Izšķīrāties? Nekas – padari to par savu IEGUVUMU!

Tu domāji, ka būsiet kopā uz mūžu. Tu domāji, ka viņš ir tavs Lieliskais. Bet tieši tad, kad, tavuprāt, bija pienācis laiks salikt punktus uz visiem i un izlemt, kad beidzot saistīsiet savas dzīves vienā, kuras jūras krastā būs jūsu balti krāsotā mājiņa ar salmu jumtu un lielu suni uz lieveņa, viņš izlēma, ka labāk katram iet savu ceļu. Nu labi, varbūt viss nenotika tik dramatiski un šis nav gluži tavs šķiršanās scenārijs, bet rezultāts ir viens – tu pēc gadiem ilgas prombūtnes esi atpakaļ apritē. Ko darīt?

Sāksim ar to, ka tev jāpatur prātā – nekas šajā dzīvē nenotiek bez iemesla. Domā, ka šis periods tev jāpārdzīvo, lai dotu ceļu kādam pozitīvam nākotnes notikumam, jo šķiršanās noteikti pavārs tavā dzīvē jaunas durvis un sniegs citas neizmantotas iespējas. Protams, tagad tas noteikti būs mazākais mierinājums, jo sajūta visdrīzāk ir tāda, ka tikko visi tavi nākotnes sapņi ir pārvērtušies pelnu čupā, un visas gudrās runas par gaišo nākotni skan kā slima ezīša murgi. Tas ir gluži normāls stāvoklis. Paraudāt spilvenā ir pat nepieciešams, vari sadauzīt arī kādu nevērtīgu sadzīves priekšmetu, protams, sevi netraumējot. Izdzīvo skumjas šeit un tagad, nevis meties aklajos un visādos citos randiņos, pēc kuriem secināsi, ka labāka par tavu bijušo uz pasaules nav, un klāt būs kārtējā histērijas lēkme. Bet ko darīt?

Izvērtē savas prioritātes. Iespējams, pirmo laiku pēc šķiršanās tev šķitīs, ka laiks ir apstājies, tas velkas kā gliemezis, iestājies pilnīgs tukšums. Bet kāpēc? Pārvērtē savas prioritātes. Līdz šim tu rēķinājies ar savu vīrieti un ieplānoji laiku, ņemot vērā viņa dzīves ritmu. Tu atteicies no kāda prieciņa – negāji uz teātri, jo tavam vīrietim tas šķita garlaicīgi, neapmeklēji baseinu vai aerobikas treniņu, jo jūs jau tā pavadīt maz laika kopā, negāji ar draudzenēm izdejoties, jo viņš varētu iebilst… Toties tagad tu vari saplānot savu laiku tā, lai turpmāk to visu atgūtu.. Izpēti tuvējā sporta kluba piedāvājumu, piesakies vēderdejām, salsai vai jebkam, kas spēj tevī izraisīt kaut mazāko interesi. Jā, jā, jā – piespied sevi! Galvenais ir sākt darboties, pamazām atgūt dzīvesprieku un interesi par apkārt notiekošo. Šādā veidā agri vai vēlu iepazīsi arī jaunus cilvēkus, un līdz ar to tavā dzīvē nomainīsies gan sejas, gan dekorācijas.

Stāsta Gerda: “Ar draugu bijām kopā piecus gadus. Nestāstīšu par šķiršanās iemesliem, bet šķiroties secināju, ka man atliek ļoti daudz brīva laika. No rītiem mēdzu celties agrāk un gatavot brokastis, kaut gan pašai ēst tik agri man nepatīk, vakarā noteikti kaut ko uzkopu, saliku mazgāties veļu, arī vakariņas gatavoju, jo manam vīrietim patika sātīgi paēst. Tagad, kad pārvācos, nevienam brokastis nav jātaisa, veļa tik bieži nav ne jāmazgā, ne jāgludina, un bez sātīgām vakariņām es lieliski iztieku. Kādu laiku gan es vakaros vienkārši kaucu spilvenā, kamēr kolēģe mani aizvilka uz improvizācijas teātra izrādi. Aizgāju un iepatikās. Sāku pētīt arī citu teātru piedāvājumu, un tagad tas ir gluži vai mans hobijs – cenšos noskatīties dažādas izrādes dažādos teātros, cik nu atļauj mans maciņš. Pēc izrādēm ar kolēģēm vai draudzenēm mēdzam pasēdēt kādā bārā vai kafejnīcā, apsriest tikko redzēto un pat ballēties līdz rītam.”

