Īpašie krēmi ādai ap acīm, muti, kakla un dekoltē zonām – specifiski vai absolūti nepieciešami?

Trīs galvenie soļi ceļā uz skaistu un veselu sejas ādu ir attīrīšana, tonizēšana un mitrināšana. Lai šos soļus veiktu, pamatā ir nepieciešami trīs ādas kopšanas līdzekļi, kuri garantē mums tīru, tonizētu un mitrinātu ādu. Taču ielūkojoties veikalu plauktos ir skaidrs, ka piedāvāto līdzekļu klāsts ir krietni vien plašāks. Ir pieejami krēmi ādai ap acīm, ādai ap muti, kakla ādai un dekoltē zonai… Vai man šie krēmi jālieto? No kāda vecuma tas jādara? Ko ņemt vērā šos krēmus izvēloties? Šādi un citi jautājumi ir gluži loģiski apjaušot plašo kosmētikas ražotāju piedāvāto produkciju. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis ceļvedi šo īpašo krēmu izzināšanā. Raksta tapšanā mūs konsultēja kompānijas "MADARA Cosmetics" līdzīpašniece un direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Īpašie krēmi – specifiski vai tiešām nepieciešami?

Apjaušot kopjošās kosmētikas ražotāju plašo piedāvājumu apjukt ir pavisam viegli. Šķiet, ka katrai zonai tavā ķermenī ir radīts kāds īpašs krēms un rodas sajūta, ka, ja vēlies būt tiešām skaista, tad visi šie krēmi arī jālieto. Ja krēms ādai ap acīm vēl ir gana dzirdēta parādība, tad krēms mutes zonai vai speciāli kakla un dekoltē zonai, var radīt zināmu neizpratni. Kā ir patiesībā? Vai visi šie krēmi tiešām ir uzskatāmi par obligātu nepieciešamību tavā ikdienas skaistumkopšanas rituālā? Vai tomēr tie ir gana specifiski produkti, kurus vari izvēlēties vien tad, kad finanses to atļauj un pašai gribas pamēģināt? Atbild Lotte Tisnekopfa-Iltnere: „Runājot par kakla, mutes zonas un dekoltē zonas kopšanas produktiem tiešām jāatzīst, ka tie ir specifiski produkti. Ja par regulāriem ādas kopšanas soļiem – attīrīšana, tonizēšana, mitrināšana – varam teikt, ka tie ir absolūti nepieciešami ikvienai sievietei jebkurā vecumā, tad minēto produktu lietošana nav tik strikta. Šīs zonas, protams, arī ir jākopj obligāti, taču šim mērķim vari izvēlēties arī ikdienā lietoto sejas krēmu. Izņēmums ir vienīgi acu krēms, jo zonā ap acīm ir ļoti būtiski lietot acu ādai piemērotu mitrinošo līdzekli – ap acīm taču parādās pirmās krunciņas!”
   
Būtiskākās lietas īpašo ādas zonu kopšanā

Vienmēr ir svarīgi atcerēties, ka ir ļoti būtiski kopt visas sejas un ķermeņa zonas neatkarīgi no tava vecuma. Ādas attīrīšana, tonizēšana un mitrināšana ir būtiska jebkurā vecumā, jo ādas novecošanās sākas jau pēc 20 gadiem. Sākotnēji, protams, vizuālu pazīmju šim procesam vēl nav, līdz ar to pareizi kopjot savu ādu, ir iespējams ļoti veiksmīgi mazināt priekšlaicīgas novecošanās riskus, kā arī dot iespēju jau nogurušai ādai saņemties un izskatīties stipri vien labāk. 
Taču kāda tad ir nozīme veikalu plauktos pieejamajiem īpašajiem kopšanas līdzekļiem, kas paredzēti attiecīgajām ādas zonām? Atbildot uz šo jautājumu Lotte Tisenkopfa-Iltnere stāsta par katras īpašās ādas zonas kopšanu: 

