Iesakām izklaides pasākumus no 26. februāra līdz 4. martam

Šonedēļ espati.lv tev iesaka vairākus muzikālus pasākumus – Kubas festivālu, Eirodziesmas nacionālo atlasi u.c. Kā arī aicinām apmeklēt divas savdabīgas fotoizstādes Latvijas fotogrāfijas muzejā. Un, ja esi teātra mīļotāja, nelaida garām Nacionālā teātra jaunākās izrādes Mirušās dvēseles pirmizrādi – vēl ir pieejams biļetes.

Citi

2.martā: Rīgas kongresu namā – Kubas festivāls Kings of Salsa
Vai gribat aizmirst pelēko ikdienu, attapties citā, spilgtā realitātē, metoties vētrainā karību ritmu virpulī? Vai vēlaties kļūt par neparastas, aizraujošas nakts dalībnieku un iemācīties dejot salsu? Lai tas paliktu prātā ilgi – ar jums būs vislabākie un viserotiskākie dejotāji, dziedātāji un mūziķi no Kubas! Nepalaidiet garām savu iespēju: jums jāatnāk!
Jūs vēl nezināt, kas tā tāda – salsa?!… Kailija Minoga jau sen kļuvusi par uzticīgu šā brīnišķīgā žanra piekritēju, slaveni kritiķi sajūsminās par mūziķu profesionalitāti, dejotāju dedzīgo virtuozitāti un trako enerģiju. Šā šova tērpi nevienu neatstās vienaldzīgu! 
Inscenētājs, horeogrāfs un vokālists Roklans Gonsaless Čavess nesen laidis pasaulē jaunu stilīgu un krāšņu izrādi „Kings of Salsa”, kas jau iekarojusi publiku Eiropas labākajās koncertzālēs. Dzīvā, iekvēlinošā mūzika, virtuozi dejotāji un dejotājas – īsta karību jautrība, Kubas karnevāls – lūk, kas gaida mūs 2010. gada 2. martā Kongresu namā! 
Jums ir satriecoša iespēja ne tikai ieraudzīt to visu, bet arī kļūt par īstas, dzīvi apliecinošas salsas fanu! „Kings of Salsa” – tas ir aizraujošu karstu ritmu, skaistuma, jaunības un mūzikas karuselis. 
Baletmākslinieki ir īstas zvaigznes, kam ir pieredze darbā ar tādiem izciliem mūsdienu meistariem kā Ana Laguna, Matss Eks, Kristija Domingesa, Ketija Merstona, Rosario Kardenass.
Šova neatņemama sastāvdaļa ir orķestris – tie ir tieši tie paši muzikanti, ar kuriem jutās pagodināti spēlēt Eliadess Očoa un citas „Buena Vista Social Club” zvaigznes!
Steidziet ieraudzīt Salsas Karaļus Rīgā!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=59386
 

Koncerti

27. februārī: Nacionālās atlases dziesmu konkurss Eirodziesma 2010
Sestdien, 27. februārī, uz Ventspils teātra nama „Jūras vārti” skatuves kāps „Eirodziesmas 2010” finālisti.
Fināla koncertā savu klātbūtni apstiprinājis iepriekšējā gada „Eirodziesmas 2010” uzvarētājs Intars Busulis ar savu muzikālo komandu Kārļa Lāča vadībā, skanīgais meiteņu trio „Lady Sweet”, bet ar pirmatskaņojuma koncerta apmeklētājus priecēs ventspilnieks Roberts Pētersons. Gaidāmi arī vairāki pārsteigumi.
Sekojot nacionālās atlases fināla norises tradīcijai, starptautisku elpu šim vakaram piešķirs citu Eirovīzijas dalībvalstu nacionālo atlašu uzvarētāju piedalīšanās. Skaidri zināms, ka uz „Jūras vārtu” skatuves kāps Šveices pārstāvis Mihaels fon der Heide (Michael von der Heide) ar savu dziesmu „Zelta lietus ”. Jaunā dziedātāja kontā jau šobrīd ir 9 albumi, viņš strādā kopā ar vadošajiem vācu mūzikas producentiem un dziesmu autoriem – piemēram, Aneti Humpi, Martin Zuteru, Uti Lemperi un Nīnu Hāgenu. Šobrīd viesu saraksts tiek papildināts.
Ar videostarpniecību LTV skatītājiem būs iespējams iepazīt arī šīgada starptautiskā konkursa repertuāra un izpildījuma tendences, noskatoties citu valstu dalībnieku dziesmu video klipus.
Informācija: http://www.eirovizija.lv