Atgūsti vecos draugus. Cik bieži tu satikies ar saviem draugiem? Droši vien laikā, kad biji kopā ar savu sirdsmīļoto, draudzīgām sarunām aci pret aci diez cik daudz laika neatlika, vai neē Tagad ir īstais laiks draugiem par sevi atgādināt. Piezvani senai draudzenei, sarunājiet aiziet pusdienās vai uz kino. Piesakies ciemos pati, ja neesi draudzeni apciemojusi jaunajā dzīvesvietā. Draugi tevi noteikti priecāsies redzēt, tikai pārāk neaizraujies ar savu mīlas likstu iztirzāšanu, koncentrējies uz jauno dzīves periodu, kas noteikti būs interesantāks un veiksmīgāks.

Sanija: “Mēs agrāk bijām tāda jautra draugu kompānija, visi turējāmies kopā, apmeklējām pasākumus un arī paši rīkojām savas mājas ballītes par īpašu tematiku. Iepazinos ar draugu un pamazām no draugiem attālinājos, jo vairāk sāku tikties tieši ar sava drauga draugiem. Mazliet bija skumji, bet gribējās būt vairāk kopā ar viņu, tāpēc savai kompānijai arvien biežāk atteicu. Beigās mūs vairs netikāmies vispār un mani pat neuzaicināja uz kādas labas draudzenes kāzām. Bet es nedusmojos, jo sapratu – par sevi neesmu atgādinājusi tik ilgi, ka draugi mani jau ir piemirsuši. Pēc šķiršanās, var teikt, skriešus skrēju uzmeklēt vecos draugus. Biju ārkārtīgi priecīga atkal piedalīties kopīgos pasākumos, jo, kā izrādās, man viņu bija ļoti pietrūcis.”

Izbaudi savu vientuļās statusu. Te vēlreiz jāpiemin, ka visā ir savs labums, jo, visticamāk, tavs vientuļās statuss būs tikai uz kādu noteiktu brīdi, līdz atkal iekritīsi jaunos mīlas valgos. Tu vari doties, kurp vien vēlies un ar ko vien vēlies. Arī posties vari, kā vien vēlies. Neviens tev nenorādīs, ka esi pārāk izaicinoša, un nerīkos greizsirdības scēnas. Var gadīties, ka jau gadiem ilgi neesi saņēmusi komplimentus no citiem vīriešiem, jo visur vienmēr gājāt kopā ar draugu, tāpēc esi aizmirsusi, ka esi skaista un iekārojama sieviete. Laiks atgūt pašapziņu! Un galu galā, atceries, kas ir flirts. Ir tikai viens bet – neļauj draudzenēm sevi ievilkt jaunās attiecībās vai randiņos gluži vai ar varu. Pašapziņas atgūšana nenozīmē vienas nakts sakarus divreiz nedēļā.

Brigita: “Ar vīru bijām kopā desmit gadus, no tiem precējušies – piecus. Mums ir arī dēliņš. Kad šķīrāmies, tas, protams, bija liels pārdzīvojums. Vismazāk man gribējās kaut kur iet un izklaidēties, bet dēla dēļ es nevarēju gulēt gultā, neēst un bimbāt, bērns un viņa ikdienas vajadzības man lika saņemties. Kad jau biju tikusi pāri pirmajam pārdzīvojumu periodam, mamma uz pāris nedēļām paņēma sīci pie sevis, lai varu mazliet atpūsties. Aizgāju pie friziera, nopirku jaunas kurpes, atļāvos dārgāku kosmētiku, ko agrāk nepirku, jo vīrs ļoti dusmojās, ja šķērdēju naudu nelietderīgi –  visādām muļķībām, kas bija smaržas, kosmētika un nemaz ne tik lētie skaistumkopšanas pakalpojumi. Sajutos mazliet labāk un aizgāju uz draudzenes dzimšanas dienu, kas tika svinēta kādā klubā. Tajā vakarā tiešām bija jautri. Kaut gan jaunas iepazīšanās nepavisam nemeklēju, bija pāris vīriešu, kuri vēlējās ar mani dejot un izteica tādus komplimentus kā “kāpēc es tevi te agrāk nebiju pamanījis?”, “tu ļoti labi izskaties”, “tu lieliski dejo”. Tālruņa numuru gan nedevu, jo vēl nevēlos ne ar vienu satikties, bet bija patīkami un tiešām sapratu, ka būt, kā jūs sakāt atpakaļ apritē nemaz nav tik slikti.”