Pirmā zona – āda ap acīm.
„Acu zonai nepieciešama īpaša kopšana, āda ap acīm ir aptuveni 10 reizes plānāka nekā āda citās sejas zonās. Ar gadiem samazinoties kolagēna un elastīna šķiedru blīvumam, āda zaudē elastību, kļūst arvien plānāka. To vēl vairāk pastiprina saules negatīvā ietekme, smēķēšana, vides piesārņojums. Arī sejas kustības, piemēram acu mirkšķināšana, smaidīšana ietekmē ādu, sekmējot krunciņu veidošanos – tā sauktās zosu kājiņas, kas parādās ap acs ārējo kaktiņu. Iedomājies – acu mirkšķināšana vien notiek 10 000 reizes dienā, nemaz nerunājot par smaidiem un smiekliem! Āda ap acīm ir pirmā vieta, kur manāmas priekšlaicīgas novecošanās krunciņas. Ādai ap acīm nepieciešama īpaša mitrināšana un aizsardzība, jo acu zonā ir ļoti maz tauku dziedzeru, kas izdala sebumu, līdz ar to nodrošinot aizsardzību pret ārējās vides faktoriem un mitruma iztvaikošanu.  Acu ādas kopšanas produktam jābūt īpaši maigam, kas neizraisa alerģisku reakciju, bet mitrina un baro ādu ar vitamīniem, antioksidantiem, reģenerējošām vielām. Būtiskas sastāvdaļas acu krēmos, kas tos atšķir no sejas krēmiem, ir limfas cirkulāciju stimulējošas vielas, piemēram, rudzupuķes ekstrakts. Uzlabota limfas attece mazina tūsku, līdz ar to aizkavē grumbiņu veidošanos. Vēl svarīga sastāvdaļa ir kapilāru sieniņas stiprinošās vielas, kas mazina hemoglobīna izsūkšanos caur kapilāriem un aizkavē tumšo loku veidošanos, piemēram zirgkastaņas ekstrakts. Tāpat, acu krēma struktūra un uzklāšanas īpašības atšķiras no sejas vai ķermeņa krēma. Būtiski, lai acu krēms klājas viegli, neizstaipot plāno ādu šajā zonā, taču arī lai tas nebūtu pārlieku slīdīgs, lai netīšām netiktu ierīvēts acu gļotādā vai acīs. Gadījumā ja tomēr acu krēms nokļūst acīs, tās ir jāskalo ar ūdeni.”

Otrā zona – āda ap muti un lūpas. „Lūpu āda fizioloģiski atšķiras no pārējām sejas zonām – tā ir izteikti plāna un tajā nav tauku dziedzeru. Lūpas arī ir pakļautas mitruma un temperatūras svārstību ietekmei, kā rezultātā tās kļūst sausas, raupjas, sprēgā. Lai to mazinātu, ikdienā ir būtiski lūpas aizsargāt, uzklājot lūpu balzāmus vai spīdumus, kas fiziski pārklās lūpas ar eļlas-vaska slānīti, mazinot mitruma iztvaikošanu un vides ietekmi. Kosmētikas preču tirgū pieejami arī kopjošiem krēmi lūpām un ādas zonai ap lūpām, taču līdzīgi kā dekoltē produktus, to funkciju var aizstāt ar savu ikdienas sejas krēmu.”

Trešā zona – kakla un dekoltē āda. „Kakla un dekoltē ādas kopšana ir ļoti būtiska, jo šīs zonas, gluži tāpat kā tava seja, visbiežāk ir apģērba neapsegtas un pakļautas ārējās vides iedarbībai. Taču speciāls kopšanas līdzeklis nav obligāti nepieciešams. Daudzi kosmētikas ražotāji piedāvā produktus šo zonu kopšanai – parasti viens produkts paredzēts gan kakla, gan dekoltē zonai. Taču aplūkojot līdzekļu sastāvu, var secināt, ka tas ir relatīvi līdzīgs kvalitatīviem sejas krēmiem. Tas nozīmē, ka dekoltē zonas produktu var iegādāties, ja tas ir ekonomiski izdevīgi (lielāks tilpums par zemāku cenu nekā sejas kopšanas līdzeklim), taču arī nekļūdīsimies, ja ikdienas sejas krēmu mēs izmantosim, klājot arī uz kakla un dekoltē zonām. Ļoti daudzās sejas krēmu lietošanas instrukcijās rakstīts, ka uzklājot produktu mēs nedrīkstam aizmirst kakla un dekoltē ādu. Ja ekonomisku apsvērumu dēļ sejas krēmu nevēlamies izmantot šo zonu kopšanai, tad noteikti tas būtu jāaizstāj ar ķermeņa krēmu. Būtiski ir neaizmirst mitrināt un barot ādu šajā zonā!”

