Grūtnieču vingrošana – 5 veidi, kas palīdzēs ĀTRĀK atgūt FORMU arī pēcāk

Grūtniecību varam raksturot kā trauslu, neaprakstāmi skaistu un ar pārmaiņām bagātu laiku. Protams, izmaiņas skar arī ķermeni – kas sievietēs nereti izraisa bažas par to, cik ļoti tas ietekmēs izskatu pēc dzemdībām. Taču ir kāds mazs noslēpums – tas, cik ātri un kvalitatīvi atgūsi formu pēc dzemdībām, ir atkarīgs arī no tā, cik atbilstoši būsi rūpējusies par savu fizisko sagatavotību grūtniecības laikā.

KĀPĒC VINGROT, UN – KĀ SĀKT?
Par efektīvām fiziskajām aktivitātēm, kuras palīdzēs ne tikai sagatavoties dzemdībām, bet arī noturēt ķermeni tonusā pēc tam, mūs konsultēs un informēs Agnese Anševica, sporta kluba ”Veselības Fabrika” grupu nodarbību un personāltrenere. Būtiski gan piebilst, ka pirms fizisku aktivitāšu uzsākšanas grūtniecei noteikti jākonsultējas ar ārstu. Kad dota zaļā gaisma, jātiekas ar privāto treneri un jāvienojas par specializētām grūtnieču nodarbībām (izstrādājot individuālu aktivitāšu programmu – atbilstošu konkrētajam veselības stāvoklim). Turklāt sievietēm, kuras nekad nav nodarbojušās ar fiziskām aktivitātēm, labāk vingrot trenera uzraudzībā.

5 LABĀKĀS SPORTA NODARBĪBAS GRŪTNIECĒM
Izturības trenēšana
. Šie treniņi ir būtiski nepieciešami, jo uzlabo asins un gaisa apgādi organismā, trenē izturību un dedzina liekās kalorijas, kā arī uzlabo vispārējo pašsajūtu. Izturību trenē tā saucamie cikliskie sporta veidi – peldēšana, soļošana, nūjošana, riteņbraukšana u. c. Divas līdz trīs reizes nedēļā pa 30 – 45 minūtēm pilnīgi pietiks. Slodzes laikā noteikti jākontrolē pulss, tam jābūt 50 – 60% no maksimālā sirds ritma. To aprēķina šādi: 220 mīnus vecums, un no iegūtā rezultāta izrēķina nepieciešamos procentus. Ieteikums – no skriešanas grūtniecības laikā labāk izvairīties.

Specializētās grūtnieču nodarbības. Piemēram, joga, pilates u.c. ir ideāli piemērotas visām – gan tām, kas tikai uzsāk fiziskās aktivitātes, gan jau pieredzējušām vingrotājām. Nodarbības ir speciāli izstrādātas, ņemot vērā grūtniecības fizioloģiskās izmaiņas. Tās nodrošina nepieciešamo fizisko slodzi, turklāt tajās tiek praktizēti arī speciāli elpošanas un atslābināšanās vingrinājumi, kas sagatavo organismu dzemdībām. Vēl kāds pluss – izzinoša komunikācija ar citām grūtniecēm.

Ūdens aktivitātes. Ūdenim piemīt lieliskas īpašības – tas ne tikai atslābina un relaksē, bet ar savu dabisko pretestību stiprina muskuļus un mazina grūtniecības radīto diskomfortu. Ieteicama ūdens aerobika, toties peldēšana ir lielisks izturības treniņš. Grūtniecei, kura vingro, labāk apasiņojas un elastīgāka kļūst arī āda, attiecīgi samazinās problēmas ar ādas izstaipīšanos un striju veidošanos pēcdzemdību periodā.

Muguras muskuļu stiprināšana. Muguras sāpes ir biežs grūtniecības pavadonis, sevišķi pēdējos mēnešos. Bieži tās rodas dēļ vājiem muguras un vēdera muskuļiem, kas iestiepjas, tamdēļ rodas pārliecīgs muguras lejasdaļas izliekums un muskuļi vairs nespēj noturēt augošā vēdera svaru. Lai no tā izvairītos, nepieciešams muskuļus stiprināt. Nevajadzētu aizmirst, ka, lai iegūtu pēc iespējas efektīvākus rezultātus, fiziskās aktivitātes jāturpina arī pēc dzemdībām.

Vēdera preses muskuļu nostiprināšana. Pretēji plaši izplatītajam mītam, ka vēdera muskuļus grūtniecības laikā nedrīkst trenēt – tas ir jādara. Protams, nav jāceļ augšā kājas, turoties pie stieņa, taču ir desmitiem dažādu daudz vieglāku un grūtniecēm piemērotāku vingrinājumu. Īpaša vērība jāpievērš tieši dziļo un slīpo vēdera preses muskuļu stiprināšanai. Atceries, ka trenēta vēderprese ir elastīgāka, tādējādi pēc dzemdībām izstieptie vēdera audi ātrāk sarausies.

Ar pareizu un piemērotu slodzi var novērst daudz problēmu (muguras sāpes, tūska, liekais svars utt.), turklāt fiziski aktīva sieviete/grūtniece arī jutīsies un izskatīsies daudz labāk!

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.