Ienes mājās PAVASARI jeb puķes un garšaugi uz PALODZES

Kaut ārā saule laiku pa laikam jau parāda savu spožo vaigu, vēl ir pavēss un dzeltenie un sārtie puķu klājumi, kā arī zaļumi vēl kavējas. Kā pasteidzināt tik ļoti gaidītā laika atnākšanu? Aicini pati pavasara vēstnešus savās mājās!

Dīgst zāle, smaržo puķes
Ņem groziņu, to izklāj ar plēvi tā, lai tās malas pārlocītos pāri groziņa malām. Apakšā drenāžai ieber rupja keramzīta slānīti, uz tā uzber auglīgu substrātu. Plēves malas uzmanīgi apgriez. Vispirms grozā iestādi prīmulas un hiacinšu sīpolus (puķu veikalos gan prīmulas, gan hiacintes nopērkamas podiņos pa vienai vai pa trim – tos izņem un pārstādi grozā!). Ziedošās puķes grozā stādi tikpat dziļi, cik tās bijušas podā. Kad prīmulas un hiacintes iestādītas, groziņā iesēj zālīti. Droši vari ņemt tā saucamo kaķu zāli, tās ir auzas: izdīgušie asni būs sulīgi zaļi, drukni un spēcīgi. Vari sēt arī zālienam domātās seklas, tikai tad zālīte būs smalkāka. Iesētās sēklas pārkaisi ar plānu augsnes kārtiņu, ar plaukstu to pieblīvē un viegli apsmidzini ar pulverizatoru. Sējumu katru dienu mitrini, lai tas neiekalstu un vienmērīgi sadīgtu.

Vitamīnu fabrika – pa rokai
Pārskati savus trauku krājumus – varbūt kādā bieži nelietotā zupas terīnē, no iekšpuses to izklājot ar plēvi, vari iestādīt sīpolus svaigu lociņu ieguvei, bet pa vidu iesēt kressalātus? Sēšanas gaita tāda pati – kad sēkliņas izsētas, pārkaisti tās ar plānu augsnes kārtiņu, ar plaukstu viegli pieblīvē, tad ar pulverizatoru samitrini.

Liec ziedēt savām krūzēm
Veikalos nopērkami ziedoši muskaru, narcišu un citu agri ziedošu sīpolpuķu podiņi. Izvēlies tiem atbilstošas krūzītes! Uzziedējušos sīpoliņus no podiņa necel ārā, ievieto krūzēs ar visu podu. Ja krūze par dziļu vai platu, tās apakšā paber akmentiņus vai ievieto otrādi apgrieztu mazu trauciņu. Spraugas starp krūzes un poda malām vari aizbērt ar akmentiņiem, aizpildīt ar sūnām vai nopolsterēt ar kādu citu dekoratīvu materiālu.

Hortenziju iesēdini spainī!

Krāšņi sakuplojušo hortenziju podu vienkārši iesēdini piemērotā spainī! Lai auga saknes visu laiku nemirktu ūdenī, spaiņa apakšā ieber akmentiņu kārtu, uz tiem liec hortenziju podu. Lai hortenzija saglabātu savu zilganīgo ziedu krāsu, mēslo to ar speciālu mēslojumu, kas paredzēts skābās augsnēs augošiem augiem. Ja augsnes reakcija no krāna ūdens kļūst mazāk skāba, hortenzijas ziedu krāsa no zilas pamazām pārtaps rozā krāsā.
Neaizmirsti pēc noziedēšanas augu pārstādīt lielākā podā.

Plaucē zarus!
Glītas, oriģinālas formas pudeles, krūkas vai vāzes noder plaukstošiem zariem. Lai pašai interesantāk, trauku vari aplīmēt vai apgleznot, tā rodot vienojošu kompozicionālu elementu kopējam interjeram.

Plaucēšanai noder visdažādākie zari. Visiem mīļi ir pirmie pavasara vēstneši – pūpoli, taču tikpat veiksmīgi vāzēs vari likt bērzu, kastaņu vai papeļu zarus. Ziedos raisās ķiršu,  ābeļu, saldo mandeļu vai ievu zari. Atceries – ātrāk saplauks tie zari, kas arī dabā uzplaukst pirmie!

7 komentāru
  1. Mums, piemājas dārzā, skābenes jau izlīdušas, sestdien vārīsim pirmo skābeņu zupu!!!

  2. No bērnības atmiņā palikuši plaucētie bērza zari māla vāzē, ehhh, tik mīļi.

  3. Ir doma uz palodzes podā sasēt garšaugus, bet kādu zemi pirkt, vai tur der jebkāda, vai tajā, kas maisos nav kaut kas baigi ar ķimikālijām saliets, pēc tam pumpas metīsies pēc tādu lociņu un bazilika uzēšanas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.