Kā izvēlēties krēmu īpašajām ādas zonām?
Ja tomēr esi nolēmusi, ka vēlies savas īpašās ādas zonas palutināt ar attiecīgu krēmu, tad kādas ir tās lietas, kas jāņem vērā šo krēmu izvēloties? Vai galvenais ir sievietes vecums, vai tomēr ādas tips? Atbild Lotte Tisekopfa-Iltnere: „Šos produktus vēlams izvēlēties, izvērtējot ādas vajadzības un problemātiku. Piemēram, izvēloties acu kopšanas līdzekli, jānovērtē, vai problēma ir tumšie loki, tūska, vai krunciņas acu zonā, vai arī visi uzskaitītie. Atbilstoši vajadzībai tad arī jāizvēlas viens vai vairāki produkti. Runājot par specifiskajiem dekoltē/kakla un lūpu krēmiem – visbiežāk šie produkti tiek mērķēti uz vecuma grupu virs 35 gadiem, kad šajā zonās jau manāms ādas tvirtuma zudums. Tādēļ jaunākas sievietes kakla un dekoltē ādas kopšanai var droši izmantos savu ikdienas sejas krēmu. Arī pēc 34 gadiem laba un ādai piemērota sejas krēma uzklāšana šajās zonās ir tikpat efektīva kā specifiska produkta aplicēšana. Tā kā dekoltē, kakla, acu un lūpu zonās āda ir relatīvi plāna, viegli uzsūc aplicētos kosmētikas līdzekļus, turklāt acis un lūpas saskaras ar gļotādu, vienmēr drošāk un pareizāk ir izvēlēties sertificētus dabiskus produktus, kas saturēs aktīvās vielas, bet kuru sastāvā nebūs kaitīgo konservantu, mākslīgo smaržu un citu potenciāli kairinošu, nelabvēlīgu vielu.”

Nereti sievietēm rodas jautājums – vai nepareizi izvēloties acu zonas, mutes zonas, kakla vai dekoltē krēmu ir iespējams nodarīt sev kaitējumu, ja ņem vērā cik āda šajās zonās ir plāna un jūtīga? Lūk arī atbilde: „Iegādājoties un lietojot konkrētus produktus ir būtiski ievērot to instrukciju, aprakstu, kā arī pirms lietošanas izmēģinot produktu uz neliela ādas laukuma – piemēram apakšdelma iekšpuses, lai novērotu, vai nav nevēlamas ādas reakcijas. Tad kaitējums ādai ir maz ticams. Ādai var kaitēt, nepareizi lietojot kosmētikas līdzekļus, kas satur noteiktas vielas, piemēram, retinolu, augļsābes, salicilskābi, enzīmus, abrazīvas vielas, vielas, kas izraisa kairinājumu un alerģiju u.c.”


Lottes Tisenkopfas-Iltneres ieteikumi pareizai īpašo ādas zonu kopšanas līdzekļu lietošanai

