Jautā ekspertam: atbild zobārste, frizieris un manikīre

Šoreiz uz jūsu jautājumiem atbildējusi zobārste Rebeka Brīvmane, frizieris Tomijs Tomsons un manikīre Madara Puķe. Atbildes no fitnesa trenera u.c. speciālistiem gaidiet jau nākamnedēļ.

Sveicināti, esmu 17 gadus jauna un vēlējos uzzināt, vai man būtu ieteicama zobu balināšana un, kādas būtu tas sekas? Esmu dzirdējusi, ka pēc šīs procedūras ilgu laiku zobi ir jutīgi un pirmās dienas var būt pat ļoti sāpīgi… Un kādas varētu būt šīs procedūras izmaksas?

Atbild Rebeka Brīvmane:
Es 17 gadu vecumā tomēr ieteiktu izcelt dabisko skaistumu. Zobu balināšana ir kaitīga, jo šajā procesā tiek izmantotas vielas, kas ietekmē zobu emaljas stāvokli. Ja cilvēks apmeklē higiēnistu , pareizi ēd, kā arī velta zobu tīrīšanai nepieciešamo laiku – zobu krāsa un izskats tāpat būs labs. Latvija ir reģions, kur iedzīvotājiem ir nedaudz dzeltenīgi zobi. Un, ja nu tomēr izlemjat par labu šai procedūrai – visus zobus pirms balināšanas ir kārtīgi jāsalabo. Pie tam jāatceras, ka plombes balināsies savādāk kā dabisks zobs, no tā izriet – ja ir plombes priekšējos zobos, tos atkal vajadzēs pārplombēt. Ideāla rezultāta iegūšanai – balināšanu drīkst atļaut izdarīt tikai speciālistam (zobārstam), jo tikai viņš var reāli novērtēt  situāciju Jūsu mutē.
Procedūras izmaksas var būt 150 -350 Ls, atkarībā no zobārstniecības iestādes. Tas zobārstam ir labs/viegls bizness – pēc balināšanas zobi ilgstoši saglabā paaugstinātu jūtību uz temperatūru un saldu/skābu. Esmu redzējusi pacienti, kura pēc balināšanas procedūras nespēja uz ielas sarunāties (vējš!!!) un ēdienam vajadzēja būt noteiktā temperatūrā. Jāatceras, ka:  
-pēc balināšanas zobi jāpulē.
-balināšanas efekts nav uz visu mūžu, jo turpināsiet ēst ogas, dzert kafiju/tēju un sarkanvīnu. Un, ja rajonā, kur dzīvojat (piem. Ādažos) ir paaugstināts metāla saturs ūdenī- zobi atkal atgūs dabisko toni. Varbūt labāk dzīvot veselīgi, apmeklēt higiēnistu un neadekvāto naudas summu investēt kādu kursu apmaksai..?
Ja tomēr izlemiet par labu balināšanai – nekādā gadījumā nedariet to pati ar dažādiem kaktu līdzekļiem – zobi neataug. Ja 17 gadu vecumā tos tik apzināti sabojā tad 45……būsiet potenciāla protēžu nēsātāja. Es saviem zobiem to nekad (!!!) nenodarītu!

Sveiki! Vēlējos pajautāt par matiem! Vai ir kāds kopšanas līdzeklis (eļļa, balzams, vai kas cits..), kas palīdzētu matiem ātrāk augt, augt spēcīgākiem un  uzlabot to bojāto stāvokli?? Man gribas garus matus, bet nekad netieku tālāk par vietu līdz lāpstiņām, jo tad tie regulāri bojājas un tālāk vienkārši neaug!

Atbild  Tomijs Tomsons:
Matu augšanu ļoti stimulēs un tos spēcīgus padarīs placentas ekstrakts, kas nopērkams aptiekās. Šis līdzeklis pildīts ampuliņās, viena ampuliņa jālieto katrā trešajā mazgāšanas reizē. Var gan lietot arī tādus līdzekļus kā diždadžu vai mandeļu eļļu, bet ātrāku efektu noteikti sasniegsiet ar placentas ekstraktu.
(espati.lv redakcijas piebilde – jau pavisam drīz varēsi lasīt atbildi uz šo jautājumu daudz plašāk – devāmies pie matu ārstes)

Sveiki! Man ir problēmas ar kāju nagiem! Tie sāk palikt biezi (ne visi, bet tomēr)! Kas tas varētu būt un kā ar to tikt galā? Man personīgi ir aizdomas, ka tā varētu būt kāda kāju sēnīte, vai kāds tās paveids, bet man nav ne jausmas kā ar to tik galā! Pie kādiem speciālistiem es varētu vērsties un cik tas varētu maksāt?

Atbild Madara Puķe:
Tā varētu būt kāju sēnīte, ja nagi paliek ne tikai biezāki, bet arī tādi kā gaišāki, bet tas ir jāredz, lai īsti noskaidrotu, kas par vainu. Iesaku doties pie dermatologa, kurš arī precizēs, kādēļ kāju nagi kļūst biezāki. Izmaksas – ja ar ģimenes ārsta nosūtījumu, tad tik, cik par vizīti pie speciālista, tagad gan cenas mainās, bet aptuveni 4 – 5 Ls. Par tālākām izmaksām grūti spriest, atkarībā no tā, ko paraksta dermatologs.

Paldies Rebekai Brīvmanei, Tomijam Tomsonam un Madarai Puķei!

Ja tev ir kas jautājams, gaidīsim ziņas uz e-pastu [email protected], vai vienkārši izmanto lodziņu "Jautā ekspertam" espati.lv sākumlapā.

5 komentāru
  1. Jautajums matu specialistam. Teksts no komentara pie Garo matu raksta: Es laikam esmu no tam, kurai ir tie atraudzigie mati. Mana lielaka problema (nemot vera to ka matus skipsnoju un krasoju) ir sausie, saskeltie matu gali un taukainums pie matu saknem (ko darit, jo gribas, lai mati tiesam butu gari un spidigi, ka reklamas, lai neveltos un nepukotos!). Un otrais – tepat espati.lv lasiju, ka frizieri neiesaka mazgat matus biezak ka reizi tris dienas, es lidz tam nespeju nodzivot (!!!), man mati jamazga katru otro dienu (taukaino matu saknju problema). Sobrid esmu izveikusi eksperimentu, nodzivojos ar nemazgatiem matiem pa laukiem 4 dienas, tad izmazgaju un nu jau esmu piedzivojusi 3so dienu bez mazgasanas, loti skaisti nav, bet es ceru, ka varesu pariet uz 3 dienu rezimu, ko par to saka matu specialisti?

  2. neesmu speciālsite, bet esmu no frizieriem dzirdējusi, ka katram ir citādi mati un jāsadzīvo ar tādiem, kādi tie ir – vienam taukaini, vienam sausi. Un mati jāmazgā, kolīdz tie ir netīri. Kaut vai katru dienu. Tikai ieteicams attiecīgi parūpēties – likt maskas, serumus, neziest balzamu pie saknēm, skalot matus ar vēsāku ūdeni.
    Garo matu īpašnieces jau var atļauties mazgāt matus un nežāvēt ar fēnu.

  3. Sweiki?? Kādus dabīgus līdzekļus lietot vislabāk, lai mani mati augtu ātrāk gari??

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.