Izplatītākie ATTIECĪBU uzlabošanas ieteikumi – ko par tiem domā VĪRIEŠI?

Gribi uzlabot attiecības ar savu vīrieti? Uzvelc seksīgas zeķes, kļūsti nerātna, sāc labāk gatavot ēst, ļauj viņam justies kā princim balta zirga mugurā, kurš tevi glābj… Simtiem ieteikumu esam dzirdējušas, lasījušas gan žurnālos, gan interneta portālos, grāmatās un draudzeņu acīs. Šoreiz gribējās ne tikai izvilkt gaismā atsevišķus ieteikumus, par kuriem dzirdēti nostāsti – tie darbojas uz urrā!, bet arī izošņāt vīriešu domas. Ko viņi paši domā par šiem ieteikumiem, kādas sievietēm ir izredzes, tos lietojot, vai tie darbojas?

Izskatot pieejamo literatūru un ieteikumus, tapa šāds saraksts:

 • Jāsāk risināt neatrisinātos jautājumus. Izrunāšanās.
 • Spontanitātes un romantikas biežāka ieviešana attiecībās.
 • Vairāk seksa, mīlēšanās.
 • Dalīšanās seksuālajās fantāzijās, to realizācija iespēju robežās, neķītras sarunas.
 • Vairāk komplimentu un mazliet greizsirdības devas.
 • Iecietība pret vīrieša draugiem, hobijiem.
 • Ļaut vīrietim vairāk uzņemties atbildību (tas liekot justies kā īstam vecim).
 • Ģērbties par prieku tikai VIŅAM, seksīgāk utt.
 • Grupveida sekss.

Espati.lv aprunājās ar vairākiem dažāda tipa, vecuma, rakstura, statusa, dzīvesveida piekritēju un izskata vīriešiem, ko viņi patiesībā domā par šiem ieteikumiem, to iedarbību uz viņiem un lietderību. Interesanti!

IZRUNĀŠANĀS (jāsāk risināt neizrunātos jautājumus)
Ojārs K. (27), apsargs, spēcīgs un sportisks: “Domāju, ka jebkurās attiecībās, pat pašās kaislīgākajās, pienāk savi rutīnas brīži, kad mīļotais cilvēks neliek vairs tā kņudēt taureņiem vēderā kā agrāk. Man šķiet, ka jūtas nav zudušas, bet gan transformējušās citā kvalitātē. Te arī sākas tā lieta – trūkst asumiņa. Tāpēc ir vajadzīga izrunāšanās. Vīrietim ir jāatrod vispirms dialogs ar sevi un jānoskaidro, ko viņš īsti vēlas. Vai vairāk kopīgu izbraucienu zaļumos, romantiski vakari vai vairāk kaislīga seksa. Protams, kad es to būtu apzinājies, svarīgi izrunāt tālāk ar savu otru pusīti. Mierīgi un nepiespiesti, lai draudzene to neuztvertu kā pārmetumu. Manā skatījumā regulāra izrunāšanās ir pielīdzināma veselam attīrīšanās procesam.
Joprojām ticu, ka nav sliktu cilvēku, tikai saderīgāki un mazāk saderīgi. Izrunāšanās palīdzētu arī tiem, kuri kaut kāda iemesla pēc sagājuši kopā, bet īsti nesader. Tad nu izrunāšanās nedaudz atdzesētu vienam pret otru sakāpinātās emocijas.”
 

Raivis Maksis (30), mākslas kurators: “Vienmēr un visur – galvenais ir runāt, jo tad saprot. Arī Freids psihoanalīzē akcentē, ka runāšanai ir spēks. Reizēm grūti, bet ir jāpasaka arī tas, kas otram nav patīkami, jo tikai tā var tikt pie skaidrības. Nav jākaunas runāšanās, jo tas palīdz.”

Jānis V. (27), patīk būt jaukam: “Cik man zināms, tad ļoti maz ir vīriešu, kuriem patīk runāt par attiecībām, bet jāatzīst, ka izrunāt vajag. Jo, ja kaut kas paliek nepateikts, tas krājas, krājas un kaut kad tāpat izlien uz āru.”

