Iesakām pasākumus no šīs ceturtdienas līdz nākamajai

Šonedēļ espati.lv tev iesaka vairākus muzikālu baudāmus pasākumus – seksīgā Enrikes Iglesiasa koncertu, kā arī pašmāju mūzikas leģendas – grupas Linga jubilejas koncertu. Šādā pavasarīgā laikā dodies uz pavasara modes skati, ko sarīkojušas Latvijā pazīstamas modes mākslinieces, vai, ja vēlies neordinārāku pasākumu – apmeklē fotoizstādi Vīrietis un kleita. Arī Parex Plazā un Kino Rīgā – vairākas jaunas filmas.

Pasākumi

24. aprīlī: Gary Powell (Libertines / Dirty Pretty Things) DJ set

23:00 klubā Pulkvedim neviens neraksta.. uzstāsies rokgrupu The Libertines un Dirty Pretty Things bundzinieks Gary Powell.
Informācija: http://www.riagency.lv/news/77/20/d,lasi_vairak.html

25. aprīlī: Modes skate Pavasaris, vasara 2009 Prêt-à-Porter

19:00 Rīgas Kongresu namā Modes skate Prêt-à-Porter jeb gatavs valkāšanai. Modes skati organizē radošais nodibinājums Stella Nova, kurā ir apvienojušās vairākas radošas personības – Biruta Magele, Inese Čača, Zanda Krancmane, Barbara Freiberga, Baiba Fogelsone un Zane Fogelsone-Klodāne
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/teater_-_kunst/muu/?concert=48184

25. aprīlī: Underground Party
22:00 klubā Godvil tusiņu leģendas – kluba Underground dzimšanas dienas svinības. Uzstāsies DJ Peter aka Partypapa un DJ Andrew.
Informācija: http://www.godvil.lv/lv/calendar/2009-04/25/244/

30. aprīlī: Latvijas jauno talantu mūzikas konkurss `Bliez pa pirmo’ 2009

20:00 klubā Space dog (Vecpilsētas 19) Bliez pa Pirmo – konkurss Latvijas jaunajiem talantiem mūzikas industrijā. Tajā uzstājas gan solomākslinieki, gan mūzikas grupas vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Neatkarīgi no tā, kuru mūzikas stilu viņi pārstāv, viņi visi sacenšas par balvu fondu 5000 Ls vērtībā, kuru kāds no viņiem iegūs Bliez Pa Pirmo konkursa fināla koncertā 15.augustā.
Informācija: http://www.infostudio.lv/bliezpapirmo.lv/

Koncerti

24. aprīlī: Grupas Linga 20 gadu jubilejas koncerts

20:00 Ķīpslas hallē notiks jautras svinības, kuras organizē Mūzikas Video Kanāls par godu grupas LINGA divdesmitajai dzimšanas dienai. Pasākuma jubilāri uzstāsies ar savām dziesmām, kā arī grupu jubilejā sveiks viņu draugi – Z-Scars un Ivo Fomins. LINGAS fanu klubam izaugusi jau trešā paaudze, tādēļ jubilejas svinēšana paredzēta kā jautra atpūta visām paaudzēm.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muusika/rock_ja_pop/?concert=46328

27. aprīlī: Enrique Iglesias LIVE! Greatest Hits Tour
19:30 Arēnā Rīga koncertu sniegs viens no pasaulē aktuālākajiem un pieprasītākajiem popmūziķiem – slavenais spāņu dziedātājs Enrike Iglesiass (Enrique Iglesias). Mūziķis Latvijā ieradīsies savas Eiropas turnejas Greatest Hits Tour ietvaros un koncertā izpildīs savus slavenākos hitus. (pieejamas pēdējās biļetes 35 LVL vērtībā)
Informācija: http://www.fbi.lv/lv/aktuality/?item=308

Teātris

27. aprīlī: Monoizrāde Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam.
19:00 Mazajā Ģildē  unikāla monoizrāde Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam. Tā stāsta par avīžu pārdevēju, kura kļuva par Latvijas pirmo lēdiju. Par sievieti, kura ar avīzēm, reklāmām, romāniem un modi uzbūvēja sev karaļvalsti Latvijā. Tas ir stāsts par mīlestību un varu, no revolūcijas līdz diktatūrām.
Informācija: http://www.benjamina.lv/

29. aprīlī: Muzikāla izrāde Durvis: Atvērtās un aizvērtās

20:00 Dirty Deal Teatro (Maskavas 12. korpuss 2) izrāde Durvis: atvērtas un aizvērtas,
Izrāde vēstī par 60. gadu kulta dzejnieka un muzikanta Džima Morisona dzīvi un daiļradi un par viņa muzikālo kolektīvu The Doors.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/teater_-_kunst/muu/?show=11152

Kino

No 21. aprīļa Kino Rīga – Trīs mērkaķi
Kinoteātris Rīga no šā gada 21. aprīļa skatītājiem piedāvās turku režisora daudzkārtēja Kannu kinofestivāla laureāta Nuri Bilges Ceilana (Nuri Bilge Ceylan) jaunāko filmu Trīs mērkaķi (Three Monkeys), kas caur kādas ģimenes stāstu runā par sirdsapziņu un atbildību savu tuvāko un arī pasaules priekšā.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/zinas/zina?id=82

No 24. aprīļa: Parex Plaza – Apdzīvotā sala 2 (Обитаемый остров 2)

