GARA DZIEDINOŠAIS SPĒKS

Kopš seniem laikiem ir zināms, ka cilvēks var dziedināt sevi pats. Mātes rokas pieskāriens bieži vien var palīdzēt mazulim vairāk kā kaudze tablešu un mikstūru. Ikdienā mums bieži gadās ciest no sadzīves traumām: kritieni, nobrāzumi, apdegumi, sasitumi un strāvas sitieni ir visai bieža parādība katra cilvēka dzīvē. Lielākā daļa no mums risina šo problēmu ar joda un plākstera palīdzību, kādu sen pārbaudītu sentēvu metodi vai reiz pārbaudītu ziedi, ko ieteicis ārsts vai pat laba paziņa.

Klāt pie fiziskajām sāpēm, tikpat nozīmīgas ir dvēseles sāpes. Tuva cilvēka zaudējums, nepatīkama ziņa vai mājas strīds bieži vien atņem mums spēju darboties un racionāli domāt vairākas dienas. Tādēļ ir svarīgi spēt atgūties no fiziskajiem un garīgajiem ievainojumiem pēc iespējas ātrāk. It sevišķi tādā laikā, kad katrs cīnās par savu izdzīvošanu kā var.

Kur slēpjas mūsu ārstējošā enerģija?

Katrs cilvēks ienāk pasaulē apveltīts ar dievišķu dāvanu – radīt un atdzīvināt apkārtējo pasauli, piešķirot tai pastāvēšanas jēgu. Mēs spējam izrādīt savu sajūsmu un prieku pret citiem cilvēkiem, dzīvniekiem, dabu un pat priekšmetiem. Ķermenis ir vienīgi instruments, kas ļauj mums kā garīgām būtnēm paveikt materiālajā pasaulē to, ko esam nodomājuši. Lai arī pakļauts fizikas likumiem, tas vienlīdz klausa arī gara spēkam. Ir zināmi gadījumi, kad ārkārtas apstākļos cilvēki spēj izdarīt ko tādu, kas nepakļaujas racionālam izskaidrojumam. Tiek pacelti milzīgi smagumi, pārvarēts bads, sals un karstums. Šis neredzamais spēka avots ir paslēpts mūsos, lai izpaustos tad, kad sākam padoties un zaudējam cerību. Lieliskajā bukletā „Palīdzība traumu un slimību gadījumos” tās autors raksta:

„Vienīgais patiesais dziedināšanas līdzeklis šajā visumā ir gars.”

Un patiesi – ir pienācis laiks griezties pie šī dabiskā dziedināšanas līdzekļa un noskaidrot veidus, kas ļauj tam izpausties ikdienā.

Sentēvu metodes mūsdienu izpildījumā

Amerikāņu filozofs un rakstnieks L. Rons Habbards bija viens no tiem cilvēkiem, kurš ar cieņu izturējās pret ikvienas tautas tradīcijām. Būdams „Ceļotāju kluba” biedrs, viņš apceļoja daudzas pasaules vietas, veicot zinātniskas ekspedīcijas un iepazīstot dažādu tautu kultūras. Tas ļāva viņam apkopot un izstrādāt vienkāršākās tautas ārstēšanas metodes, kuras tika nosauktas par asistiem (angļu valodā „palīdzība”). Asistu uzdevums ir palīdzēt cilvēkam pēc iespējas ātrāk atlabt no gūtās traumas un savainojuma, vai arī dvēseles uztraukumiem un pārdzīvojumiem. Šajā rakstā es centīšos iepazīstināt lasītājus ar vienkāršākajiem procesiem, kurus uzreiz var pielietot ikdienas dzīvē.

