Gaidām vasarīgu laiku, lasot grāmatas

Gaidot vasarīgo laiku, espati.lv īsināja lietainās stundas ar veselīgu krekeru paku, ledustējas krūzi un iepazinās ar grāmatu jaunumiem.

Smaržu pasaule
Ērihs Kellers
Zvaigzne ABC

Ja vēlies atklāt brīnumaino smaržu pasauli, ļauties pozitīvām emocijām, uzlabot skaistumu un veselību, tad šī ir tā grāmata, kura tev vajadzīga! Grāmatā sniegti padomi, kā izvēlēties pareizo ēterisko eļļu, pagatavot smaržu maisījumu, radīt pozitīvas emocijas darbā un mājās, uzlabot atmiņu, noskaņojumu, veselību, skaistumu, kā ar un daudzi citi derīgi ierosinājumi.
Grāmatā apkopota autora ilggadējā pieredze ēterisko eļļu lietošanā, telpu aromatizēšanā un aromterapijā. Grāmata lasās viegli, un nav pārblīvēta ar sarežģītu valodu, lai pēc iespējas vairāk cilvēku tajā paustās atziņas un ieteikumus varētu lietderīgi izmantot savā ikdienā, tādējādi atklājot sev smaržu debešķīgo spēku.

espati.lv: “Grāmata ir aizraujoša ar faktiem un perfekti uzksaitītajām dažādu smaržu īpašībām. Pēc tās izlasīšanas skatiens vairs diži vairs neaizķeras lielveikalu un saimniecības preču plauktos, kur izstādīdas plašā klāstā preces, lai māja būtu smaržīgāka, ķīmiskāka.
Rodas interese: ko tad īsti mēs lietojam. Visas tās burvīgās reklāmas par gaisa atsvaidzinātājiem, tualetes podu breketēm. Apkārt mums ir, izrādās, brīnumaina un skaista, veselīga pasaule, ar kuras palīdzību mēs varam ļoti, ļoti daudz ko izdarīt. Ir vērts! Izmēģiniet!”

Nenosalt sniegā
Lolita Puncule
Zvaigzne ABC

Grāmata ir tiešs turpinājums Lolitas Puncules romānam „Daugavas vizbules sirds”, kas 2007. gadā iemantojis Latvijas bibliotēkās visvairāk pieprasītās grāmatas godu.
Ir sākušies „labie laiki”. Vismaz ārēji. Imants, atgriezies no kara Afganistānā, ar aizrautību metas darbos. Viņam līdzās mīlošā, mūžam uzticamā Ilga, kura drīz vien ir mātes cerībās. Šķiet, beidzot nav nekādu šķēršļu, lai varētu dzīvot tā, kā to prasījis Daugavas vizbulei dotais solījums – jaunajā ģimenē valda skarbus pārbaudījumus izturējusī mīlestība.
Un tomēr… Tā viss būtu, ja vien Imantu nemocītu nakts murgi, ja mieru liktu dvēselē kara iesakņotais Zvērs, ja mīlestības un darba piepildītajai dzīvei līdzās aizvien vēl nepastāvētu tā otra, neaptverams nežēlības pilnā kara realitāte.
Reiz pienāk arī brīdis, kad Imantam nākas sastapties ar Viktoru – sava mūža lielāko un liktenīgāko ļaunumu…

espati.lv: “Smeldzīgs romāns par mūsu pašu sapņiem, alkām pēc sakārtotas, rimtas un labas dzīves. Viss, kur un kas mēs tagad esam, ir pagātnes sekas. Ne vienmēr bezizeja ir kā sods mums no Likteņa. Varbūt tie esam mēs paši? Romāns ir tieši par to, kāda ir mūsu dzīve, cilvēku Likteņu dažādību, auksto un karsto, melno un balto. Un starp to visu – meklēto līdzsvaru. Mīlestība, karš – abi vienlīdz spēj atstāt stipras un neparedzamas sekas.
Nenosalt sniegā – tas ir nepadoties dzīves šķietamajai bezjēdzībai un smagajiem pārbaudījumiem.
Romāns mazliet dziļākām dvēsles stīgām.”

Prototips
Ralfs Kēnigs
Turība

Biznesa augstskolas Turība Izdevniecība jaukiem vaļasbrīžiem un lieliskaai noskaņai izdevusi humora pilnu grāmatu “Prototips”. Tas ir jautrs komikss pieaugušajiem, kas patapināts no ļoti nopietniem avotiem – no Sokrāta un Platona līdz Kantam un Einšteinam un vēl tālāk… Visiem, kam ir veselīga humora izjūta! Visiem, kas grib noplūkt un baudīt aizliegto augli. Komiksa saturs  – autora Ralfa Kēniga skatījumu par to, kā Dievs radīja Ādamu.
Autors Ralfs Kēnigs ir viens no populārākajiem vācu komiksa zīmētājiem. viņa komiksi ir tulkoti daudzās valodās un kalpojuši kā projekti kinofilmām un izrādēm.
espati.lv: “Ticīgiem cilvēkiem bez humora izjūtas ir kategoriski aizliegts ņemt rokās šo grāmatu, kur nu vēl lasīt! Tas varētu izraisīt līdzīgu reakciju, kā Dena Brauna “Da Vinči Kods” baznīcas pasaulē. Daudz humora, ironijas, patiesības un skats no malas par ļoti smalkām un slidenām tēmām. Galveno kārt jau par Cilvēks un viņa rašanās tematu. Tiek pieļauts variants, ka daļa cilvēku šo grāmatu – komiksu varētu uztvert pārlieku personīgi un kā ticīgo izsmiešanu, bet tā tas absolūti nav.
Patiesībā – grāmata ir sirsnīga, liek pasmaidīt par mums pašiem.”

Vai ir kāda grāmata, kuru mums noteikti vajadzētu izlasīt un pastāstīt, kā bija? Gaidīsim tavus ierosinājumus – [email protected]

2 komentāru
  1. Negribu būt piekasīga, bet brīžam te tiek piedāvātas nu taaaaaadas saldās lubenes. Tas “Nenosalt sniegā” liekas vispār kārtējais cukurūdens. Ir taču tik daudz labu grāmatu. Kāpēc tieši šīs????

  2. Nenosalt sniegā ir smags romāns, patiesībā. Balstīts uz patiesu pieredzi Afganistānas karā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.