Kaspars L. (34), uzņēmējs: “Esmu jau vienreiz šķīries, guvis mācību. Vīrietis ir tas, kurš iet medībās, nes mājās mamutu, pēc tam sēž pie ugunskura (tv, dators – mūsdienās) – jau kopš seniem laikiem. Agrākos laikos sievietes tā nerāvās uz sarunām, tikai tad, ja vīrietis pats to vēlējās. Patiesībā – tas būtu jāvēlas abiem. Ja vien abi nav absolūti saderīgs pārītis un abi nav runātīgie, sarunas būtu vēlamas. Kaut vai par nesen redzētu filmu. Tas rosina sarunas arī par savstarpējām emocijām, jūtām. Iepriekšējā laulībā es klusēju, atbildēju īsi un tobrīd domāju, ka izcili īsi, saturīgi, lieki laiku netērējot. Īsts vīrietis! Izšķīros. Zūdot komunikācijai, zūd īpašā saikne.”

ĻAUT VĪRIETIM UZŅEMTIES VAIRĀK ATBILDĪBAS (tas liekot justies kā īstam vecim)
Ojārs K.: “Esmu novērojis, ka daudzās attiecībās vīrieši jūtas slikti, jo viņu vietā visu izdomā un izlemj sievietes, jūtoties nenovērtēti un vairāk iegrimst savā noslēgtajā pasaulē. Tam var būt dažādi cēloņi. Mēģināšu minēt. Pieņemsim, ka vīrietim ir bijusi savdabīga ģimene, kur galveno lomu spēlējusi māte, tāpēc viņš neapzināti arī meklē sev otru pusīti – māti. Tas ir diezgan izplatīts modelis sabiedrībā. Vīrietis ir notrulinājies, bet bēdīgākais ir tas, ka viņš nav kontaktā ar savām jūtām, noliedz tās. Savu nepiepildījumu attiecībās jeb ģimenē viņš spēj izgāzt kaut kur ārpus ģimenes, būt agresīvs pret padotajiem, kolēģiem, draugiem, spēlēt azartspēles, būt atkarīgs no grādīgās dziras. Tāpēc es domāju, ka gan vīrietis, gan sieviete var ieviest attiecībās kādu korekciju. Šajā gadījumā sievietei, protams, vairāk darbiņa, bet tas sākumā. Viņa it kā nepiespiesti ļauj vīrietim arvien vairāk izvēlēties, kur iet atpūsties, kādu filmu noskatīties. Ne jau velti ir tāds noslēpums, ka sievietei jābūt sievišķīgi vārīgai, lai mīļotais sajustos kā vīrietis, palīdzot sievietei. Tomēr – šeit nedrīkst pārspīlēt, lai tas nepārvērstos manipulācijā, ko agri vai vēlu atklātu. Apzināti vai neapzināti – tas jau ir cits jautājums, jo jebkurai rīcībai, kā likums, ir sava pretrīcība. Vēl vēlos piebilst, ka mīļoto vīrieti nevajadzētu pārbāzt ar atbildību, jo tas viņam var būt par smagu,  bet, ja vīrietis uzņemas 60%, sieviete – 40%… Tad, kā saka – vilks paēdis un kaza dzīva!”

Jānis V.: “Ir vīrieši, kuri grib būt zem sievietes papēža un tā viņiem ir labi!
Kas attiecas uz mani: esmu pilnīgs 50 uz 50 piekritējs attiecībās! Un man vienas attiecības pat izjukušas dēļ tā, ka viņa gribēja, lai visus lēmumus pieņemu es, bet viņa darīs, ko es teikšu! Nav runa tikai par seksu, bet vispār. Ko darīsim brīvdienās, uz kādu filmu iesim? Protams, ka ir tādi vīrieši, kuriem tas patiktu, bet tas nav man. Ja jau attiecības, tad 50 pret 50.”

Raivis Maksis M.: “Stulbi. Reizēm sieviete var vairāk nekā kārtīgs vecis. Man nav dalījuma – tas jādara sievietei, tas – vecim. Reizēm ir  patīkami, ka sieviete diktē noteikumus – tad ir iespēja vai nu pakļauties, vai nu pārspēt – bet labā nozīmē!”

GRUPVEIDA SEKSS
Raivis Maksis M.: “Interesanta lieta – tikai tad abiem jābūt vienotiem par to, ka nebūs greizsirdības. Tad ir skaisti kopā būt. Mans lielākais grupveida sekss bija 40 cilvēku – tad es sajuku prātā un darīju visu. Pēc tam, nākamajā dienā ap vakaru, knapi kustējos! Tas ir gaumes jautājums – kādam der, kādam neder.”

