Frenks Gulls 7.diena Sarunas par TO… par attiecībām

Labdien, cienījamās dāmas!

Uzreiz, lai saliktu visu pa plauktiem, nolēmu noskaidrot, ko par vārdu dāmas, saka mums svešvārdu vārdnīca… kāpēc?…. lai mēs saprastu viens otru labāk jau no paša sākuma… bez pārpratumiem.  (uzreiz brīdinu… izrakstīšu gan tos interesantākos skaidrojumus)

Tātad vārds dāma izdevniecības AVOTS interpretācijā nozīmē – 1.sieviete; 2.sieviete kā vīrieša partnere5.Šahā- spēcīgākā figūra (nu gluži tāpat kā dzīvē!). (zelta vārdi! Tātad mēs esam partneri! Tik daudz noskaidrojām…)

Laba vārdnīca, būs jāizmanto to biežāk! Jums ar’ iesaku!

Šodien esmu nolēmis ar jums pārrunāt tik ļoti svarīgo tēmu SARUNAS! un tāpēc pēc palīdzības vērsīšos pie kā… nu, uzminiet… nu, protams… pie mūsu visiem zināmās attiecību ekspertes Daces. Daudziem labi zināma – vairāku romānu autore, krietni lasīta preses izdevuma "dzimumaudzinošās" slejas "dīva", vienā vārdā īsta Dāma. Savā lauciņā viņa noteikti Latvijā šobrīd tiek dēvēta par spēcīgāko un pazīstamāko.  Uzreiz atzīšos, ka mēģināšu viņu nokopēt, lai pēc tam jūs man nepārmestu to un es nesarktu kā tāds zaglēns, kurš pieķerts brīdī, kad zadzis bulciņas, bet paskaidrojums tam tikai viens – Nu, ļoti gribas ēst! Lūdzu, piedodiet, man necilajam zaglēnam…es biju ļoti izsalcis!

Dacei tā grāmata tāda pabiezāka, bet viņu, es atzīšos, tā arī līdz galam neizlasīju aiz viena iemesla…mūsdienās visam jābūt īsam un lakoniskam… viegli uztveramam. Tagad es metos tajā no jauna… ar jaunu azartu un sparu.

Pēc vakardienas īsās pašreklāmas ieraksta es uzspēlēšu ar jums spēli, kuras nosaukums būs – raidījums Cilvēki Cilvēkiemjeb Sarunas par TO...

Un tā… ko tad mums par to saka Dace savā grāmatā?

Bez īsa ievada fizioloģijas pamatos viņa mums vēstī sekojošo: vārds ”izrunāties” pēdējā laikā ir kļuvis turbopulārs… šķiet, ka lielākā sāls ir ieslēpusies pašā vārdā ”izrunāties”...un vēl šo to, kuru nedaudz te zemāk pakomentēšu.

Jā, lieki bilst, ka vīriešos šis vārds IZRUNĀTIES! var izraisīt ne mazums šermuļu… un tikai viena iemesla dēļ – Kāpēc viss ir jāsarežģī, ja var iztikt tāpat! Kāpēc!?

Nu nevar iztikt… nevar iztikt tāpat!.. un to jau atkal apstiprinās jebkurš, kurš kaut reizi ir pāršķirstījis kādu sievietēm domātu žurnālu vai ielūkojies kādā sieviešu pasaules WEB lapā… modernais vīrietis mūsdienās jau tiek audzināts laikus… nu nāc parunā ar mammu un tēti… kas tev uz sirsniņas sakrājies?… nāc samīļosimies un, ja tev gribas raudāt, tad dari to… nē, mazais dumiķīt, tas nav nekas slikts un apkaunojošs… raudi!… še tev kabatas lakatiņš, kur noslaucīt asaras. Absolūti normāla ikdienas situācija modernā un izglītotā ģimenē.

Optiskais internets

Tik vien kā gribas atzīmēt… ir liela starpība starp raudāšanu un izraudāšanu, tāpat kā runāšanu un izrunāšanos un tāpat kā starp klausīšanos un sadzirdēšanu… bet arī to man liekas jau minēja godājamā Dace. Visu cieņu!

–          Kas tad par vainu,-  jūs jautāsiet – atkal tu, Frenkij, ar saviem kumēdiņiem un pliekanībām…

–          Ne gluži. Vismaz šoreiz!

Vai esmu pret izrunāšanos? Nē! Vai es baidos tā kārtīgi izrunāties? Nē! Kas tad par vainu? Drosmīgs neesmu, bet arī nebaidos!