Fjodora Bondarčuka fantastikas filmas otrā daļa!
2157. gads. Kosmiskais pilots Maksims Kamerers veic piespiedu nosēšanos uz planētas Sarakša. Drīz Maksims sastopas ar tur eksistējošo civilizāciju, kuras attīstības līmenis pielīdzināms tam, kas bija uz Zemes jau sen aizritējušajā XX. gadsimtā. Pēc kodolkara planētā pastāv ekoloģiskā krīze, savukārt sabiedrībai ir milzums sociālo problēmu…
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6481/  

No 24. aprīļa: Parex Plaza – Es mīlu tevi, vecīt (I love you man)
Veiksmīgs nekustamā īpašuma aģents Pīters saderinās ar savu sapņu meiteni. Drīz, sev par sarūgtinājumu un vilšanos viņš atklāj, ka viņam nav neviena tuva drauga, kurš kāzās varētu būt par jaunā pāra vedējtēvu. Lai to labotu, Pīters ķeras vērsim pie ragiem un sāk meklēt vedējtēva lomai piemērotu cilvēku. Viņš iekuļas virknē dīvainu un pat … mulsinošu situāciju pirms satiek pašpārliecināto un lielisko Sidniju Faifu, ar kuru viņš saprotas jau no pirmā brīža. Abi kļūst par nešķiramiem draugiem, kā rezultātā cieš Pītera līgava un drīz vien līgavainis nonāk izvēles priekšā: vai nu izredzētā, vai jauniegūtais „bračka”.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5212/
       

Bērniem

25. aprīlī: Piedzīvojumu festivāls Ceļojums apkārt pasaulei
Arēnas Rīga telpas tiks pārvērstas par iespaidīgu labirintu ar aptuveni 20 lielizmēra atrakcijām, šķēršļu joslām, radošajām darbnīcām, tirgus placi un kinoteātriem, jo Arēnā Rīga notiks piedzīvojumu festivāls visai ģimenei Ceļojums apkārt pasaulei. Pasākuma laikā ikviens mazais ceļotājs, izmantojot īpašu karti, varēs apceļot Ameriku, Āfriku, Eiropu, Āziju, Austrāliju, un saņemt Pasaules apceļotāja pasi. Pārvērstā Arēna tiks iekārtota tā, lai iepazīstoties ar katras pasaules daļas interesantākajām vietām, tradīcijām un rituāliem, mazais ceļotājs ne tikai aktīvi atpūstos, bet arī pats darbotos radošajās darbnīcās, piedalītos dažādās aktivitātes, kā arī apgūtu sev nezināmo.
Informācija: http://www.festivals.lv/festivals/

26. aprīlī: Leļļu teātra izrāde – Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta
11:00 Latvijas Leļļu teātrī.  Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā Stokholmā vai varbūt tepat Rīgā dzīvo pavisam parasts zēns Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parast zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi….ar viņu pavadīt laiku ir tik jauki!
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=68

Izstāde

25. aprīlis – 15. maijs: laikmetīgās mākslas izstāde Aukstā māksla
Galerijā Alma (Rūpniecības ielā 1, Rīgā) būs eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde Aukstā māksla. Skatītājiem tā būs iespēja ieraudzīt jaunus vai līdz šim Latvijā vēl neeksponētus latviešu autoru darbus konceptuālā skatījumā.
Izstādes kuratore Anda Boluža ekspozīcijā ietvērusi Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sēriju Dubultportreti, kas tapusi 1990. gados, Barbaras Gailes gleznas un divus speciāli izstādei radītus mākslas darbus – Kriša Salmaņa animāciju un Mārtiņa Ratnika video.
Informācija: http://www.galerija-alma.lv/

25. aprīlis – 22. maijs: Kriša Salmaņa personālizstāde Pazudušie
Rīgas pilsētas izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa Krišs Salmanis aicina skatītāju spēlēt intelektuālas un pašironiskas spēles. Nereti tie ir asprātīgi komentāri par apkārtesošo un mūsu pašu uztveri. Izstāde Pazudušie ir par neierastā ieraudzīšanu ierastajā. Pazudušie mūs ieved šķietami harmoniskā Latvijas lauku vasaras ainavā, tomēr kaut kur ir paslēptas lamatas – jāpaiet garākam laika sprīdim, lai ievērotu kādas izmaiņas kustīgajos attēlos.
Informācija: http://easyget.lv/kultura/read/12131/

27. aprīlis – 5. jūnijs: fotoizstāde Vīrietis un kleita
Rīgas pilsētas izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa no 27. aprīļa līdz 5. jūnijam būs aplūkojama četru jaunu mākslinieču Māras Žeikares, Violas Karules, Aigas Ozoliņas un Aritas Varžinskas fotoizstāde Vīrietis un kleita, kas notiek lielajā zālē paralēli Zviedrijas institūta rīkotajai izstādei Eco Chic.
Projekta kodolu veido kopš 2008. gada februāra organizētu fotosesiju rezultāts – tās tika rīkotas ar kopumā 15 dažādiem, drosmīgiem vīriešiem, ietērptiem sievišķīgākajā no sieviešu apģērbiem – kleitā. Lielformāta fotogrāfijas Rīgas izstāžu apmeklētājus iepazīstinās ar citādo skatījumu uz sabiedrību, vēlēšanos pievērst uzmanību dzimumlomu stereotipiem par sievišķīgo vīriešos un vīrišķīgo sievietēs ar citiem paņēmieniem – emocionāliem, estētiskiem un psiholoģiskiem, atgādinot, ka tas ir sievietes skatījums uz vīrieti, atbrīvojot to gan no sabiedrībā pieņemtām ģērbšanās etiķetēm, gan no tām līdzi nākošiem aizspriedumiem.
Informācija: http://e-art.lv/jaunumi/2009/04/fotoizstade-virietis-un-kleita/

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.