Valdis S. (41), mākslinieks: “Man kā radošam cilvēkam pret šīm lietām nav gluži puritāniska attieksme. Bet – lai ko runātu par mākslinieku bohēmisko dzīvesveidu un uzdzīvi, es nekad to neesmu darījis. Esmu pārlieku privātīpašniecisks. Nu, kāds tur var būt kaifs no tā, ja cits mužiks vālē manu sievu? Manā deguna priekšā! Nē, fantāzijās to visu redzēt vīrietim ir raksturīgi, bet lielākā daļa, ticiet man, arī labprātāk paliktu pie tā, ka šī būtu viena no tām seksuālajām fantāzijām, kas paliek neīstenota. Ja vēlaties garantēti saglabāt attiecības vai uzlabot – labāk nelīst šāda veida afērās. Ar to rets pāris spēj pēcāk sadzīvot. Man bija ģimenes draugi. Viens otru krāpa, kad uzzināja, pēc skandāla izdomāja to legalizēt grupveida seksā. Izšķīrušies nav, bet tur aizgāja kaislības un tīrās emociju šausmas, lai gan sākumā bija sajūsma. Beigās kādu dzimšanas dienu jaukā četrotne sagaidīja ar uzsistām acīm, atsistām nierēm. Greizisrdība.”

Ojārs K.: “Domāju, ka tas nav priekš manis. Es pat porno neskatos, kur ir grupveida sekss, jo kaut kā apzināti nespēju pieņemt, ka man būtu divas partneres, jo uzreiz pazustu tā emocionālā saikne ar otru pusīti un būtu jāsāk dalīt uzmanība. Manā gadījumā tas nav iespējams. Varbūt ar sievieti ir citādi, kad viņas apziņā iezogas gandarījums, ka viņu vienlaikus cenšas izmīlēt divi tēviņi. Viņa pilnīgi ļaujas izjūtām, tad, iespējams, ir super!, bet man kā vīrietim tas būtu nepatīkami, drīzāk piedzīvotu lielu stresu, nevis baudu!”

Jānis V.: “Nez, vai tas varētu palīdzēt attiecībās? Saglābt uz kādu brīdi, varbūt… nezinu! Diez vai!”

VAIRĀK SPONTANITĀTES UN ROMANTIKAS ATTIECĪBĀS
Raimonds S. (32), menedžeris: “Neesmu balāžu dziedātājs, neesmu sveču dedzinātājs. Man tas viss šķiet mazliet uzspēlēti un pliekani. Kaut kādas muļķības! Var paņemt vīnu, paēst vakariņas kopā normālā noskaņā un atmosfērā, bet pārspīlēti uz to visu tiekties? Ja man sāktu pieprasīt visas šitās lietas un dotu mājienus par regulāru ziedu pārsteigumu gādāšanu, es ātri uzsprāgtu. Uz mani tas iedarbotos absolūti pretēji.”

Jānis V.: “Nu, bieži vien sievietei šķiet, ka par romantiku jādomā tikai vīrietim, bet tā nav… Romantiskas vakariņas, maza mīļa dāvaniņa, brokastis gultā… to visu var un vajag darīt arī sievietei! Tas varētu palīdzēt!”

Raivis Maksis M.: “Jebkura ideja – laba vai slikta – ir jārealizē, tikai jāpadomā, kā tas ietekmēs partneri. Reizēm vistrakākās idejas ir lielisks rezultāts labām attiecībām, ir jāprot notvert mirkli, kad to darīt. Esmu pārģērbies par policistu un savu draudzeni apturējis it kā par ceļa pārkāpumu – lai kopīgi dotos uz kafejnīcu. Pēc tam mūsu attiecībās virsroku ņēma spontanitāte. Lai uzzinātu, kā viņa atspēlējas, jums jāveido pretējais viedoklis.”

IECIETĪBA PRET VIŅA DRAUGIEM UN HOBIJIEM
Jānis V.: “Draugi ir svarīgi. Ja tu nepatiksi vīrieša draugiem vai viņi tev, var būt baigās auzas. Ja vīrietim vajag izvēlēties – sieviete vai draugi, tas jau ir rādītājs, ka attiecības nav izdevušās pārāk labi, vai ne? Tas pats par hobijiem… Ja sievietei ir pilnīgi nepieņemams kāds mans hobijs, var sanākt auzas… Protams, ja tas ir tikai mazliet kaitinošs, to var pieciest, bet, ja tas viņai traucē dzīvot, tad jau ar attiecībām īsti labi nebūs.”

