Ģirts Eglītis: kas ir latviešu Feng Shui

Esmu vīrietis. Bet savā darba ikdienā ļoti daudz kontaktējos ar sievietēm. Kas es esmu? Pastnieks? Baseina tīrītājs? Nē – galdnieks! Ne gluži ar zāģi un ēveli taisu galdus un krēslus. Vienkārši cilvēkiem piedāvāju ideju, projektēju un piegādāju mēbeles. Daru to jau 10 gadus, tāpēc draugi par mani saka: Cilvēks-Mēbele.

Šajā blogā es ar jums dalīšos savās zināšanās un novērojumos gan par mēbelēm, gan interjeriem. Darīšu to bez profesionāļu pārgudrībām, vairāk sarunu un pārdomu veidā.

Nav noslēpums ka interjers un mēbele veido ļoti ciešas attiecības ar cilvēku. Mūsdienu sabiedrībā šīs attiecības ir ļoti populāri apspriest lietojot ķīniešu zinības Fen šui ( Feng Shui). Taču dzenoties pēc svešzemju eksotikas mēs aizmirstam par pašu gudrībām. Fen šui ir tas pats kas mūsu dzīvesziņa. Jau senie latvieši, tā pat kā ķīnieši, savas dzīves telpas iekārtošanā izmantoja astronomijas, astroloģijas, ģeoloģijas, fizikas, matemātikas un filozofijas zinības. Atšķirība tikai tāda, ka mūsu dzīvesziņas gudrības nav iesietas krāsainos vākos. Nākamreiz, kad jūnija sākumā ar ģimeni dosieties uz Brīvdabas Muzeju, aprunājieties ar kundzēm kuras pieskata mājas – viņas ir tikpat gudras, ja ne gudrākas, kā Fen šui konsultanti. Viņas jums lieliski pastāstīs kādi ir latviešu mājokļa iekārtošanas pamatprincipi. 

Izvēlies Latvijas preci :)!

Kopā paskatīsimies apkārt – kādā telpā dzīvojam, kādā krēslā sēžam, kādā krāsā ir griesti, kādā gultā guļam… Un padomāsim, vai tas mūs apmierina, un ko darīt ja tas mūs neapmierina.

Jūsu,
Ģirts Eglītis
Mēbeļu dizains un ražošana
www.moff.lv

2 komentāru
  1. Ui, ar tām latviešu precēm nekad neko nevar zināt. Nesen pasūtīju dīvānu. Forši! Uztaisīja divu nedēļu laikā! Gan ar diviem dīvainiem iegriezumiem finierī veļas kastei – kļūdījās mērot vai? Gan ar ļoti daudziem atļukušiem, nenogrieztiem diegiem no dekoratīvo spilvenu vīlēm – varbūt šķēres neasas vai steidzās ļoti?
    Bet, jaukākais tas, ka nedēļas laikā dīvāna sēžamvieta (vieta, kur cilvēks sēž) sāka izskatīties pēc padomijas gados mīļajām kokvilnas zeķubiksēm ap rātnu oktobrēnu ceļgaliem. Audums sakrokojiess, izstaipījies, neglītās rievās sagūlies.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.