28. februārī: Mazajā Ģildē – Mūzikas sveču gaismā. Grammy balvas ieguvējs Maikls Čanss pirmoreiz Rīgā
Duets no slavenā ansambļa «Musica Petropolitana» (Sanktpēterburga) – Irina Šnejerova (klavesins) un Dmitrijs Sokolovs (čells-pikolo) draudzīgā sadarbībā ar izcilo britu dziedoni, Grammy balvas ieguvēju kontrtenoru Maiklu Čānsu (Michael Chance) 28. februārī Mazajā ģildē piedāvās izmeklētu, neparasti krāšņu programmu ar nosaukumu «Mūzika sveču gaismā».
Romantiskā pustumsā uz grezno vitrāžu fona zem vēsturiskajām velvēm izskanēs J.S.Baha, H.Pērsela, K.Monteverdi, G.F.Hendeļa, A.Vivaldi sacerējumi. Koncerts ir daļa no Eiropas tūres, kas veltīta Sanktpēterburgas ansambļa divdesmitgadei. Savas pastāvēšanas laikā tas izpelnījies ne vien milzums godalgu, bet arī kritiķu un publikas sajūsmu prestižākajos festivālos, ierakstījis spožas programmas Eiropas un ASV lielākajās skaņu kompānijās (OPUS 111, Erasmus, Triarios), radiostacijās BBC, Radio France, Radio Sweden, WDR, NDR. Par krievu mūziķu partneriem un draugiem kļuvušas tādas pasaules mēroga zvaigznes kā Maikls Čānss (Michael Chance), Gustavs Leonhards (G.Leonhardt), orķestris «Il Giardino Armonico», Emma Kirkbija (Emma Kirkby), Olga Pasinčika (O.Pasichnyk) un citi. Ziemas pēdējā dienā neaizmirstami siltu vakaru-ceļojumu galma mūzikas valstībā jums dāvās īsti virtuozi, burvīgi mūziķi no Temzas un Ņevas krastiem.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=60872

Izrādes
 

28. februārī: Dailes teātrī – Teroriste
15:00 Dailes teātra kamerzālē būs skatāma izrāde – Teroriste
Veiksmīgs producents mēģina pārliecināt slavenu aktrisi viņa iecerētajā filmā spēlēt anglieti, kura iemīlējusies apvienības „Al-Kāida” teroristā. Filmai ir jākļūst par blokbāsteru, un producenta fantāzijas lidojumam un iedvesmai nav robežu. Viņš faktiski nospēlē visu filmu – no sākuma līdz beigām.
Jaunās britu drāmas klasiķis Marks Reivenhils lugu-monologu (oriģinālnosaukums – "Product") šoreiz sarakstījis sev pašam un nospēlējis pirmizrādes Londonā, Edinburgā un Maskavā. Viņš pats ir gana pieredzējis dramaturģijas terorists. Arī viņa luga „Teroriste” ir bumba ar laika degli – it kā nopietni ievadītais sižets ar katru pavērsienu kļūst arvien neticamāks, palielinoties autora indīgi izsmējīgajai ironijai par Holivudas sapņu fabriku, kur cilvēka sāpes, ciešanas un mīlestība ir tikai šovbiznesa produkts, kuru nepieciešams pareizi iepakot.
Lomās: Ģirts Ķesteris un Sarmīte Rubule
Režisors –  Dž.Dž.Džilindžers
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Kudiņš
Informācija: http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&136&view=view-show&show_id=1000081

