Jaunas grāmatas pavasarī

Ievas jau savu būs noziedējušas, kastaņu sveces ir pilnā plaukumā, ceriņi reibinoši smaržo. Kā būtu nodoties grāmatu lasīšanai blakus kādam ceriņu krūmam? Mūsu grāmatu plauktam ir pievienojušās jaunas grāmatas – sievišķīgie un iecienītie izdevniecības Kontinents romāni. Tie, kas mēdz atbrīvot prātu pavisam, lasās viegli un liek aizdomāties, pasapņot…

Es pati!

Džekija Kolinsa
Izdevniecība: Kontinents

Sākotnēji tik romantiskā laulība drīz vien kļūst gluži neciešama, un vīrs gandrīz sakropļo Kameronu Paradaisu.
Ilgi nedomājot, Kamerona bēg uz Losandželosu, kur drīz vien atrod darbu sporta klubā, kura klienti galvenokārt ir televīzijas šovu spīdekļi un kinoekrānu zvaigznes.
Aiz graujoši glītās ārienes slēpjas raksturs, stingrs kā tērauds. Kamerona strādā, pārspējot pati sevi, jo viņas mērķis ir nodibināt personisko fitnesa klubu.
Kameronai nav grūti noraidīt neskaitāmus vīriešu draudzības piedāvājumus, jo viņas mērķis ir teju sasniegts… līdz brīdim, kad viņa sastop neatkarīgo filmu režisoru Raienu Ričardsu, kura zilo acu skatiens spētu izkausēt pat Arktikas ledājus.
Nelaimīgā kārtā Raiens ir precējies ar filmu pasaules lielākā dūža meitu Mendiju, kura smagi sirgst ar Holivudas princeses sindromu.
Gluži nejauši no bulvārpreses uzzinājis, kur tagad mīt viņa sieva, Kameronas vīrs steidzas atgūt zaudēto „īpašumu”…

espati.lv: “Nedaudz atšķiras no līdzīga stila romāniem. Iespējams ar to, ka grāmatā norit paralēli divi dažādi it kā pretēji dzīves stāsti atsevišķās nodaļās, kas vēlāk saplūst vienkopus – pavisam negaidītā gaismā. Tas ir dzelžainas gribas, pilns sāpīgu noslēpumu, negaidītu risinājumu, seksuālas enerģijas piesātināts. Nebaidīšos teikt – tas ir pilns skarbuma. Tas apvieno ģimenes problēmas – vairākas,  skarbus un nežēlīgus dzīves ceļus, kas reālajā dzīvē mums ir tepat – blakus. Tas nav tikai par sapņiem “Kā būtu, ja būtu”, bet parādīts process, kad cilvēks iet uz savu mērķi. Mazliet jocīgi šķita tas, ka šados romānos laimīgas mīlestības zvaigžņu stunda ir visai paredzama laikā. Šeit bija nedaudz citādāk. Kā? Tas jāizlasa jums pašām.”


Japānietes vienmēr jaunas un slaidas


Naomi Morijama un Viljams Doils
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Japānā dzimusī Naomi Marijama savā aizraujošajā grāmatā stāsta par Japānu, zemi, kur cilvēki dzīvo ilgāk nekā citur uz zemeslodes, bet viņu aptaukošanās līmenis ir zemākais attīstītajās valstīs un sievietes, kam pāri par četrdesmit, izskatās kā divdesmitgadnieces.
Autore pastāsta par savu veselīgo dzīvesveidu, iepazīstina ar savas mātes Čidzuko tradicionālo pavārmākslu un japāņu mājas virtuvi, ielūkojas japāņu vēsturiskajās ēšanas tradīcijās.
N. Morijama grāmatas līdzautors ir viņas vīrs – rakstnieks Viljams Doils.

espati.lv: “Sajūsma! Grāmata ir sarakstīta vienkārši saprotamā stilā. Daudz receptes, ieteikumi, vēlamo pirkumu saraksti. Tie patiesi izklausās garšīgi, veselīgi ēdieni. Un dzīvesstils. Patiesi – prātā uzburta tiek aina ar veselīgiem ēdieniem, smaržīgiem dārzeņu rīsiem, tasi īstas zaļās tējas, kuru ceremoniāli baudi skaistā japāņu dārzā. Pirmā doma – mesties uz kādu veikalu, lai atrastu visas piedevas miso zupai. Cik noprotams, pirmā reize pirkuma ir ieguldījums, pēcāk – tikai papildini krājumus. Un – uz priekšu! Jau izpētījām, ka lieliska vieta, kur var meklēt grāmatas receptēs minētās grašvielas un sastāvdaļas – Gourmet Studio (Lienes iela 9). Jāsaka, ka šī grāmata ir interesants papildinājums ne tikai grāmatu plauktā, bet arī tās praktiskie padomi – virtuvē.”

