Kā AIZMIGT 5 minūtēs?

Vai tev ir bijis tā, ka vakarā jūties tiešām nogurusi, bet ielienot gultā… aizmigt nespēj?  Kā aizmigt pāris minūšu laikā? Piedāvājam dažas vienkāršas idejas, kas palīdzēs!

Temperatūra. Viens no svarīgākajiem faktoriem kvalitatīvam miegam, ir istabas temperatūra. Vēsākās telpās iemigt būs vieglāk un tu izgulēsies labāk. Optimālā temperatūra naktsmieram ir +18 grādi.

Gaisma. Vakarā guļamistabā likvidē visus gaismas avotus. Ja pa logu iekšā spīd ielas apgaismojums, iegādājies biezos aizkarus vai masku acīm. Tāpat aizmirsti par sērfošanu internetā no gultas – pētījumos pierādīts, ka spožā viedtālruņu gaisma traucē smadzenēm sākt ražot miega hormonu jeb melatonīnu.

Aromaterapija. Ātri aizmigt palīdzēs arī aromterapija. Viegli iesmaržini savu pidžamu vai gultasveļu ar lavandas, vaniļas vai sandalkoka ēterisko eļļu. Šīs smaržas palīdzēs ķermenim atslābināties un sagatavoties miegam.

Atslābini smadzenes. Viens no izplatītākajiem iemesliem, kas traucē iemigt, ir nespēja atslābināties. Ja gribi aizmigt ātri, tev jāaizmirst par dienas notikumu un problēmu pārdomāšanu pirms miega. Aizverot acis, iztēlojies kādu mierīgu dabas skatu vai lēni skaiti līdz 300. Prātu „iztukšot” var palīdzēt mierīga instrumentālā mūzika.

Zāļu tēja. Īsi pirms gulētiešanas izdzer nelielu krūzi nomierinošas zāļu tējas. Vislabāk derēs kumelīšu, baldriāna sakņu, piparmētru vai melisas lapu tēja.

Pastaiga. Lai aizmigtu pāris minūšu laikā, pirms gulētiešanas dodies 15-20 minūšu pastaigā. Svaigais gaiss ļaus iemigt daudz vieglāk.

Vakariņas vismaz 3 stundas pirms gulēšanas. Pārēšanās būtiski palielina bezmiega draudus. Tāpēc ieturi vieglas vakariņas, vēlams – vismaz 3 stundas pirms gulētiešanas. Tomēr neej gulēt arī tukšā dūšā. Ja esi palikusi bez vakariņām, nelielas uzkodas miegam traucēs daudz mazāk, nekā kurkstošs vēders. 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.