Ātrā palīdzība ikdienā

Eksistē procedūra, kas saucas Saskares asists. Tās galvenā ideja ir novērojums, ka gūstot ievainojumu, cilvēkam būs tendence izvairīties no vietas, kurā viņš guva traumu. Tas spilgti izpaužas bērnībā, kad mēs iepazīstam pasauli ar zilumu, punu un nobrāzumu palīdzību. Ar laiku šī pieredze uzkrājās un padara daudzus apkārtējos priekšmetus pārāk bīstamus, lai mēs tiem tuvotos. Šis neapzinātais mehānisms bieži vien liedz mums justies droši un pārliecināti svešā vidē un rada problēmas rīkoties ar dažādiem priekšmetiem.

Galvenā ideja ir atkārtot kustību, kas radīja traumu, tajā pašā vietā, kurā tā tika gūta.

Protams, ka priekšmets, kas bija karsts (apdeguma gadījumā), ir jāatdzesē vai jāatslēdz no strāvas (strāvas trieciena gadījumā). Ja trauma tika gūta ar darba rīku, tad kustība ir jāatkārto ar darba rīku. Kustība jāturpina tik ilgi, kamēr pazūd sāpes un cilvēks gūst jaunu atziņu par notikušo. Ja jūs palīdzat bērnam vai kādam, kurš jūt tik spēcīgas sāpes, ka nevēlas tuvoties traumas gūšanas vietai, izmantojiet pakāpeniskuma principu, lūdzot viņu pamazām pietuvoties šai vietai.

Zāles pret sirdssāpēm

Otra procedūra, kas arī neprasa ilgas studijas un treniņus, saucas Orientācijas asists. Tā galvenais uzdevums ir novērst cilvēka uzmanību no nepatīkamās ziņas vai notikuma, kas viņu ir satraucis. Ja cilvēks jūtas slikti, raud vai jūtas pārāk satraukts, lai rīkotos, šī procedūra būs labākais, lai nomierinātos. Gudras mammas jau sen ir ievērojušas, ka bērna raudas un kašķi var ātri pārtraukt, pievēršot viņa uzmanību apkārtējiem priekšmetiem. Lai cik jocīgi tas arī neliktos, šāda metode iedarbojas arī uz pieaugušajiem.

Lai uzsāktu šo asistu, paskaidrojiet cilvēkam, ka jūs liksiet viņam skatīties uz dažādiem priekšmetiem, un izmantojiet sekojošu komandu: „Paskaties uz _______ (priekšmeta nosaukums).”

Turpiniet likt cilvēkam skatīties uz apkārtējiem priekšmetiem tik ilgi, kamēr viņš sāks smaidīt un jutīsies labāk.

Vai vispār ir vajadzīgs ārsts?

Klāt pie minētajām procedūrām, eksistē asisti, kurus var izmantot zobu sāpju, saaukstēšanās un citu slimību gadījumā, pie tam ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Jūs varat palīdzēt kādam, kas cieš no muguras sāpēm, ir ilgstoši atradies uz gultas vai pat ir komā. Tomēr šo asistu pielietojums prasa plašāku publikāciju un rūpīgāku apmācību. Tāpēc daudz labāk būtu, ja jums pa rokai būtu buklets „Palīdzība traumu un slimību gadījumos” vai jūs apgūtu šīs procedūras speciālista uzraudzībā.

Lai arī gars dara brīnumus, šīs procedūras nekādā gadījumā neaizvieto medicīnisko ārstēšanu. Ja cilvēks noasiņo, labāk vispirms apstādināt asiņošanu un tikai pēc tam ķerties pie asista. Pat vēl vairāk, ja ir aizdomas par lūzumu vai izmežģījumu, asista izmantošana var būt pat bīstama, jo sāpēm pazūdot, cilvēks var staigāt ar lūzumu, un kauli var saaugt nepareizi. Šo procedūru galvenais uzdevums ir atvieglot sāpes slimības gaitā, paātrināt atveseļošanos un novērst iespējamās komplikācijas, kuras var izsaukt piedzīvotais stress un uztraukums.

Anna Krumholce
annaspalidziba.lv

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.