Izdzīvotāju parāde Jūrmalā

Vakar aizsākās gada eksplozīvākais un eksibiscionistiskākais pasākums – Novaja volna, kas man katru gad’ no jauna "norauj jumtu". Tā kā esmu tipiskais tautas pārstāvis, kam vienmēr par visu ir viedoklis, es izteikšos. Un jā, man nepatika, bet jā – es skatījos. Tas ir tāpat kā iemest aci kārtējā šausmenes "Zāģis" sērijā. Nu ko ta šoreiz jaunu izdomās?

Kārtējo reizi atbrauca cirks un visi tā neiztrūkstošie varoņi ar septiņām dzīvībām, kas nekad nemirst un nenoveco – uzsprāgusī Bārbija Pugačova, vecais Kens – Kobzons, potenciālā Duracel reklāmas seja Ļeontjevs 2009.gada versijā, so fucking soviet oldschool džeks vārdā Ļevs ar trīs tamburīnpiedejotājām ar kustību traucējumiem  u.c.. Ā, nu jā, arī mūsu dārgā "man nekad nav bijušas plastiskās operācijas" Laima, kas Josjam atzinās mīlestībā. Un, protams, mūsu pašu Raimonds, kas kārtējo reizi tur sēž pēdējo gadu. Oi, oi, vienu vēl aizmirsu – neiztrūkstošais Riekskodis Baskovs ar iecirsto skābo kāpostu smaidu un mūžīgajām svara problēmām. Godīgi sakot, brīnos, kā pēc savas "pustoni vai sazin cik skaņas par zemu" uzstāšanās pagājušā gada priekšnesumā ar Monseratas meitu viņš nav izdarījis pašnāvību.

Bija gan viens patīkams pārsteigums, ko man sagādāja Fiļips Lučezarnijs – viņš tak dziedāja dzīvajā!!!!!!! Juhū! Un arī šova grupas nebija, kas parasti spieto ap 2 metrīgo skaistuli kā spīdīgas mēslu mušas. Viņš bija tik vienkāršs, tik elegants! Un vēl cieņā pret aizgājušo popmūzikas karali sariktējies pēc viņa modes. Man pat uz sekundes simtdaļu tā kā elpa aizrāvās, vai Džeko patiešām ir dzīvs???? Bet vairāk par vienu gabalu gan Kira neizvilka, kad atnāca Žasmīne, tad atkal ierubīja maģi ar pilno foni, bet gods kas gods – šoreiz visi plus mīnus varēja īstos vārdus īstajās vietās ietrāpīt.

Bet par trāpīšanu un netrāpīšanu – gan jau lielie GRANDI (seksīgais Agutins un ūsainais Nikolajevs) "puišu" vai "meiteņu" vakarā atkal būs ierakstījuši uz ķep ļepu kādu ūber oldskūlīgu un supernodrāztu humpalhītu a ļa "It’s a Final Countdown", kura pavadījumā purināt savus trīs pūkumatus un lēkāt ar ģiču pa skatuvi, lai tikai skatītājs neredz, ka neviena no zvjozdām ne zina kādu vārdu, ne atceras, kas tā vispār ir par dziesmu.

Bet labākais lika pagaidīt. Kad vakara noslēgumā iznāca Roxette, es nokritu no krēla. WTF? Es gluži vai instinktīvi sāku meklēt kaut kur ekrāna malā ziedojumu tālruni, par kuru pārmest kādu latu nabaga Marijas Frēdriksones rehabilitācijai! Nē, nu ir jau šausmas, ka cilvēkam nācies pārdzīvot galvas audzēju un tā, bet kas ellē dīda tādā kondīcijā, izskatā un  apģērbā kāpt uz skatuves dēļiem? Mana lašmaize iesprūda kaklā, kad kamera pagriezās pret Frēdriksones profilu – yaiks! Kupls bruncis būtu bijis pašā laikā, lai nosegtu baisās slimības sekas, bet te – apspīlēts džinsu pārītis. Vai nu nabaga zviedru mūziķi cieš badu, ka nevar atteikt tik vilonošam piedāvājumam uzstāties par prāvu naudas summu vai arī….godīgi sakot, nevaru iedomāties citu variantu. Pēc visas jautrības, ko sagādāja krāsainā Krievijas mega spīdekļu parāde, manas jaunības dienu grupas uzstāšanās nosita visu šo fīlingu gandrīz vai līdz asarām. Aizgāju gulēt ar kamolu kaklā. Zin tāda dzīvo zombiju izstāde – ar Mariju, Kobzonu, kurš par visām varēm uz šejieni triecies, knapi nokāpis no operāciju galda, un, kas zina, kas šī gada pasākuma vārdā bijis jāizcieš citiem ārtistiem (jāpievelk krunkas, jāieliek lielāki vaigu kauli, jāsēž uz ūdens, jāpārstāda mati…).

