Helovīns 2020 arī jūsu mājās: kā to padarīt aizraujošu ikvienam

Šis pusgads daudziem no mums licis mainīt savus plānus attiecībā uz svētkiem, kā arī atrast daudz radošāku pieeju dažādu dzīves notikumu svinēšanai. Domājams, ka arī oktobrī gaidāmie Helovīna svētki būs jāaizvada stingrākā karantīnā nekā pērn, atsakoties no publisku pasākumu apmeklēšanas un lielas pulcēšanās. 

2020. gada Helovīns pats par sevi jau ir samērā spokains un jokains. Helovīna nakts iekrīt pilnmēnesī, sestdienā, un naktī, kad visā Latvijā pulksteņus griež par vienu stundu atpakaļ. Vai nav aizraujoši un mistiski vienlaicīgi? Varbūt tas ir īstais laiks, kad doties ar ģimeni naksnīgā pastaigā pa mežu, noskatīties trilleri Akropole Kino vai sarīkot stāstu vakaru sveču gaismā. Iedrošiniet sevi uz drosmīgām un asins stindzinošām aktivitātēm (arī covid-19 drošām!), ienesot savā dzīvē veselīgu prieku, smieklus un pozitīvu enerģiju.

Māja pārtop par…

Pievērsiet šogad vairāk uzmanības savai privātajai telpai – vai tas būtu birojs, māja, mašīna vai dzīvokļa balkons. Pārsteidziet kaimiņus ar negaidīti jancīgu logu dekoru, papildinot to ar mirgojošām gaismiņām vai ķīnas gaismas lukturiem. Privātmāju pagalmos izgrebtie ķirbji liks atskatīties ne tikai garāmgājējiem, bet arī jums pašiem, atgriežoties mājās tumsas aizsegā… Bez jokiem! Paturiet dekorācijas ilgāk nekā parasti, pašu un bērnu priekam.

Kino vakars

Kino Akropole un Citadele kino Helovīna priekšvakarā pirmizādi piedzīvos divas aizraujošas šausmu filmas,  papildinot kino repertuāru. Pasteidzieties izmantot izdevību baudīt šausmas uz lielā ekrāna, ja nu tomēr būs gaidāmi stingrāki ierobežojumi. Tiem, kas netiek uz Apollo kino Akropole vai citu kinoteātri, vērts ieskatīties režisora Tima Bērtona filmu lādē, kurā ir tādas klasiskas asa sižeta filmas kā “Jātnieks bez galvas”, “Edvards Šķērrocis”, “Bītldžūss” – tās var baudīt arī jaunāki ģimenes locekļi. Savukārt 21. gadsimta režisors Džeimss Vans piedāvā skatītājam asins stindzinošās filmas “Zāģis”, “Ļaunuma izsaukšana”, “Astrāls”, “Annabella”, un japāņu šausmu žanra meistars Kijoši Kurosava liek skatītājiem baidīties pat pie ieslēgtas gaismas – iepazīstieties ar filmu “Pulss”. Starp citu, Apollo IMAX kinozāle ir vienīgā šāda tipa Latvijā, kas piedāvā nepārspējamu skaņas baudījumu.

Kostīmu dilemma

Visticamāk, ka populārākā kostīma balvu šogad iegūs medmāsas vai ārsta tēls, kā arī viss ar medicīnu un covid saistītais. Jums ir mīļākais seriāls vai filma? Kāpēc gan neatdarināt kādu no mīļākajiem varoņiem! Popkultūra ir triumfējusi TikTok vietnē, radot daudzas ekskluzīvas tendences un slavenus blogerus, kuru tēlus izmantot kostīmu radīšanā. Nav laika kostīmam? Izvēlieties uz īsu mirkli jautras, krāsainas sejas aizsargmaskas vai radiet tās paši, tā  atspoguļojot jūsu noskaņojumu un dalību svētkos. 

Viss par un ap ķirbi

Helovīnos ķirbis nav domāts tikai izgrebšanai un pīrāgu cepšanai. Cik daudz ķirbja pagatavošanas receptes jums ir zināmas un izmēģinātas? Vai esat kādreiz izmēģinājuši arī ķirbja dzērienus? Pievienojiet ķirbja biezeni vai sulu saviem mīļākajiem kokteiļiem, radiet veselīgus smūtijus vai karstos grokus. Ķirbja dzērienus īpašus padara tādas garšvielas kā ingvers, muskatrieksts, anīss un krustnagliņas. 

Interesanti: zinājāt, ka tradicionāli Amerikā kopš 20. gs. vidus Helovīnos galdā pasniedz arī ābolu sidru?

Kas? Kur? Kad?

Spokainas mājas apmeklējums neatstās nevienu vienaldzīgu. Piedāvājiet ģimenei izbaudīt nakšņošanu Karostas cietumā vai vecā muižā, vai pastaigu pa mīklaino Pokaiņu mežu. Nav pietiekoši baisi? Izmēģiniet, cik lielā mērā spējat savaldīt bailes un rīkoties stresa situācijā, izkļūstot no kādas baiļu jeb kvesta istabas. 

Ieskatieties: 

– 31. oktobrī Tomē, Ķeguma novadā, notiks Dižo ogu parāde un Helovīnu nakts skrējiens. 

– 31. oktobrī Esena dārzos no plkst. 11:00 notiks Latvijas Samariešu apvienības organizētā labdarības bērnu Helovīna ballīte.

Svētki kustībā

Kas var būt interesantāks, kā kopīga laika pavadīšana ārā, svaigā gaisā? Ja esat velo fans, izmantojiet iespēju iznomāt velopiekabi. Kopā ar bērniem izrotājiet ne tikai savus braucamos, bet sagādājiet arī īpašos kostīmus! Turklāt, kopā varēsiet ieraudzīt un izpētīt, kā citi jūsu pilsētā ir sagatavojušies šiem svētkiem, ieturot nepieciešamo distanci. Atcerieties izmantot atstarotājus, atrodoties ārā uz ielas vai braucot ārpus apdzīvotām vietām. 

Interesanti: visā Latvijā joprojām var atrast strādājošus kempingus un atpūtas vietas, kur noīrēt viesu namiņu vai kempinga vietu. Piemēram, Abragciema kempings pašā jūras krastā uzņem viesus apsildāmās mājiņās līdz pat 31. oktobrim.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.