liecina, ka tas ir Roberta Makdugāla, meistarīga mākslas šedevru zagļa, roku darbs. Notvert viņu ir mēģinājuši daudzi. Tomēr līdz šim vēl nevienam tas nav izdevies. Lai atmaskotu rūdīto kramplauzi, apdrošināšanas aģente Virdžīnija Beikere liek lietā savu šarmu un kļūst par viņa sabiedroto. Mednieces un upura pirmais kopīgais darbs pēc ilgstošiem treniņiem ir senas un ļoti vērtīgas ķīniešu zelta maskas zādzība. Likmes aug un kaislības arī, jo brīvības cena ir augsta – astoņi miljardi dolāru!

Režisors: Džons Amiels Lomās: Šons Konerijs, Ketrīna Zeta – Džons, Vings Remes

1 komentārs
  1. Kopš redzēju Zeltiņu filmā Es gribu tavu meiču, sāku apšaubīt viņas dotības..

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.