Bet ko nu par to, ko nu par to, tas taču jauno izpildītāju konkurss! Galu galā viņi arī ir tie laimīgie, kuru dēļ šitā raujas viss Krievijas zieds, un viņiem arī tiks šī lieliskā iespēja izpausties dzīvajā!  Visu šo noteikti var pieciest, ja Aijels nokāsīs kādu no tām naudas balvām. Un lai veicas galu galā. Tikai nedod dievs nepareizo kleitu uzvilkt, tfu tfu tfu! Bišku tikai žēl, ka ģeniālais visu zinošais Revzins neatgādināja veterānei Doļinai, cik viņai gadu un nepateica, ka arī viņas kleitu mērkaķa ātrumā vēlams nomainīt.

P.S. Vienu gan es nesapratu – ko tur ellē ratā darīja Valdis un Lilita??? Kaut kā neatceros, ka Vaira būtu rāvusies uz šiem pasākumiem un kāds viņai par to būtu ar pirkstu kratījis.

27 komentāru
 1. Tik truli raksti sen nav lasīti!
  Lēti un pretīgi, vidējā latvieša skaudība + stulbums (nepatika, bet skatījos)
  autoram iesaku mācīties rakstīt un beigt apriet visus, kas ir veiksmīgāki, skaistāki, gudrāki, utt. par autoru.

 2. Nu es tač teicu, ka esmu vidējais latvieties, un mūsu te daudz;) Bet neviens vidējais latvietis neatzīs, ka tāds ir, pilns ar unikālajiem 😀 Tas, ka Sobčaka par mani gudrāka, tas tiesa, cepuri nost, un Alsu smukāka, arī piekrītu – Bilans labāk dejo – nu kāda runa – fakts! Bet es toč esmu smukāks par Kobzonu un gudrāks par Fiļu, kurš, paliekot Latvijas viesnīcās, piecūko palagus tā, ka jāmet ārā. Pīs! es jau gaidu nākamo stresaino komentu;)

 3. Muļķīgs komentārs no Lalas puses. Katram ir tiesības uz savu viedokli! Bet man gan autora raksts patika – kā naglai uz galvas par krievu oldschool zvaigznēm, kas nekādi negrib pamest skatuvi; par lētumu un šķietamu pompozitāti un par Roxette, kurus nekādi nevaru iedomāties savienojumā ar šādu pasākumu.

 4. perfekts raksts! Fiļips perfekts! Parādīja, ka māk arī dzīvajā kautko nodziedāt!
  Un es arī nespēju saprast, kā tie visi pseido mākslinieki spēj sevi uzskatīt par super talantīgiem lieliem māksliniekiem, dziedot fonogrammaa, kad jaunie talanti kāpj uz skatuves un gāž no kājām skatītājus ar savu labo balsi un izpildījumu!?

 5. man patika kā valdis ar sievieli pakaļu cilāja, padomju zoļļu dziedoņus godinot – tāda jau laikam mēs tauta esam:D

 6. Lai arī neesmu no tām,kas uzskata Jauno Vilni par kauna traipu mūsu “mazajai, bet lepnajai” tautai – jāsaka ka autors ir izvēlējies ļoti trāpīgus apzīmējumus un epitetus krievu zvaignēm…paldies! nenosmieties 😀 Runājot par fonogrammu – ar to krievijas estrādes zvaigznes atšķiras no mūsējām – fonogramma nav kaut kas ko viņi izvēlas – tā ir pieņemts-nedziedāt dzīvajā. Un īstenībā jāsaka,ka ir daži kadri iz krievu pseidozvaigznēm kuriem ir pat ļoti laba balss. Tā pati Doļina,kura man pilnīgi un absolūti nesimpatizē-redzēju vienu ierakstu kur viņa dzīvajā džezu dzied – teikšu atklāti-es apsēdos un pēc tā es nesaprotu,kādēļ viņas repertuārā ir šīs “ubej menja bistreje”dziesmas. Fiļa gan mani pārsteidza ar novirzīšanos no sava brenda “bez foņeri nikogda” un Roxette patiešām saskumdināja ar mutes plātīšanu. Katrā ziņā uzksatu ka pasākums nav slikts, i naudu ienes i LV cacām ir lieks iemesls saģērbt savas brendu šmotkas un līdz vēlai naktij blandīties pa Jomas ielu ar cerību, ka no rīta pamodīsies Timati apskāvienos 😀 Un Valdim mesties virsū nevajag-diez vai viņš bija koncerta apmeklēšanas inciators, jo es domāju,ka tas nav noslēpums,kurš Zatleru ģimenē ir galvenais 😀 p.s. izbrīna tikai kādēļ Lilita nekandidēja uz Prezidenta amatu:D

