Izplatītākās vecāku KĻŪDAS, ārstējot bērnu ar ZĀLĒM

Neviens no mums nav ideāls – arī vecāki, vēlot savam bērnam visu to labāko, reizēm kļūdās. Protams, aizmāršība mūsdienu steidzīgajā ritmā ir gluži cilvēcīga, taču jāņem vērā, ka pat niecīgas neprecizitātes var beigties visai bēdīgi, it sevišķi, ārstējot bērnus ar medikamentiem. Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas un kā tās labot?

Bērna saslimšanas gadījumā vispirms būtu jākonsultējas ar ģimenes ārstu vai pediatru – tādējādi pastāv lielāka garantija, ka vecāki noreaģēs atbilstoši un bērna veselībai labvēlīgi. Esam uzskaitījuši mājas apstākļos visbiežāk pieļautās kļūdas!

Zāļu un to devas neatbilstība vai pārdozēšana. Ja abi vecāki ikdienā ir pārāk aizņemti, nereti nākas sastapties ar dubulto devu fenomenu. Jā, vecāki ārstē savu bērnu ar vislabākajiem nodomiem, taču, iztrūkstot komunikācijai viņu starpā, bieži vajadzīgā deva tiek divkāršota. Toties steidzīgums un neuzmanība var novest pie fakta konstatēšanas, ka zāles ir sajauktas.

Zāļu termiņa nepārbaudīšana. Cik bieži savā mājas aptieciņā pārbaudām zāļu termiņus? To jādara regulāri, jo zāles ar novecojušu termiņu būs vai nu bezefektīvas, vai arī sniegs neprognozējamu rezultātu, it sevišķi bērniem.

Neiepazīšanās ar zāļu instrukciju. Iepakojums, pievienotie rīki (šprices, karotītes, krūzītes) un instrukcijas ir neatņemamas zāļu sastāvdaļas; lai panāktu rezultātu, tās jāizmanto kā kopums. Ja instrukcija šķiet pārāk sarežģīta, padomu var jautāt aptiekāram vai ārstam.

Nopietna ārstēšana, nekonsultējoties ar medicīnas speciālistu. Ja bērns saslimis ar bakteriālu vai vīrusa infekciju un cieš no smagiem simptomiem, vispirms jāapmeklē mediķis, kurš uzstādīs diagnozi un nozīmēs vajadzīgo ārstēšanu. Nekādā gadījumā pēc saviem ieskatiem mājas apstākļos nevajadzētu uzsākt bērna ārstēšanu ar antibiotikām vai citiem nopietnas iedarbības medikamentiem.

Ja tomēr pieļauta kāda kļūda, jāveic nekavējošs zvans uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (113).

 
 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.