Romantiskās spēles

Džila Mensela
Izdevniecība: Kontinents

Kad ļoti pievilcīgs policists apstādina auto, ar kuru Sūzija un Rorijs Kērtisi traucas pašnāvnieciskā ātrumā, Sūzija sacer ticamu pasaciņu par klīnisku gadījumu un veiksmīgi izvairās no soda. Viņa apzvēr policistam, ka tad, ja dzemdēs dēlu, nosauks viņu par…
Kāds ir jūsu vārds, policista kungs? Ak, Harijs?!…
Pāris nedēļu vēlāk, Sūzija, jautri pavadot laiku ar kolēģiem, burtiski iekrīt tā paša Harija apskāvienos, un labi vien ir,  –  viņa vismaz neatsita galvu pret grīdu. Tagad tā (galva) lieti noderēs, lai izgrozītos no vēl viena klīniska gadījuma…
 
Liktenis ļauni pajoko, un Harijs patiešām iemīlas Sūzijā. Itin drīz visi gatavojas viņu kāzām. Diemžēl šobrīd Sūzija vairs nevēlas pat dzirdēt Harija vārdu…

Džilas Menselas romāniem raksturīgi pikanti sarežģījumi, atraktīvas situācijas un smiekli līdz asarām.

“Sūzija iemīlējās Harijā Fitzelenā tajā pašā mirklī, kad parādīja viņam sava vīra spermas paraugu.
Protams, šis paraugs gan patiesībā nepiederēja viņas vīram. Galvenokārt tāpēc, ka viņa nebija precējusies.
Turklāt tas arī nemaz nebija spermas paraugs, bet gan McDonald’s dzērienu kartona glāze ar zemeņu piena kokteiļa paliekām. Bet, ja brālis ir nupat apturēts par ātruma pārsniegšanu un ļoti, ļoti negrib palikt bez autovadītāja apliecības – nu, dažkārt gluži vienkārši ir nepieciešams improvizēt, darīt vislabāko, kas vien iespējams, ar to, kas gadās pa rokai.
Jā, un, godīgi sakot, patiesībā tā jau arī nebija mīlestība no pirmā skatiena. Un tomēr tas nenoliedzami bija veselīgas iekāres uzplūds.”

espati.lv: “Asprātīga, mazliet naiva, sirsnīga…smieklīga! Viena vakara romāns. Reizēm liekas jocīgi lasīt tās attiecību peripetijas – ko, kurš, kad un ar ko. Neizbēgamie pārpratumi, sievišķīgie sapņi, mazliet dzelzs gribas un ikdienišķie dvēseles un personības tarakāni. Tie paši, no kuriem mēs parasti cenšamies aizbēgt, izvairīties, noliegt. Vai tev ir gadījies dzīve iekulties netīkamā situācijā, tikai tāpēc, ka tu nespēj pateikt “Nē!” ?
Romānā ir skaidri parādīts, ko nozīmē uzdrošināties, neturēt ļaunu prātu, piedot –  kam ir nepieciešams vien…mazliet vairāk sevi pašu mīlēt.”

101 padoms, kā sievieti darīt laimīgu

Triksija fon Bīlova
Izdevniecība: Zvaigzne ABC

Nav jābūt nenormāli bagātam vai fantastiski jāizskatās, lai darītu sievieti laimīgu. Nav arī jābrauc ar superīgu sporta automašīnu, lai mīļotā novērtētu. Nav pat jāprot spēlēt klavieres, lai gan reizēm tas var noderēt.
Bet dažas lietas vīrietim būtu tomēr jāņem vērā. Tās ir vienkāršas lietas. Bieži vien – arī sīkas lietas. Tādas, kuras sievietei pavēstītu: es tevi mīlu, tu esi mana princese.
Šī vīriešiem noderīgā un sievietēm amizantā grāmata atklāj to, ko sieviete patiesībā vēlas. No pirmā randiņa līdz pēdējam „Es tevi mīlu”. Dāvinot, mierinot, iztaujājot, nesot viņas smagos koferus, gultā, zaļumos – visur un vienmēr!

espati.lv: “Dāvana vīrietim, ko nejauši nolikt viņam redzamā vietā, paslidināt zem spilvena vai iebāzt portfelī. Neliels mājiens ar sētas mietu par to, ko viņi nepareizi mēdz darīt, ko labāk nedarīt. Grāmatiņa ir neliela, patiesi uzjautrinoša, mazliet feministiska. Pamatlīdzeklis lekciju kursam vīrietim “Es taču teicu, ka tā jādara!” (ja apzinies par rīcības sekām 🙂 ). Tur ir aprakstītas visas sievietēm svarīgās situācijas: darba lietas, pirmais randiņš, mīlēšanās (BEZ zeķēm viņa kājās), rēķina apmaksa, mīkstčaulība, skriešana pēc zemenēm nakts vidū, par to, ka labāk ir nepiemirst viņas vārdu, iepazīstinot ar saviem draugiem (kur nu vēl sajaukt vārdus), tas, ka labāk neprasīt pēc TĀ: “Nu, kāds es biju?” utt.
Lai pakaitinātu viegli savu vīrieti, paceltu savu pašapziņu un kopīgi pasmietos – būs labi! Tomēr – ir šis un tas, ko vīrieši varētu ņemt vērā. To gan pašām ir jāmeklē šajā grāmatā, kas atbilst katras vīrieša niķiem un stiķiem.”

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.