 7. BIja intersanti lasīt, patīk sarkastiskie joki. Man gan Roxette likās OK. neesmu viņus saposušos (mūsu izpratnē. Saposušos kā krievi pošas) redzējusi nevienā koncerta ierakstā….
  Arī Depešus, RAM, Skorpinos neesmu redzējusi savādak saposušos kā džinsās un kreklā… un vel šeit, šadā mazā koncertā, ,man likās, ka Roxette attiecīgi arī iznāca un nodziedāja – atbilstši savam mega statusam, un šai mazajai nabagu valsts zālītei.

 8. Interesanti, ka es, ieraugit Fiļipu un palūkojoties viņa sejā un parūkā, ar pirmais , ko padomāju, ka viņš kaut kur met uz MJ. un, ka lūk vēl uz skatuves kāpjošs plastikas “bērns”.
  Tikai MJ es mīlu jebkurā veidām, viņš ir pasaules līmeņa ģēnijs. Fiļips, lai viņam viegla dzīve, tikai Austrumeiropas norietošās spozmes veterāns.

 9. TO: Niks (viesis), 2009 gada 29.jūlijs, 16:51 nekas tur ar roxet nebija labi! pirmkart viņi nedziedaja, bet plātija mutes uz foņa. Lai nu būtu. Bet dāma knapi kopā turējās, viņai pēc vēža ir pamatīgas komplikācijas (kustību trauc u.c.) Visu cieņu Roxet, bet kaut kā šī karnevāla noslēgumā skumji palika uz visu šo izrādi skatoties.

 10. Man gan shis raxts patika. ta tik turpinat. ciest nevaru visu shito krievu balaganu. un tas ka prezidents ar kundzi tur liekas totals stulbums. kauns.

 11. Pilnīgi piekrītu Lala’s komentāram! Raksts tiešām nav no gudrākajiem, visur saskatīts kaut kāds negatīvs. FI!

 12. nu kārtējais letiņu sviests!!!!
  bet vai latvieši ir spējīgi uztaisīt kautvai ko līdzīgu šādam šovam????? nepatīk neviens taču nepiespiež sēdēt un skatīties!!!!!!!! ka tik kādu nolikt………….

 13. nu taisni ta’kā es būtu rakstījusi. tad nu parakstos. Ja espati arī turpmāk izklaidēs ar dzīvelīgiem tekstiem, tad varētu biežāk ieskriet 🙂

 14. Tas nav nekāds letiņu sviests, bet normāls humors, sarkastisks skatījums uz šo notikumu. Nekas nav smieklīgāks par šķībi dziedošu kori un JV līdzīgiem pasākumiem. Un, atšķirībā no anekdotēm par blondīnēm, gejiem, igauņiem, čukčām, ebrejiem utt., tas ir veselīgs un absolūti labdabīgs humōrs, jo piedalīties šajos kumēdiņos ir šo cilvēku pašu izvēle.

 15. Pilnībā piekrītu raksta autoram, trāpigāk būtu grūti uzrakstīt. Bet to pašu varētu teikt arī par mūsu pašu Lapčenoku u.c., kuri nesaprot, ka PIETIEK vienreiz!!:-DDD

 16. Izcili prasts raksts. Es neesmu nekāda krievu mūzikas piekritēja un daudzus no viņu estrādes zvaigznēm arī vaigā nepazīstu, bet tomēr katru gadu skatos šos koncertus, jo tajos var smelties ļoti daudz pozitīvu emociju. Fascinē, cik ļoti krievijas tauta ciena un mīl savas zvaigznes- vecās un jaunās. Mums latviešiem derētu iemācīties šo to no viņiem, žēl, ka mēs tikai riet mākam… Kur tik palasi komentāros, tur visur tik mūsējie drukā: “Tas resns, tas prasts, tas iedomīgs, tas neglīts…” Latvieši nemāk mīlēt, cienīt un atbalstīt savējos un man par to ļoti žēl, bet tā tas vienmēr ir bijis un droši vien arī paliks! No paaudzes paaudzē pārmantos skaudību. Un vienmēr būs rējēji!!! žēl.

 17. labs labs raksts…smaids visai svetdienas dienai garantets!tadas bija ari manas domas par novaja volna!skatos šo koncerto, jo tas ir ists, izklaidejoss cirks par brivu!:))

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.