Galu galā katra tava dzīves pieredze ir vērtīgs ieguvums. Neturi naidu uz iepriekšējo partneri, bet paņem sev labāko no laika, kad bijāt kopā. Noteikti  kaut ko no tā visa varēsi izmantot savās nākamajās attiecībās, no kurām tu agri vai vēlu nekur nespruksi.

11 komentārs
 1. Tīra patiesība, tikai tas sākuma periods pēc šķiršanās ir drausmīgs. Grūti vispār kaut kur aizvilkties. Man bija vajadzīgs gandrīz gads, kad atkal varēju sākt normāli justies.

 2. Tiešām grūti ir tikai sākumā, pat ļoti, bet jo vecāka paliec, jo vairāk novērtē un izproti brīvības burvību un vēlāk nemaz neprasās pēc netīras veļas kaudzes, trauku kalniem un tā, ka laikam nav ne sev, ne draugiem

 3. Laiks nedziedē, vienkārši pa virsu šķiršanās sāpēm uzslāņojas citi iespaidi, mēs arī aizmirstam utt. Citiem vārdiem sakot, galvenais nesēdēt mājās un saprast, ka par spīti tam, ka tas sirdsāķītis no tavas sirds atkabinājies, tev ir jādzīvo, tava dzīve un viss.

 4. Paldies par rakstu!
  Es izšķīros pēc 17 gadu kopdzīves. Kaut kur biju lasījusi, ka, lai atgūtos, jāpaiet apmēram tikpat ilgam laikam, cik ir nodzīvots kopā. Par laimi tā nav! Pagājuši trīs gadi un es atkal jūtos dzīva… 🙂

 5. tagad tik saaku tam visam pec skirsanaas periodam iet cauri ,esmu viena svessa zemee un nav man vecu draugu ,kam piezvaniit vai ar ko kur aiziet ,bet taa vietaa ir iespeeja mekleet jaunus 🙂 bet vismaz tagad tiessam atrodu laiku sev un lai gan pagaajis tikai knapi menesis ,katru dienu stradaaju ar sevi un savu domaasanu un tas paliidz ,esmu piedevusi (pateicu vinam paldies ,ka atvedis mani uz sso valsti ,jo viena te nebuutu atbraukusi noteikti un pateicu paldies ,ka devis man briiviibu)un palaidusi vinu ,tikai veel tads pieraduma tuksums paarnnem katru dienu ,bet gan jau arii tas driiz pazudiis un man saaksies skaista jauna dzive ,kuras ar vinnu kopaa esot man nebuutu …

 6. Vajadzēja aprecēties,lai pēc tam šķirtos,muļķigi,bet fakts.Tā notika ar manīm,bet pārdzīvoju un ari citiem to iesaku.

 7. Paldies par uzmundrinājumu, tik tikko nāku no kino, kur biju aizgājusi viena pati. Citi ar otrām pusītēm, taču nav man ek;adu iebildumu kino apmeklēt tagad vienai

 8. Ja kā punkts attiecībām izmantots aborts, un rezerves/ātrais “piepildījums” attiecībās ņem virsroku, tad šķietamā laime nav komentējama.

 9. ak, cik labprāt uzzinātu kā Tu, london, tiki galā ar vientulību svešā zemē. Esmu tieši tādā situacijā un nesapārotu no kuras puses sākt…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.