Iemāci bērnam nelamāties

Visiem ir zināms salīdzinājums, ka bērni ir kā sūklīši, kas uzsūc visu redzēto un dzirdēto ap sevi. Diemžēl arī sliktos un ļoti sliktos vārdiņus. Sākumā tas var pat šķist uzjautrinoši, sak, vai tad dēļ vienas rupjības uzreiz ir jāaizrāda? Tomēr, ja pēc kāda laika šādu vārdu bērna leksikā kļūst vairāk, ir jārīkojas. Minēsim pašus vienkāršākos.

Kontrolē mediju ietekmi
Daudziem vecākiem ir pat grūti aptvert, cik daudz lamuvārdu un žargona mazais sešgadnieks uztver ikdienā no medijiem. Izvērtē, kādas TV pārraides, interneta lapas vai radio programmas tavs mazais skatās un klausās. Ierobežo pieaugušajiem domāto pārraižu skatīšanos mazā klātbūtnē.

Nelamājies mājās
Vienojieties ģimenē, ka mājās neviens nelamājas. Atceries, likums visiem ir viens. Ja gadījumā tev pasprūk kāds nepieklājīgais vārdiņš – atvainojies bērnam par savu kļūdu. Brīdini par šiem noteikumiem arī viesus un radiniekus.

Palīdzi atrast bērnam labākus vārdus
Pamāci mazo, ka sliktos vārdus var aizstāt ar dažādiem pieklājīgiem vārdiem. Paņem vārdnīcu un kopā atrodiet jaunus vārdus. Tā būs aizraujoša rotaļa tavam mazajam, turklāt tā bagātinās viņa vārdu krājumu.

Kontrolē savas emocijas

Gadījumā ja mazais tomēr lieto kādus lamuvārdus, risini šo problēmu mierīgi. Nepārspīlē ar savām emocijām, jo tas var izraisīt pretēju efektu, un bērns var sākt izmantot lamuvārdus, lai, piemēram, pievērstu tavu uzmanību.

4 komentāru
  1. Ha! nelamājies mājās. No legendārā bļ…nekur nevar aizmukt un reiz manīju, ka mans sešgadnieks pasaka ko līdzīgu, bet vairāk jau tāpēc, lai es dzirdētu un redzētu manu reakciju. Bet vispār labie vārdiņi nāk no bērnu dārza, piemēram, PIDRASA. Skaidrs, no kura vārda cēlies, bet nozīmi tāpat nesaprot, tikai ķiķina.

  2. Piekrītu orinoko, bieži sīkie vienkārši ir ekstāzē par senču pārgriezto ģīmi, kad viņi izsper kaut ko, par kā nozīmi viņiem nav ne jausmas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.