Atzīšos… man nav visai skaidra šī jūsu, sieviešu, izrunāšanās stratēģija. Pēc kā es to spriežu? Pēc savas pieredzes, protams. Vai viņa man liela?… ne gluži, bet tomēr kaut kāda jau ir.

Arī mana Titē vakar pienāca pie manis un teica…

–          Vai zini, Frenk, es gribu ar tevi aprunāties.

Viņa neteica izrunāties, bet gan … gribu aprunāties.

–          O.K. mīļā… tūlīt tik piebeigšu šīs pēdējās pliekanās rindas un esmu tavā rīcība.

Protams, es nedaudz aizrāvos par ilgu… nu, kā jau vīrietis… bet tomēr es pēc kāda brīža piegāju (piekliboju) pie viņas un teicu…

–          Here I am, darling! (ak šie  anglicismi, tie ienāk mūsu mājās nemanot, kas nozīmē – es esmu gatavs, mana mīļā, runājam!)

–          Vai zini… tu pēdējā laikā liec man raizēties…

–          Mana mīļā Titē… mana mīļotā… tu taču zini, ka es tevi ļoti mīlu!…kas ir tas, kas liek tev par mani raizēties?

–          Nu zini… man tā grūti ir to noformulēt… bet tu mani dari nedaudz domīgu!

Vai ziniet, kas notika tālāk? Man burtiski ar ”knīpstangām” bija jāvelk no viņas ārā šie ”domīguma” iemesli. Es pielietoju savas visveiklākās čūskulēna metodes un, protams, mēs galu galā pēc mokošām procedūrām To izvilkām un arī izrunājāmies.

Sarunas beigās es viņai pat nosolījos… Mana mīļā Titē, es mēģināšu BLOGot mazāk! … tā ir mana jaunā daž-dienu aizraušanās. Es tevi ļoti mīlu… mana mīļā Titē! Es tevi ļoti mīlu!

No personīgās pieredzes tik vēlos vien atzīmēt… viņa nav vienīgā tāda!… kāda?… nu tāda, kas it kā vēlas izrunāties, bet pati jūtas neveikli, kad jārunā (bet tāpēc jau es viņu nemīlēšu mazāk, vai ne?).

Jā, protams, es jau sadzirdu –  nav daudz tādu, kuri grib runāties un izrunāties!

Jā, nav daudz… nenoliegšu,  jo tas mums, vīriešiem, nemaz nav tik viegli un arī, atklāti sakot, jau tā bieži vien viss ir skaidrs! Mēs nesarežģījam!  Bet tomēr, ja tāds runāties un izrunāties spējīgais ir uzradies, tad arī jums, sievietes, ir jāpaturpina savu izjūtu un raižu apraksti…

Īsumā aptuvenais dialoga apraksts ir šāds:

–          Kāpēc?

–          Tāpēc…

–          Kas tieši?

–          Nu, nezinu… laikam jau nekas… bet kaut kas nav labi!

Kādus pāris gadus atpakaļ, kad ieniru sev pavisam nezināmā pasaulē… sieviešu kolektīva pasaulē… ar visu savu 30gadnieka pieredzi, es biju kā jauniesaucamais, kuram ne mazums pārbaužu un ”iesvētību”  grūtību vēl priekšā… es mācījos no katras savas kļūdas… jā, būt vīrietim, kad apkārt vienas sievietes nav viegli… visīstākā dzīves skola un nebeidzamu pārbaudījumu virkne… tagad es to saprotu! … un nemaz neapskaužu sutenerus… man domāt, viņiem dzīve nav no vieglākajām.

Viena no pirmajām atziņām… parunā ar viņām ikdienā… izrunājies… pajautā kā iet… kā vīrs…. kā bērni. Neizlaid nevienu sīkumu! Viss ir svarīgi! Bez liekulības… un no sirds! Vai es to kaut kur izlasīju? Nē… apguvu pēc personīgās pieredzes.

Bet kas šajā pieredzes apmaiņā tev, Frenk, vienmēr ir licies visgrūtākais?

Nu laikam jau tas, ka uz jautājumu…

–          Sveika, kā tu šodien jūties? Es skatos tu šodien tāda nedaudz bēdīga… nu pavisam nedaudz… pasmaidi, būs taču labi!

Bieži ir nācies saņemt atbildi…

–          Man šodien ir tāds slikts garīgais!

–          Kas tieši? Kāds iemesls?