4. martā: Nacionālajā teātrī – Mirušās dvēseles    
19:00 Nacionālā teātra Lielajā zālē būs skatāma izrādes „Mirušās dvēseles” pirmizrāde.
Šīs desmitgades spožākais krievu kino un teātra režisors Kirils
Serebreņņikovs piekritis uzaicinājumam iestudēt izrādi Nacionālajā teātrī,
viesrežijai izvēloties vienu no krievu klasikas stūrakmeņiem Gogoļa darbu
“Mirušās dvēseles”. Spilgtais satīriskais romāns par Čičikova braucienu pēc
mirušām dvēselēm, savā ceļojumā iepazīstoties ar visneticamākiem krievu
muižnieku tipāžiem, ir darbs, kurā režisors vēlas saglabāt Gogolim tik
raksturīgo aizkustinošo mīlestību uz cilvēku, tā rakstura īpatnībām un
vājībām. Izrāde ir aicinājums paskatīties uz notiekošo un sevi ar labsirdīgu
ironiju.
Režisors, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks Kirils Serebreņņikovs /Kirill Serebrennikov
Komponists – Aleksandrs Manockovs
Gaismu mākslinieks – Igors Kapustins
Režisora asistente – Ināra Slucka
Kostīmu mākslinieka asistente – Valentīna Romonavska
Lomās:
Čičikovs – Kaspars Zvīgulis
Nozdrevs, zirgs – Artuss Kaimiņš
Karobočka, suns – Juris Lisners
Pļuškins, suns – Ivars Puga
Maņilovs, suns, zirgs – Gundars Grasbergs
Sobakevičs, suns –  Normunds Laizāns
Maņilova sieva, Karobočka, znots, zirgs, suns – Mārtiņš Brūveris
Sobakeviča sieva, Karobočka, suns, Maņilova dēls, dzērājs – Arturs Krūzkops
Maņilova dēls, Karobočka, dzērājs, suns – Jānis Vimba
Seļofans, Karobočka, Guvernants, suns – Ģirts Liuziniks
Informācija: http://www.teatris.lv/?sw=4&lang=lv&id=97 

Kino

No 26. februāra: Parex Plaza – Koncerts (Le Concert)
Pirms 30 gadiem Krievijas Lielā orķestra diriģents Andrejs Semjonovičs Fiļipovs tika atlaists, jo orķestrī bija iesaistījis ebreju mūziķus. Tagad, strādādams tajā pat koncertnamā kā apkopējs, viņš nejauši uzzina, ka Lielais orķestris tiek aicināts uzstāties Parīzē. Viņš nolemj sameklēt sava bijušā orķestra muzikantus un doties uz Franciju tagadējā Lielā orķestra vietā.
Mūziķiem, pārvarot grūtības un neparedzētus starpgadījumus ceļā uz Parīzi un svešajā pilsētā, pienāk koncerta diena. Vai tā būs diriģenta un viņa orķestra izgāšanās vai triumfs?
Lomās: Aleksei Guskov, Melanie Laurent, Dmitri Nazarov, Valeriy Barinov, François Berléand, Miou-Miou, Lionel Abelanski
Režisors: Radu Mihaileanu
Scenārijs: Radu Mihaileanu, Matthew Robbins
Producents: Alain Attal
Filma franču un krievu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija:  http://www.forumcinemas.lv/movie/6601/

No 26. februāra: Parex Plaza – Pērsijs Džeksons un Olimpieši: Zibens nolaupītājs (Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief)
Ir 21.gadsimts, bet dievi no Olimpa kalna un dažādi monstri ir izkļuvuši no vidusskolnieka Pērsija Džeksona mitoloģijas tekstiem un ienākuši viņa dzīvē. Izrādās, ka ir nolaupīta Zeva zibens bulta un Pērsijs ir pirmais, kas tiek turēts aizdomās. Pērsijs uzzina, ka ir grieķu dieva Poseidona dēls, līdz ar to viņa dzīve vairs nekad nebūs tik vienkārša kā līdz šim.
Lomās: Logan Lerman, Brandon T. Jackson, Alexandra Daddario,Sean Bean, Pierce Brosnan, Steve Coogan, Rosario Dawson,Catherine Keener, Kevin McKidd, Joe Pantoliano, Uma Thurman, Ray Winstone
Režisors: Chris Columbus
Producents: Michael Barnathan
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5191/

