Jautā ekspertam: atbildes uz lasītāju jautājumiem

Šoreiz uz jūsu uzdotajiem jautājumiem atbildējusi ginekoloģe Astrīda Tirāne, uztura speciāliste Inga Pūce (www.figurasdraugi.lv), frizieris Tomijs Tomsons un ādas ārste Baiba Upe.

Kā panākt, lai gari mati vienmērīgi lokojas bez ķīmijas vai speciālā lokotāja? Un, ja mati ir gaiši brūni, vai ir kāds šampūns vai līdzeklis, lai tos padarītu blondākus, gaišākus? Paldies jau iepriekš.

Atbild Tomijs Tomsons:
Ja mati no dabas nav lokaini, tad bez iejaukšanās no malas nav iespējams tos padarīt lokainus. Lai mati kļūtu gaišāki, tos var krāsot vai lietot tonējošo šampūnu, lai gan vislabāk būtu krāsot.

Vai ir normāli, ja menstruāciju laikā izdalās lieli gļotu pikuči?

Atbild Astrīda Tirāne:
Menstruāciju laikā noteikti nevajadzētu izdalīties asiņainiem gļotu pikučiem, tas var liecināt par gļotādas sabiezējumu. Vai tas liecina par saslimšanu, grūti spriest, ieteiktu konsultāciju pie ginekologa.

Labdien! Es gribētu uzzināt, kā varētu (ar kādiem līdzekļiem) samazināt sviedru izdalīšanos padusēs. Tas ir ļoti neestētiski un traucējoši, būtu ļoti pateicīga dzirdēt kāda speciālista padomus, ko šādā situācijā varētu darīt. Paldies!

Atbild Baiba Upe:
Sviedru izdalīšanās ir normāla parādība, to var mēģināt ierobežot ar pretsviedru dezodorantiem. Tomēr, ja sviedru izdalīšanās ir spēcīga pat vēsā, normālā telpā, tas varētu liecināt par veselības problēmām un tādā gadījumā noteikti ir nepieciešama ārsta konsultācija.

Jautājums ginekologam – cik liela ir varbūtība, ka atkārtojas ārpusdzemdes grūtniecība. Ar mani tas notika pirms gada, izņēma vienu olvadu. Pēc tam tika veikta otra olvada pārbaude, kas uzrādīja, ka tas ir caurlaidīgs. Ginekologa slēdziens – es esmu vesela. Bet vīram ir slikta spermogramma, 98% pataloģiju. Vai tas varētu būt iemesls?

Atbild Astrīda Tirāne:
Par to, vai ārpusdzemdes grūtniecība var atkārtoties, nezinot visus aspektus, ir grūti spriest. Pirms nākamās grūtniecības noteikti vajadzētu pamatīgi pārbaudīt olvadu, jo tā caurlaidība vēl par neko neliecina. Jāpārbauda, vai tam nav pataloģiju, vai tas nav par garu, īsu, šauru utt., un jāpārbauda, kā darbojas skropstiņas olvada iekšpusē, kas virza spermatozoīdus. Vīrieša sliktā sperma arī varētu radīt šķēršļus bērna ieņemšanā.

Labdien! Esmu patiesi satraukta. Uzticēju balināt šķipsnas frizierim – iesācējām. Pirmo reizi balinot, sanāca dzelteni, un nākošajā dienā balināja vēlreiz. Izskats bija briesmīgs, tādēļ pārkrāsoja matus tumši brūnus. Krāsa tika likta divas reizes. Jāteic, ka pirms tam šķipsnās matus balināju jau piecus gadus un mati vienmēr bija veselīgi un izskatījās tā it kā būtu parūka. Bet pēc šīs balināšanas un krāsošana man  pēc  kādām divām nedēļām saujām sāka krist ārā mati. Jāsaka, ka šādas manipulācijas ar matiem man bija pirmo reizi.
Tad otrs iemesls varētu būt smēķēšana. Kaut gan smēķēju arī pirms tam, bet problēmas ar matiem nebija. Vai nu tagad viss kopā ir pie vainas vai viens no diviem iemesliem. Nu jau mati ir tik plāni, ka, kad tie sataukojas, var redzēt galvas ādu . Šķiet, ka nav vairs tālu līdz plikai galvai. Dzeru Fitoval vitamīnus 1 mēnesi, bet mati krīt vēl vairāk, nu jau bail pat tiem pieskarties un mazgāt. Ko jūs ieteiktu mājas apstākļos darīt? Pie ārstiem tikšu kaut kad vēlāk, jo šobrīd finanses neļauj uztaisīt kādas analīzes vai iet pie dermataloga. Un vēl, skatos, ka mati ne tikai lūzt, bet krīt ārā ar saknēm.

Atbild Tomijs Tomsons:
Mati var krist ārā no pārlieku lielās ķīmiskās apstrādes. Kā jau pati rakstāt, lai uzzinātu sīkāk ir jāapmeklē ārsts. Bet no pieredzes varu teikt, ka pēc tik spēcīgas matu apstrādes tos atjaunot vairs nav iespējams, mati jānogriež īsi, lai pēc iespējas ātrāk augtu jauni, veseli mati.
 
