Jaunais studiju gads.

Šķiet, ka krīze ir skārusi visas dzīves jomas un katru no mums. Bet interesantākās reformas man šķiet notiek izglītības sistēmā. Tā kā esmu studente, esmu sašutusi par jauno studiju un lekciju plānojumu! No vienas puses – neviens no mums nevēlas mācīties dienu no dienas vairākas stundas! No otras puses – kāds gan būs mūsdienu studējošo izglītības līmenis, ja lekciju un kontaktstundu skaits tiek samazināts?! No šī gada vienam kredītpunktam vairs nebūs tādas vērtības kā iepriekšējos studiju gados.
Interesantākais šajā situācijā ir tas, ka lekciju skaits samazinās, studentiem viss būs jāapgūst pašmācības ceļā (protams, lielākā daļa peld tikai pa straumi un nesatraucas par to), bet studiju maksa saglabājas tāda pati, respektīvi, augstskolas iekasē tādas pašas naudas summas kā pirms tam, bet pretī studenti saņems mazāku pakalpojumu skaitu (lekcijas).

Lai paliek nauda, bet kāda gan ir šīs valsts nākotne, ja lielākā daļa studentu saņems viduvēju izglītību, būs viduvēji speciālisti, līdz ar to arī viduvēji valsts vadītāji – Latvija būs viena vienīga viduvējība ar pasaulē dārgāko tiltu, Gaismas pili un vairākām koncertzālēm!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.