No 26. februāra: Parex Plaza – Slēgtā sala (Shutter Island)
1954. gads. Tiesu izpildītājs Tedijs Daniels (Leonardo di Kaprio) dodas uz cietumu garīgi slimiem noziedzniekiem attālā Šatera salā, lai izmeklētu pacientes-slepkavas pazušanu. Izmeklēšana norisinās veiksmīgi līdz brīdim, kad Tedijs atrod pieradījumus, ka cietuma speciālisti ārstē savus pacientus ar nelikumīgām metodēm. Drīz stipra vētra atgriež salu no civilizācijas, un Tedijs kopā ar pārinieku kļūst par noslēpumainās salas gūstekņiem. Notikumi strauji attīstās, un drīz vien Tedijs sāk šaubīties visā – gan savā atmiņā, gan savā pāriniekā, gan par to, kas notiek viņa prātā…
Oscar balvas ieguvēja, režisora Mārtina Skorsēzes asa sižeta trilleris „Slēgtā sala” ar Leonardo di Kaprio galvenajā lomā.
Lomās: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Emily Mortimer, Michelle Williams, Max von Sydow, Jackie Earle Haley
Režisors: Martin Scorsese
Scenārijs: Laeta Kalogridis
Producents: Brad Fischer, Mike Medavoy, Arnold Messer, Martin Scorsese
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/5225/

Bērniem

28. februārī: Latvijas Leļļu teātrī –  Runcis zābakos
14:00 Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde Runcis zābakos.
Pasakā – kā jau pasakā – uzvar labais un mūžīgās vērtības – mīlestība un draudzība. Pats Runcis zābakos ir atraktīvs, īstens Žaka draugs un savērpj pasaku aizraujošos notikumos, pierādot, ka ne jau naudā un bagātībā slēpjas laime. Režisora iecere ir parādīt pasauli tās daudzveidībā, krasi nenodalot labo un ļauno. Viņš aicina katrā cilvēkā saskatīt labo un vērtīgo, saprast un būt atsaucīgiem vienam pret otru.
Režisors Māris Koristins
Leļļu un dekorāciju māksliniece Anita Znutiņa-Šēve
Komponists Valdis Zilveris
Lomās:
  Dana Lāce
  Audra Šidlauska
  Silvija Bitere
  Jānis Kirmuška
  Edgars Lipors
  Pēteris Šogolovs
Informācija:  http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=64

Izstādes

Līdz 8. martam: Latvijas Fotogrāfijas muzejā – divas izstādes. Inese Kalniņa „Brīvās robežas. Vīriešu akti” un  Jeļena Glazova „Sievietes identifikācija”
Laikā starp Valentīndienu un Sieviešu dienu Latvijas fotogrāfijas muzejā apskatāmas divas izstādes, kuru centrā ir vīrietis un sieviete. Izstāde tika atklāta 12. februārī. 
Ineses Kalniņas izstāde „Brīvās robežas. VĪRIEŠU akti”
Kails vīrietis fotogrāfijā varētu šķist mulsinošs un autores izvēle pievērst uzmanību vīriešu, ne sieviešu aktiem – izaicinoša un aušīga. Tomēr fotogrāfiju centrā nav kailums, bet modeļa personība, ko Inese Kalniņa notvērusi un atklājusi, rodot līdzsvaru cilvēka un to aptverošās vides attēlojumā. Skatoties fotogrāfijas un vērojot vīriešu torsus brīvā dabā starp kokiem, neapdzīvotu ēku mūriem vai trepju telpā, grūti apjaust gan modeļu, gan pašas fotogrāfes iespējamo biklumu un stīvumu attēla tapšanas brīdī. To vietā manāma atbrīvotība un dabiskums, ko nenomāc pat kompozīciju pārdomātais, ne nejaušībai atvēlētais risinājums.
Jeļenas Glazovas izstāde „SIEVIETES identifikācija”
Izstādē ietvertas fotogrāfijas no sērijas „Sievietes identifikācija”, ko autore veido vairāku gadu garumā, ik pa laikam fotografējot pāris sievietes. Dienas un mēneši iet, taču fotografēšanas princips paliek nemainīgs – modeles, nostatītas pret foto kameru, tiek dokumentētas ikdienišķos apstākļos. Izstādē apmeklētāji tiek aicināti ne gluži meklēt atšķirības, ko ievieš laiks, bet apzināt savu cilvēcisko dabu, objektīvu informāciju tverot subjektīvi. Attēliem ir pievienoti komentāri, kas dažkārt mēdz mainīt fotogrāfijas vērotāja skatu uz sievieti, atklājot stereotipu un aizspriedumu ietekmi. Autores koncepcija, iespējams, raisīs vēl citu diskusiju – ne tikai „sieviete un sieva, meita, māte”, bet arī „mūsdienu fotogrāfija”.
Informācija: šeit.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.