Grūtnieces saņem naudu par nesmēķēšanu

Atsakoties no smēķēšanas, Lielbritānijas grūtnieces var saņemt iepirkšanās kuponus 100 mārciņu apmērā. Eksperimentālajā projektā, ko Eseksas grāfistē organizē Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests (NHS), piedalīsies topošās māmiņas no Harvičas un Kolčesteras.

Spriežot pēc projekta koordinatores Sjū Vaitas sacītā, atsakoties no smēķēšanas vienas nedēļas garumā, grūtnieces saņems kuponus 20 mārciņu vērtībā, pēc četru nedēļu atturēšanās – jau 40 mārciņu vērtībā, bet, atsakoties no cigaretēm uz vienu gadu, topošās māmiņas iegūs pēdējo prēmiju – kuponus 40 mārciņu vērtībā. Iegūtos kuponus sievietes varēs izmantot, iegādājoties produktus Co-op tīkla veikalos.

Sievietēm, kuras vēlās piedalīties projektā ir jāiesniedz ārsta izziņa par grūtniecību līdz 2009. gada 7. martam. Katras ārsta vizītes laikā grūtniecēm papildus būs jāveic oglekļa oksīda testu, kas uzrādīs, cik ilgu laiku viņas ir atturējušās no smēķēšanas.

Lielbritānijā Nacionālā veselības dienesta projekts jau ir nonācis sabiedrības krustugunīs. Vairāki ārsti nesmēķēšanas prēmiju ironiski nodēvējuši par “kabatas naudu par sliktu uzvedību”, pamatojot, ka jebkura grūtniece zina par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz gaidāmā bērniņa veselību, tāpēc par iemeslu kaitīgā ieraduma atmešanai jākalpo mazuļa veselībai, nevis naudas prēmijai.

4 komentāru
  1. Vai tad tas nav elementāri un pašsaprotami, ka grūtniecības laikā smēķēt nevajadzētu?

  2. Vispār jau ir tāda fīča kā ģenētiskais materiāls, ja fāteris ļuļķē uz nebēdu un arī intravenozi paniekojas, tad mammīte var būt arī mūķene, sīkajam tik un tā var šādi tādi gļuzciņi būt.

  3. jā, protams, smēķējošs tēvs arī ietekmē bērniņa veselību. Tomēr, mātes pienā uzkrājas nikotīns u.c. vielas, kuras pēc tam nokļūst bērna organismā. pretīgi!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.