Gribi AUGSTĀKU amatu? 8 lietas, kas jādara, lai to DABŪTU

Pirmais solis ceļā uz paaugstinājumu ir pašai saprast, ka tieši tas ir tas, ko tu vēlies. Kad mērķis ir nosprausts, atliek vien soli pa solim virzīties uz to. Konkrēti un mērķtiecīgi, turklāt – tas jāsāk tūlīt!

Izskaties tā, it kā ieņemtu augstāku amatu. Tas ir gan tavs apģērbs, gan stāja un koptēls. Ja vēlies būt priekšniece, tad tev jāsāk pēc tādas izskatīties. Tavs uzdevums – saprast, cik augstu gribi kāpt, un mērķtiecīgi sākt veidot savu tēlu. Neviens tev nepiedāvās augstāku amatu, ja tu vienkārši neizskatīsies tam atbilstoša. Lasi arī – 10 likumi PERFEKTAM tēlam DARBA vidē

Runā tā, it kā ieņemtu augstāku amatu. Tā ir skaidra, konkrēta un mērķtiecīga runa. Tajā nav tukšu pļāpu, tenku, lamu vārdu, vakardienas TV seriālu atstāstu utt. Tā nav arī pļāpāšana bez mitas. Paklausies, kā runā priekšnieki – atturīgi, konkrēti, argumentēti, atbildīgi. Mācies to, ja vēlies kāpt pa karjeras kāpnēm. Tici – tas noderēs.

Strādā tā, it kā ieņemtu augstāku amatu. No sirds un cik spēka. Lai cik grūti arī nebūtu, jo neviens taču neteica, ka būs viegli. Izdari maksimumu, ko no tevis sagaida un vēl mazliet pa virsu. Esi radoša, nāc klajā ar jaunām idejām, ierosmēm un konkrētiem priekšlikumiem. Parādi, ka esi ieinteresēta tajā, ko dari. Ja strādāsi tikai tik, cik tev liek, turklāt bez īpašas iedvesmas, tad tā arī paliksi – tikai tur, kur esi.

Domā tā, it kā ieņemtu augstāku amatu. Priekšnieki nedomā par to, kad varēs doties atvaļinājumā, kur ieēst pusdienas, ka tik nebūtu jāstrādā papildus stundas utt. Viņi domā – vai no šī kompānijai būs kāds labums, vai mūsu klientiem tas patiks, vai tā būs labi visai nodaļai utt. Ja vēlies pakāpties pa karjeras kāpnēm, tev jāsāk attiecīgi domāt. Vairumā gadījumu – nevis par sevi, bet uzņēmumu kopumā. Katram tavas profesionālās darbības solim ir kāda jēga, un šai jēgai būtu jābūt uzņēmuma labā. Esi ieinteresēta tajā, kas notiek ar uzņēmumu, kurā tu strādā!

Runā mēs, nevis es valodā. Jo augstāku amatu vēlies ieņemt, jo būtiskāk ir pārorientēties no es formas uz mēs formu savā runā. Jo kā labā tu strādā? Nē, ne sevis, savas ģimenes vai sava priekšnieka labā. Tu strādā kompānijas labā, visa uzņēmuma labā. Attiecīgi tā ir jādomā un jārunā. Vislabākā vieta, kur to nodemonstrēt – darbinieku sapulces. Izrādi, ka esi ieinteresēta darboties uzņēmuma labā, ka tev rūp tā attīstība un augšupeja.

Pavadi vairāk laika kopā ar vadošajiem darbiniekiem. Liec priekšniekam sevi pamanīt. Taču nepārkāp robežu – nekļūsti par uzmācīgu mušu, kas lien, kur nevajag. Un tomēr – jo tuvāk būsi priekšniecībai, jo lielākas iespējas, ka tevi pamana, novērtē un attiecīgi notiek virzība pa karjeras kāpnēm. Nebaidies runāt ar priekšnieku – viņš parasti nekož un nav arī nezvērs. Izmanto situācijas, kad vari sevi parādīt. Tev vajag, lai tevi pamana, un tas notiek pozitīvi!

Ļauj citiem noticēt, ka jau esi soli priekšā. Skaidri zini savu darbu, izdari to perfekti, izrādi savu pieredzi, zināšanas, esi nopietna, uzticama, atbildīga. Esi īstajā laikā un vietā. Izskaties, runā un uzvedies, it kā kārotais amats jau būtu tev rokā. Radi sajūtu gan sev, gan citiem, un galvenais, priekšniekam, ka nav neviena labāka par tevi, kas varētu to uzņemties. Vienkārši esi vislabākā savā jomā!

Esi gatava spert soli uz priekšu. Esi gatava tam, ka piedāvājums nāks. Zini, kā rīkosies, kad tas notiks. Esi gatava to pieņemt nekavējoties, bez minstināšanās un pārdomām. Tev jāzina, ka tiešām to gribi. Un galvenais – neapstājies savā attīstībā. Domā vēl vienu soli uz priekšu, jo, kad kārotais būs iegūts, būs laiks sākt tiekties vēl tālāk un augstāk. Viss ir atkarīgs no tevis pašas – no tā, cik tālu vēlies iet!

Ja lasi šo rakstu, tad iespējams, ir pienācis laiks pārmaiņām. Piesakies sarunai par izmaiņām karjerā www.mazkalnina.lv

 

3 komentāru
  1. Hmm, ir gan noderīgi, gan ne pārāk ieteikumi. No visas sirds piekrītu, ka jāsāk ja ne Šeit, tad vismaz Tagad. Bieži vien augstu novērtēts tiek darbs, taču tikpat bieži paaugstinājums tiek izmantots kā burkāns striķītī. Strādā nu vaiga sviedros, bet uzņēmums nevar atļauties Tevi iecelt augstākā amatā – kā nekā vairāk būs jāmaksā. Vai arī draugu būšana ar to, ko tu aizvietotu, ja paceltos pa karjeras kāpnēm, ir stiprāka. Nav nepieciešams tevi paaugstināt amatā, tāpat jau uzņēmumam ieguvums ir, bet draugu būšana paliek. Visupirms būtu jāizvērtē iespējas. Vai šis ir uzņēmums, kurš atļauj kāpšanu pa karjeras kāpnēm?

  2. Man šķiet, ka var kāpt pa karjeras kāpnēm arī ne tikai savā uzņēmumā. Mani noskatīja konkurenti un piedāvāja labāku amatu ar labāku algu, bet tas tikai tāpēc, ka parādīju sevi iepriekšējā uzņēmumā. Un ļoti pareizi ir par to mēs formu – tas strādā, jo liek darba devējam redzēt tevī ieinteresētību.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.