Sandis (26), bezdarbnieks, spēlē regbiju: “Manas domas par šo tēmu – sievietei ir jābūt daudz iecietīgākām pret to, ar ko nodarbojas viņas mīļotais. Tas attiecas arī uz to, ar kuru kopā viņš pavada laiku. Mana pieredze šajā jomā ir samērā plaša, bet, īsāk stāstot – es spēlēju regbiju, un manai draudzenei tas sākumā galīgi nepatika, bet, kārtīgi izrunājoties, viņa ir to pieņēmusi un apsver pat savu dēlu laist spēlēt. Vīrietim par savām nodarbēm vajag izstāstīt visu, lai saprastu plusus un mīnusus. Protams, viņa uztraucas, ja kāds nopietnāks savainojums, bet nekad nepārmet un ir blakus. Tā ir sapratne, tās ir manas domas. Par vīrieša draugiem. Laikam jau ir tā, ka viņas parasti tiem draugiem baigi neuzticas, bet vajag padomāt – kāpēc? Ja, piemēram, kompānija dodas uz klubu atpūsties, meitenes netiek ņemtas līdzi, tas rada greizsirdību sievietēs, bet arī labi! Galvenais jau ir uzticēšanās, ja uzticas, tad viss būs kārtībā, ja neuzticas, tad ir divi varianti: pilnībā viss jāizrunā vai nu otrs…”

VAIRĀK SEKSA
Daniels O. (21), automehāniķis: “Patiesi, bet bez pārspīlēšanas. Jāņem vērā, ka visu laiku attiecībās nepastāvēs rozā briļļu periods, jārēķinās arī ar mūsu nogurumu pēc darba, vēlmes vienkārši iekrist gultā un aizmigt. Jāvienojas, bet – ja nesanāk ievērot plānu trīs reizes nedēļā trusīšpoza, pārējās – variējam, tad lūpu uzmest jau nu nebūtu labi. Bet sekss mums patīk! Apetīte rodas ēdot, bet tas uzlabos attiecības tikai tad, ja pie vainas būs rutīna un neliels nogurums. Nederēs, ja jau ir dziļas plaisas attiecībās.”

Raivis: “Jā, noteikti! Gan veselībai, gan priekam. Ir jāmīl savs ķermenis un arī tas, ko ar to var darīt! Sekss ir lielisks līdzeklis pret negācijām, un nevajag kautrēties no fantāzijām – kaut reizēm arī tās ir visai perversas.”

Jānis: “Attiecības ļoti bieži balstās tikai uz seksu, tāpēc domāju, ka tas nepalīdzēs. Ja nu vienīgi pirms tam ir bijis vienreiz mēnesī, tad varbūt…”

Eduards M., (39), celtnieks: “Viennozīmīgi vairāk laba un kvalitatīva seksa. Tas tikai celtu sievietes tēlu manās acīs, ja viņa izrādītu, ka esmu viņai seksuāli pievilcīgs vīrietis. Un nevis reizi mēnesī un caur galvassāpju žēlabām, bet tieši otrādi: pie velna nogurumu, labāk pamīlēsimies!”

IEPRIECINĀT VIŅU AR SEKSĪGU APĢĒRBU
Gatis B. (23), students, strādā bankā: “Jauki, tas man patiktu, bet ar noteikumu, ka es arī tikai to izbaudu. Pārspīlēts seksīgums mani drīzāk padarītu greizsirdīgu.”

Jānis V.: “Sievietei jāģērbjas tā,  lai viņa justos labi, jo kāda jēga uzvilkt īsus īsus svārciņus un caurspīdīgu topiņu (jo vīrietis tā gribēja) un visu vakaru būt nelaimīgai un justies (piemēram) lētai?”

Vīrieši un sievietes ir atšķirīgi savos viedokļos. Ne viss, kas nostrādājis citam, būs derīgs mums. Ir arī viedoklis par šiem ieteikumiem…

Jānis: “No personīgā viedokļa saku tā: ja vīrietis būs izlēmis, ka šīs attiecības vairs nav interesantas un viņam gribēsies kaut ko citu, jaunu, tad, domāju, nekas to vairs nemainīs! Jā… uz kādu laiku (mēnesi, pusgadu, varbūt pat ilgāk) attiecības var saglābt, un es pieļauju, iespējams, pat uz visu dzīvi… BET nedomāju, ka sievietei būtu jānolaižas pārāk zemu, lai glābtu attiecības, kuras vīrietim ir apnikušas… Atklāti jāteic, ka tas, kas der vienam vīrietim, neder citam, jo mēs – tāpat kā jūs (sievietes) – esam dažādi.”

Visi vīrieši nemaz netiecās uz lielo runātīgumu un savu domu izklāstīšanu, kad lūdzu izteikt savu viedokli.