Acu, kakla, dekoltē un lūpu ādas kopšanas produktus var uzklāt uz tīras, sausas ādas. Nav būtiski, vai šie produkti tiek lietoti pirms vai pēc sejas krēma uzklāšanas. Svarīgi vienā ādas zonā nelietot 2 krēmus – ja tiek lietots speciāls acu krēms, tas sejas krēmu šajā zonā mēs nelietojam. Lai palīdzētu ādai saglabāt tvirtumu, jebkurš kosmētikas līdzeklis ir jāuzklāj ar pareizām kustībām.
Acu zona. Šīs zonas āda ir plāna un pakļauta lielai kustību slodzei.  Lai neizstaipītu ādu, krēms ap acīm jāklāj šādi:
– Nelielu daudzumu acu krēma uzliek uz zeltneša pirksta spilventiņa. Zeltnesis no visiem pirkstiem ir vismazāk pakļauts ikdienas slodzei, līdz ar to tam ir vismaigākā āda.
– Ar pirksta spilventiņu krēmu uzklāj ar pliķējošām (nevis glaudošām) kustībām. Šādas kustības ieteicamas, lai nestaipītu tik maigo acu zonas ādu.
– Acu krēms jāklāj pa ādas dabiskajām spraiguma līnijām – virzienā no acs ārējā kaktiņa uz iekšējo zem acīm, un virzienā no iekšējā kaktiņa uz ārējo virs acīm.
Kakla un dekoltē zona. Krēms uz kakla zonas jāklāj glaudošām kustībām virzienā no dekoltē uz zodu. Kustības ir augšupejošas, tādējādi spītējot gravitācijai. Savukārt krēms dekoltē zonā jāklāj virzienā no krūšu bedrītes uz pleciem glāstošām kustībām.

Saistītie raksti

Ādas attīrīšanas līdzekļi – solis uz skaistu un veselu sejas ādu

Sejas tonizēšana – neaizstājama sejas ādas kopšanā

Sejas krēms – būtisks ierocis cīņā par skaistu un veselīgu sejas ādu

11 komentārs
  1. Neesmu pirkusi atsevišķi kakla un dekoltē krēmus, smērēju attiecīgās vietas ar sejas kopšanai domāto, bet krūšu krēmu gan man vienreiz uzdāvināja un tas pat “darbojās” 🙂

  2. uj, bet darbojas ari tie kakla krēmi! un bez acu kreema iztikt nevar 100%! par mutes zonas kremiem gan pat isti dzirdejusi nebiju…

  3. Joprojām nesaprotu, kā pareizi jālieto acu krēms, vakarā vai no rīta? Draudzene parasti smērējot uz nakti, jo no rīta grūti uzkrāsot acis, bet es to daru pēc rīta dušas, kopā ar pārējiem smukuma uzdzinējiem. Kā tad ir pareizāk?

  4. Manuprat acu krems jauzklaj no rita, ja vien tas principiali nav nakts krems adai ap acim, jo tur tacu ieksa visadi pietukuma nonemeji un savilceji, tas tacu tiesi tas kas vajadzigs pec pamosanas.

  5. Paga, paga, nevar taču parasto acu ādas krēmu smērēt uz nakti, tas ir tāpat kā dienas sejas krēmu (nedod Dievs vēl ar UV staru filtru) smērēt uz nakti. Šiem līdzekļiem ir atšķirīga iedarbība, vieni “pamodina ādu”, dod tvirtumu, novērš pietūkumu, otrie (nakts acu krēmi) vairāk domāti ādas atjaunināšanai, zilo loku mazināšanai utml. Tā kā no rīta jāsmērē dienas acu krēmi, uz nakti – tos kas domāti vakaram.

  6. Tagad seko logisks jautajums: ka lai atpazist parasto, universalo kremu, no dienas vai nakts acu krema???

  7. Visvienkāršāk saprast vai krēms domāts dienai vai naktij ir izlasot produkta etiķeti vai konsultējoties ar, piemēram, pārdevēju! Savukārt universālie krēmi ir tie, kas domāti gados jaunām sievietēm – vienkārši mitrinoši un atsvaidzinoši! Nereti tie ir ļoti vieglas konsistences želejveida krēmi. Tos var lietot no rīta un vakarā. Ja esi jau tādā vecumā, ka jāsāk domāt par grumbiņām, tad ir ieteicami dienas un nakts krēmi! Dienas krēms noņems pietūkumu un lokus zem acīm, bet nakts krēms atjaunos ādu un rūpēsies par grumbiņu izlīdzīnāšanu, kā arī baros ādu visas nakts garumā!

  8. Komentējot par ādu acu zonā – tā jāmitrina gan no rīta, gan vakarā. Jāizvēlas piemērotākais produkts – vai nu tāds, kas samazina tumšos lokus un tūsku, vai arī tāds, kas cīnās ar novecošanas pazīmēm, un to var lietot tikpat bieži, cik citus sejas krēmus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.