–          Es nezinu…

–          Nu kas tieši… vai vēlies izrunāties?

–          Nu it kā varētu… bet es pat nezinu, kas man īsti kaiš?

–          It kā Jā! un it kā Nē!

Kā lai īsti tagad saprotu?… Tu vēlies parunāt par kaut ko… par kādu tevis satraucošu tematu vai tomēr nē?

–          … laikam jau nē. Lai paliek!!!

Protams, atrisinājums tas pats – Frenks Gulls, apvārdošanas speciālists un sieviešu dvēseļu intrigants, ķeras pie saviem trikiem un galu galā izvelk to patieso iemeslu… ar knīpstangām, bet izvelk!

Mēs izrunājamies un aizejot visbiežāk dzirdu… Paldies Tev! Man kļuva vieglāk! Tu tiešām esi labs cilvēks, Frenk! (Frenkam jau arī nemaz vairāk neko nevajag… tikai mazu un sirsnīgu – Paldies!)

Vai tanī brīdī jūtos lepns?… jā, kā tītars, kurš tālāk par savu degungalu neredz!… velnišķīgi lepns par sevi!

Secinājums un reizē arī ieteikums

… mīļās sievietes, ja jūs velieties izrunāties… nevis aprunāties… vai tikt sadzirdētas…. bet nevis tikai uzklausītas… runājiet!…. skaidri un gaiši… paplašinātiem teikumiem… lai vīriešiem nav jāmeklē kabatās knīpstangas. Atrodiet sevī drosmi izpaust savas domas skaidri un nepārprotami!

Tikai tad, kad mēs izsakām skaļi to, ko jūtam vai domājam, mēs varam tikt saprasti. Piemēram:

Man tevī nepatīk tas un tas, Frenk! Es gribētu tā un tā, Frenk! Man šodien ir slikts noskaņojums, jo….  Bez apvainojumiem un pārmetumiem, bet tā, lai paliek skaidrs.

Kāpēc mums, vīriešiem, jūs bieži vien lieciet minēt patiesos neapmierinājuma iemeslus?

Nebaidieties no skaļi izteiktām domām! Es jūs lūdzu… nebaidieties!… jo tikai tad mēs, vīrieši, varēsim ar jums izrunāties.

Ar šo aicinājumu es gribētu nobeigt savu šīsdienas tematu.

Paldies par uzmanību!

Studijā Cilvēki Cilvēkiem šodien bija mūsu galvenais viesis Frenks Gulls… sieviešu padevīgais kalps un skolnieks savā jaunuzsāktās BLOGera dzīves augstskolā ar humanitāro ievirzienu SIEVIETES un VIŅU PASAULE!

Paldies, ka palikāt ar mani līdz pašām raidījuma beigām! Paldies!

P.S. Bet es tikmēr turpināšu lasīt sen iesāktās, bet nepabeigtās… Sarunas par attiecībām… un vienā laidā ēdīšu Laimas tumšo šokolādi (jau septīto tāfelīti pēdējās nedēļas laikā) …

un sveicieni Dacei no Frenka…

3 komentāru
  1. Izlasot šo piedāvājumu izrunāties ar Jums, vīriešiem,uznāca raudiens….Savā 30 gadu ilgajā ģimenes dzīves pieredzē esmu nākusi pie slēdziene,ka tas vīrietis kurš ir MAN blakus, nemaz nevēlas zināt manas neapmierinātības iemeslus! Jo tad,lūk, būs kaut kas jādara,vai jāmaina sevī,savā uzvedībā – un tas ir grūti! Labāk nemaz neko nezināt un aprobežoties ar atbildi – ja tev kaut kas nepatīk,padomā,kā mainīties,jo man ,piemēram, viss ir tāpat labi…un vispār – tad nevajadzēja precēties,jo laulības dzīve neesot nekāds rožu dārzs!
    Pēc tādām replikām man vairs negribas runāt vispār! Tur ir ciets mūris aiz kura slēpjas gļēvulīga dvēselīte,kura neko negrib ne dzirdēt,ne zināt,ne Dievs,pasrg,vēl arī domāt….
    Paldies,ka uzklausīji!
    Bet šokolādi gan tik daudz neēd, aptaukosies….

  2. Nav daudz tādu runāties gribošu un varošu. Citreiz sēžu un domāju – kā lai panāk vismaz vēlmi tikt uzklausītai. Mūsdienu vīrieši ir jāaudzina laikus. Kurš viņus mācīs, ja ne mēs sievietes 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.