Kāds mans paziņa, Jānis B., stjuarts, 27 gadus jauns vīrietis, izteicās šādi: “Lai gan attiecībām jābūt demokrātiskām, tomēr tas tā nav. Vienam tās vienmēr būs svarīgākas nekā otram. Mīlēt nozīmē arī cienīt. Jautājums ir vairāk par to, kur bija tas sākums, kad divi izlēma būt kopā? Un kas ir mainījies? Vai paši cilvēki? Vai arī vēlmes mainīt otru? Jebšu – par maz sarunu? Vai tiešām iepazītas personības? Vai mednieka instinkts ir apmierināts? Vai suns pie sētas mieta piesiets? Cilvēki ilgojas pēc sākuma entuziasma, pēc savādās kņudoņas vēderā, pēc pavedināšanas, pēc nedrošības, kad jebkas var mainīt pilnīgi visu, turklāt jebkurā virzienā. Tie, manuprāt, ir teorētiski jautājumi, kurus ir visai sarežgīti lietot praksē… Tas ir tikai mans viedoklis.”

6 komentāru
 1. Manuprāt Jšnis B. trāpīja naglai uz galvas. Bet šito visu palasot un vel uz attiecību pieredzīti atskatoties…baigais nogurums tomēr pēc visām tām sarunām, entuziasmiem, piedomāšanām, tas ir tā neko darbiņš. Ideālajā variantā tam būtu jānāk tā pašam no sevis, bet maz jau tādu cilvēku, kas saprotas pusvārdā. Arī vīrieši ir ļoti dažādi. Viens priecājas būt ierosinātājs, mednieks un apgādnieks, citam, izrādās, nav iedalījuma vīriešos un sievitēs, un šis gaida, kad tu viņu kaut kur vedīsi. Beigu beigās jau ir tā, ka neko nemaini savā dzīvē, jo esi darbiņu attiecībās ielicis. Tu apzinies, ja gribi ko labāku, tad būs atkal jāiegulda darbiņš, lai izprastu, saprastu, izzinātu…Laikam vislab;akais atrisinājums vispār būtu anketa – kā tu gribi to, to un tā, lai skaidrs 😀

 2. bet ko lai iesāk ar vīrieti, kurš nevēlas runāt? Noslēdzas sevī, jo viņam esot tāpat labi! Varbūt kādam vīrietim ir labs padoms kā risināt nerunāšanu”? Ko lai iesāk ar vīreiti, kurš jūtas itin labi, ka visas lietas viņa vietā izdara sieviete? Nu nav viņam jāiesit nagla sienā, lai sajustos par “veci”! Bet tik ļoti gribas dažreis sajusties trauslai un bezpalīdzīgai..tā sievišķīgi…ekhh…

 3. Tikko izgājām kaut kam tādam, ka bija jānonāk pie šādu tēmu apspriešanas ar sieviņu. Rutīna bija iestājusies visur un it visā. Darbs, mazi bērni, pusgulētas naktis utt. Es biju tik baisi notrulinājies uz visu, ka visas dienas sajuka vienā jūklī, darbs, mājās siltas vakariņas un standarta buča mīļotajai, mīļi bērni, sekss tumsā zem segas. Sieviņa palikusi apātiska no mājās dzīvošanas. Viss mainījās, kad viņa aizgāja strādāt. Darbā pamatā vīriešu kolektīvs. Komplimenti ik dienas, kas veicināja tiekšanos pēc seksīgāka apģērba. Pašapziņas celšanās ar milzu soļiem. Seksualitātes un pašvērtējuma celšanās. Sākās meklējumi pēc dažādu fantāziju realizācijām. Es paliku iesprūdis turpat, kur biju tikai papildus ar, kā augoni, augošu greizsirdību. Bijām no viena grāvja otrā. Uzlabojums sākās, kad izrunājāmies, tā ilga ne tikai vairākas dienas, bet pat nedēļas. Dažādojām savu seksuālo dzīvi, ļāvāmies spontanitātei un palielinājām kā kvalitāti, tā kvantitāti. Ceļoties manai pašapziņai tās mums izlīdzinājās. Savu devu iedeva arī mazas grizsirdības radīšana no manas puses. Šobrīd esam atgriezušies tuvu tai vietai, kur viss sākās pirms, aptuveni, desmit gadiem.

 4. Jāmāk izrunāties, bet tas ne vienmēr ir viegli – tā ir atsevišķa māka. Jāmāk gan runāt un izteikt savas domas saprotami, gan paklusēt un paklausīties otrā.

 5. …bet ko darīt , ja attiecībās ir problēmas…, bet džeks uz sarunām par to nepiekrīt, it kā viss esot kārtībā…., bet tā nav. Izmisums!

 6. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie ([email protected]) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,
  Fredrick Peterson investīcijas Team

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.