Kā aizmigt, jeb salds miegs labai dienai

Pārrodoties vakarā mājās pēc darba dienas, vai jebkādām citām aktivitātēm, mēs katra darām kaut ko citu. Kāda grib paēst, kāda grib vienkārši atlaisties uz dīvāna un tml. Vakara būtiskākā daļa sākas tai brīdī, kad tu sāc gatavoties miegam, jo tieši no tā, cik labi tu būsi izgulējusies naktī, būs atkarīgs tavs noskaņojums un pašsajūta nākamajā dienā. Iesakām tev dažus vakara rituālus saldākam miegam.

Uzkop guļamistabu
Nekārtība visapkārt, vai vietā nenolikts kāds nieks var tevi neapzināti uzvilkt. Tādēļ pirms miegā sakārto guļamistabu, jo kārtīgā telpā jutīsi lielāku harmoniju ar sevi un vidi sev apkārt, respektīvi, būsi mierīgāka un gulēsi ciešākā miegā. Miegam palīdzēs arī pirms gulētiešanas kārtīgi izvēdinātas telpas.

Iedzer zāļu tēju
Daudzi veselības eksperti uzskata, ka zāļu tējas, piemēram, kumelīšu vai vīgriežu, palīdz relaksēties un nomierināties. Tātad pirms dodies gulēt iedzer tasi zāļu tējas, tas palīdzēs atslābināties un sagatavot sevi miegam.

Ieej karstā vannā
Duša no rīta palīdzēs atmosties, bet savukārt karsta vanna sūtīs tavam ķermenim signālu, ka laiks iet gulēt. Ja vēl vannā iepilināsi pāris pilienus nomierinošas eļļas, piemēram, lavandas, gulēsi kā mazs bērns.

Lasi
Tāds vakara rituāls pirms miega kā lasīšana ir populārs jau ļoti daudzus gadus. Kā liecina vēsture, pat lielvalstu vadītāji kara laikā ir lasījuši un pēc tam gulējuši daudz mierīgāk, nedomājot par smagajiem lēmumiem, kas jāpieņem.
Lasāmviela palīdz aizbēgt no ikdienas raizēm, jo tu it kā atrodies citā pasaulē, kur tevis un tavu problēmu vai raižu nemaz nav. Un arī miegs atnāks pie tevis daudz ātrāk.

Raksti dienas žurnālu
Pirms miega pieraksti visu, kas ar tevi šai dienā noticis. Īpaši pieraksti situācijas, kas tev īsti nepatika un tml. Tas palīdzēs tev tās izanalizēt un rast risinājumu. Kā apgalvo psiholoģe un sieviešu veselības eksperte Alise Domāra, pierakstu veikšana mazina stresu, jo ja visi aktuālie dienas notikumi ir pierakstīti, tad tie netraucēs gulēt naktī, miegs būs saldāks un prāts mierīgāks.

Neuztrauc sevi
Pirms miega nevajadzētu skatīties televīziju vai klausīties aktīvu mūziku, jo, lai gan šīs nodarbes var uzdzīt miegu, tas būs seklāks un nemierīgāks. Labāk ķermenim ļaut atspringt un dabīgi sagatavoties relaksācijai – miegam.

7 komentāru
  1. man arī vajag, lai apt dienas pārklājs smuki ir salocīts kājgalī, bet balkus nemētājas sieriņi. pedante nu galīgi neesmu, bet tai miega sajūtai to toč vajag :))) nebiju tā par to piedomājusi :)))

  2. un, ja arī ir bardaks, tad vismaz, lai ir auksts & sviags gaiss istabā. tad var arī siieri mētāties :)))

  3. Dienasgrāmatu nevarētu rakstīt, jo tad vēl vairāk jāsaspringst, jāanalīzē, jāuzcepas par rakstāmo un atkal jānomierinās….Mani pirms miega labi relaksē mozaīkas likšana vai zīmējumu krāsošana ar bērnu, nu kaut 15 min 🙂 rokas dara, galva paliek brīvāka, vieglāka un miedziņam gatava!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.