Iespēja jaunajiem uzņēmumiem saņemt līdz Ls 6000 lielus grantus

Rīgas dome un "Swedbank" jaunajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem galvaspilsētā šogad plāno piešķirt līdz 6000 latu lielus grantus.

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) un "Swedbank" vadītājs Latvijā Māris Avotiņš šodien svinīgi parakstīja līgumu par sadarbību programmā "Atspēriens" mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam Rīgā un aicināja uzņēmējus pieteikties konkursam par grantu piešķiršanu.

Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centrs sadarbībā ar "Swedbank" izstrādājis grantu programmu, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību. Pirmajā grantu izsniegšanas gadā plānots atbalstīt aptuveni 25 jaunos uzņēmumus par kopējo summu 120 000 latu.

Vienam uzņēmumam pieejamā granta maksimālais apjoms būs 6000 latu. Kopējo grantu budžetu veidos 60% Rīgas domes finanšu līdzekļi un 40% "Swedbank" līdzdalība.

Lai noskaidrotu atbalstāmos uzņēmumus, tiks izsludināts atklāts konkurss, kurā varēs piedalīties konkursa nolikumam atbilstošas juridiskas un fiziskas personas. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem. Augstāko vietu ieguvušajiem konkursantiem piedāvās slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Programmas gaitā tiks daļēji – 75% procentu apmērā – atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības un jurista-konsultanta pakalpojumu apmaksu, tirdzniecības vietas pielāgošanu, interneta mājaslapas izstrādi un citiem. Programmas laikā piešķirtais atbalsts palīdzēs uzņēmējam izveidot infrastruktūru veiksmīgai komercdarbībai.

Kā viens no programmas kvantitatīvajiem atgriezeniskajiem rādītājiem ir iedzīvotāju ienākumu nodokļa iemaksas kā pilsētas, tā arī valsts budžetā, ko veikuši atbalstītajos uzņēmumos nodarbinātie cilvēki. Uzņēmējdarbības koordinācijas centra veiktie provizoriskie aprēķini norāda, ka pēc piecu gadu darbības atbalstāmā uzņēmumā nodarbināto cilvēku iedzīvotāju ienākumu nodokļa iemaksas pārsniegs izsniegto grantu apjomu.

"Šajā ekonomiskajā situācijā ir ārkārtīgi būtiski ieguldīt naudu attīstībā un veicināt uzņēmējdarbību, kas radītu jaunas darbavietas un veicinātu kopējo pilsētas dzīvotspēju. Turklāt jādara tas ir, nevis radot ilgtermiņa plānus, bet palīdzot uzreiz," norādīja Birks.

Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis uzsvēra, ka grantu programma sniegs iespēju cilvēkiem ar labām idejām nodibināt savu uzņēmumu, kuram bieži vien ir vajadzīgs tikai neliels sākuma kapitāls. "Mēs ceram, ka no šiem mazajiem uzņēmumiem varētu veidoties nākotnē jauni Latvijas uzņēmējdarbības zīmoli," sacīja Labanovskis.

Savukārt Avotiņš pauda gandarījumu par iespēju sadarbībā ar Rīgas domi sniegt atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas kopā veidojot nozīmīgu Latvijas ekonomikas daļu. ""Swedbank" prioritāte vienmēr bijusi atbalsts labu biznesa ideju attīstībai un realizācijai, un ticam, ka šāds atbalsts ir īpaši svarīgs tieši šobrīd," sacīja Avotiņš.

Uzņēmēji aicināti pieteikties "Atspēriena" 1.kārtai līdz šī gada 16.martam. Pieteikumus jāiesniedz Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rīgā, Kungu ielā 7/9, LV-1050. Plašāka informācija par programmu atrodama interneta mājaslapā "www.atsperiens.lv".

Otrajai grantu programmas kārtai varēs pieteikties vasarā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.