Vai tiesa, ka, ēdot ābolus ar visām serdēm, var dabūt apendicīta iekaisumu?

Atbild Inga Pūce:
Tiesa, ja ir ļoti kūtrs zarnu trakts, bet parasti tam pamatā ir neveselīgi ēšanas paradumi. Ja zarnu trakts ir aktīvs un uzturā tiek lietoti vismaz 300 -500 g dārzeņi, tad var ēst visas augļa daļas.

Manai meitai ir 13 gadi un viņa ir ļoti apaļa  – gan kājas, gan vēders. Viņa sver 75 kg, varbūt tas ir normāli, jo viņas augums ir 170cm. Nodarbojas ar sporta aktivitātēm (tautas dejas). Kā atbrīvoties no taukiem šādā vecumā? Ko labāk ēst lai tā nepieņemtos svarā?

Atbild Inga Pūce:
Svars diemžēl nav atbilstošs vecumam un augumam. Šajā gadījumā var runāt par 1 pakāpes virssvaru. Ēst var visu, tikai jāievēro līdzsvars starp dažādām pārtikas grupām un katram tas ir individuāli. Lai precīzi pateiktu, cik daudz un kas tieši jāēd pie noteiktas fiziskas slodzes, būtu jākonsultējas individuāli.

Ko darīt, ja man visu laiku salst? Es staigāju ar 3 bieziem džemperiem, rudens jaka pāri + cimdi, un drebu kā apšu lapa, tas vairs nav izturami! Nagi zili, lūpas bālas…Ko tas varētu nozīmēt?
P. s. Jāpiemin tas, ka mans svars 43 kg un es esmu 21 gadu veca.

Atbild Inga Pūce:
Pirmkārt, svars ir neadekvāts vecumam, pieņemot, ka esat vidēja auguma. Otrkārt, iemesli var būt dažādi – anoreksija, vielmaiņas traucējumi, hroniska intoksikācija, traucēta uzturvielu uzsūkšanās, kas varētu būt pie kādas fermentopātijas. Jums būtu noteikti jākonsultējas ar kādu dietologu.

Paldies Astrīdai Tirānei, Ingai Pūcei, Baibai Upei un Tomijam Tomsonam.
 Ja tev ir kas jautājams, gaidīsim ziņas uz e-pastu  [email protected]  vai vienkārši izmanto lodziņu "Jautā ekspertam" espati.lv sākumlapā.

6 komentāru
 1. Sveiki!
  Lasīju jautājumu frizierim par to, kā saglabāt lokas bez jebkādu ķīmisku līdzekļu iejaukšanās, bet man rodas jautājums, kā tad tās lokas saglabāt ar ķīmisku līdzekļu palīdzību!Lai ko un kā es censtos, ielieku ruļļus, lieku matu putas, matu laku, bet rezultātā man vienalga mati iztaisnojas.Varbūt tādēl, ka man pašai tie mazliet lokojas?!
  Varbūt efekts labāk saglabājas, ja lieto karstos ruļļus???

 2. Labdien!
  Man ir tāds jautājums,patiesībā tas varbūt nemaz nav jautājums,bet gan varbūt lūgums pēc padoma,ieteikuma vai tikai informācijas.
  Mēs ar draugu mīlējāmies un lai cik smieklīgi neizklausītos prezervatīvs beigās palika iekšā,man nācās to izvilkt,bet nezinu cik veiksmīgi man tas izdevās lai tā saturs nepaliktu iekšā. Pēc tam sākās visādas dīvainas lietas,mani krūšu gali palika tik ļoti jūtīgi,ka pat pati nevarēju tiem pieskarties,dažbrīd biju tik ēdelīga,ka pat tajā pašā laikā bija slikti un pats galvenais vēdera lejas daļu tik ļoti velk krampī,dažbrīd pat gribas kliegt. Bet šorīt man parādījās tādi viegli smērējumi,bet dienas gaitā jau mēnešreizes,bet ar tādām sāpēm lejas daļā kā vēl nekad. Vai var uzskatīt,ka olšūnas apaugļošanās nav notikusi,ja reiz man ir mēnešreizes? Uz doto brīdi esmu ārzemēs un ar testu uz sitienu ir tā pagrūtāk vai ir iespējams izteikt kādu minējumu pēc šiem simptomiem,ja tā tos var nosaukt?!

  Jau iepriekš paldies!

 3. Labdien!

  Man ir liela problēma sakara ar to ka asiņoju ar recekļiem jau no 6. augusta un bez apstajas, tik vien speju mainit paketes un tamponus.
  Tagad asiņoju stiprāk un nelīdz hormonalas zales ko izrakstija arsts.

  Nesaprotu kas noticis. sap veders, velk mugurā un nogurums.
  Vai tas nevaretu but dzemdes kakla vēzis?
  diemzel esmu arzemes un seit arsts nezin ko teikt kas man isti kaiš un kādēļ tik ilgi bez apstājas asiņoju.

  (jāmin ka gadu iepriekš arī asiņoju un nonācu slimnica kur veica abrāziju, jo 3 nedēļas stipri asiņoju-atrada polipu, bet histoloģija neko sliktu neuzradija!

  Lūdzu palīdziet tikt skaidriba!
  A.c.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.